• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dekanat Puck

  Przeczytaj także...
  Gmina Puck – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji gdańskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.Mechowo (kaszb. Mechòwa, niem. Mechau, dawniej Mechowo, Miechaw) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Puck, na skraju Puszczy Darżlubskiej.
  Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swarzewie – należy do Dekanatu Puck archidiecezji gdańskiej. Została założona ok. 1500. Mieści się przy ulicy Ks. Pronobisa. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
  .mw-parser-output table.administratura-nieepiskopalny td.naglowek{background:#EEE8AA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-patriarchat td.naglowek{background:#E61C66!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-arcybiskupstwo td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-metropolia td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-egzarchat td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-diecezja td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-administratura apostolska td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-wikariat apostolski td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prałatura personalna td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prefektura apostolska td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prefektura terytorialna td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-archiprezbiterat td.naglowek{background:#C185D5!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-dekanat td.naglowek{background:#C185D5!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-wikariat td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-opactwo td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-grupa td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-prowincja td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}

  Dekanat Puck – jeden z 24 dekanatów katolickich archidiecezji gdańskiej, obejmujący obszar miasta Puck oraz części gminy Puck. Dziekanem jest proboszcz parafii Świętej Faustyny Kowalskiej w Pucku– ks. kan. Piotr Pastewski.

  Parafia św. Jakuba Apostoła i św. Mikołaja w Mechowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji gdańskiej, w dekanacie Puck.Archidiecezja gdańska – jedna z czternastu archidiecezji Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce ustanowiona przez Jana Pawła II 25 marca 1992 r. bullą Totus Tuus Poloniae Populus.

  Parafie[ | edytuj kod]

  W skład dekanatu wchodzi 8 parafii:

  1. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w ŻelistrzewieŻelistrzewo, ul. Kasztanowa 2
  2. Parafia Narodzenia NMP w SwarzewieSwarzewo, ul. ks. Pronobisa 6
  3. Parafia św. Faustyny Kowalskiej w PuckuPuck, ul. Swarzewska
  4. Parafia św. Jakuba Apostoła i św. Mikołaja w MechowieMechowo 24
  5. Parafia św. Marcina w ŁebczuŁebcz, ul. ks. Wielewskiego 2
  6. Parafia św. Marii Magdaleny w StrzelnieStrzelno, ul. Kasztanowa 6
  7. Parafia Świętych Aniołów Stróżów w MrzezinieMrzezino, ul. Pucka 4
  8. Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w PuckuPuck, ul. ks. Judyckiego 4

  Kościoły filialne[ | edytuj kod]

 • Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Pucku
 • kościół filialny św. Jana Chrzciciela – Sławutowo
 • Sąsiednie dekanaty[ | edytuj kod]

  Gdynia-Oksywie, morski, Reda, Wejherowo, Żarnowiec

  Parafia św. Marii Magdaleny w Strzelnie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji gdańskiej, w dekanacie Puck.Dekanat Gdynia-Oksywie – jeden z 24 dekanatów katolickich archidiecezji gdańskiej, obejmujący obszar gdyńskich dzielnic Obłuże, Babie Doły, Pogórze, Oksywie oraz gminy Kosakowo. Dziekanem jest proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni – ks. prałat Sławomir Decowski.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  Biuletyn Archidiecezji Gdańskiej Nr 23(73)

  Warto wiedzieć że... beta

  Parafia św. Marcina w Łebczu – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji gdańskiej, w dekanacie Puck.
  Parafia św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie - rzymskokatolicka parafia w Mrzezinie, dekanat Puck w Archidiecezji gdańskiej.
  Dekanat Żarnowiec – jeden z 24 dekanatów katolickich archidiecezji gdańskiej, obejmujący obszar gminy Krokowa oraz części gmin Puck i Władysławowo. Dziekanem jest proboszcz parafii Zwiastowania Pana w Żarnowcu – ks. kanonik Krzysztof Stachowski.
  Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku należy do archidiecezji gdańskiej. Jest jedną z 8 parafii należących do dekanatu puckiego. Proboszczem parafii jest ks. Jerzy Kunca.
  Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Żelistrzewie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji gdańskiej, w dekanacie Puck.
  Dekanat (wikariat rejonowy, rejon) - jednostka organizacyjna kościołów katolickich, prawosławnych i zielonoświątkowych.
  Swarzewo (kaszb. Swôrzewò) – duża wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Puck na Kępie Swarzewskiej przy drodze wojewódzkiej nr 216. W latach 1466-1772 Swarzewo było królewszczyzną królów polskich. W okolicy wsi występują nieeksploatowane jeszcze złoża soli kamiennej i soli potasowo-magnezowej. W Swarzewie znajduje się oczyszczalnia ścieków.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.813 sek.