• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dekanat Bochnia Zachód

  Przeczytaj także...
  Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łężkowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód. Erygowana w dniu 10 maja 1925 roku, dekretem ówczesnego biskupa takrnowskiego, Leona Wałęgę.Parafia św. Anny w Łapczycy – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód.
  Diecezja tarnowska (łac. Dioecesis Tarnoviensis) – jedna z 4 diecezji rzymskokatolickich metropolii krakowskiej w Polsce.

  Dekanat Bochnia Zachóddekanat w diecezji tarnowskiej.

  Łapczyca - wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Bochnia na Pogórzu Wiśnickim. Północna część miejscowości od Górnego Gościńca leży na Pogórzu Bocheńskim, a na południe od "Górnego Gościńca" należy do Pogórza Wiśnickiego.Dekanat (wikariat rejonowy, rejon) - jednostka organizacyjna kościołów katolickich, prawosławnych i zielonoświątkowych.

  Parafie wchodzące w skład dekanatu[]

 • Parafia Św. Pawła Apostoła w Bochni
 • Parafia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Chełmie
 • Parafia św. Antoniego Padewskiego w Cikowicach
 • Parafia MB Bolesnej w Gierczycach
 • Parafia św. Anny w Łapczycy
 • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łężkowicach
 • Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie
 • Parafia Wszystkich Świętych w Sobolowie
 • Parafia Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód.Łężkowice – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie wielickim, w gminie Kłaj. Zabudowania i pola Łężkowic znajdują się w rozległej równinie nad lewym brzegiem Raby, na obszarze Podgórza Bocheńskiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gierczyce – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Bochnia. Wieś w średniowieczu nazywała się Giedczyce, od Gedko, czyli formy zdrobniałej imienia Gedeon. Nazwa w postaci Gierczyce ustaliła się dopiero w II poł. XVI wieku. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego. Pod względem geograficznym znajduje się na północnych obrzeżach Pogórza Wiśnickiego.
  Parafia Wszystkich Świętych w Sobolowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód.
  Bochnia – miasto i gmina w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu bocheńskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa tarnowskiego.
  Parafia Świętego Pawła Apostoła - rzymskokatolicka parafia, mieszcząca się przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 25A w Bochni, należąca do dekanatu Bochnia Zachód w diecezji tarnowskiej.
  Parafia św. Antoniego Padewskiego w Cikowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód. Erygowana dekretem ówczesnego biskupa tarnowskiego Leona Wałęgi z dnia 10 maja 1925 roku.
  Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Zachód.
  Sobolów – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Łapanów. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnowskiego. Pod względem geograficznym znajduje się na Pogórzu Wiśnickim. Zabudowania i pola miejscowości znajdują się w większości w dolinie rzeki Stradomka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.