• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Debrzno - gmina

  Przeczytaj także...
  Rezerwat przyrody Miłachowo – florystyczno-stepowy rezerwat przyrody w województwie pomorskim, powiecie człuchowskim w gminie Debrzno. Utworzony w 1976 roku o powierzchni 3,7 ha.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Rozwory – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Debrzno. D. niem. Rosenfelde.

  Debrzno – – gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.

  W skład gminy wchodzi 14 sołectw: Boboszewo, Buka, Cierznie, Drozdowo, Grzymisław, Myśligoszcz, Nowe Gronowo, Prusinowo, Rozwory, Skowarnki, Słupia, Stare Gronowo, Strzeczona, Uniechów

  Siedziba gminy to Debrzno.

  Gmina Czarne – gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 9307 osób.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Debrzno ma obszar 224,17 km², w tym:

 • użytki rolne: 65%
 • użytki leśne: 25%
 • Gmina stanowi 14,24% powierzchni powiatu.

  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².Nowe Gronowo – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Debrzno przy trasie linii kolejowej Chojnice-Złotów-Piła.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Debrzno w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Debrzno.png

  Ochrona przyrody[]

 • Rezerwat przyrody Miłachowo
 • Zaprzyjaźnione miasta[]

  Weinbach Niemcy

  Sąsiednie gminy[]

  Czarne, Człuchów, Kamień Krajeński, Lipka, Okonek, Sępólno Krajeńskie

  Przypisy

  Weinbach – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Gießen, w powiecie Limburg-Weilburg. Liczy 4 448 mieszkańców (30 czerwca 2012).Stare Gronowo (dawniej: niem. Grunau) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Debrzno.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Lipka – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim. Nazwa gminy wzięła się od rozłożystych lip porastających okolicę. Siedziba gminy to Lipka.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Gmina Kamień Krajeński (1934-54 gmina Kamień) – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Debrzno (tuż po wojnie Frydląd Pomorski, niem. Preußisch Friedland) – miasto w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Debrzno.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Prusinowo (niem. Prützenwalde) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Debrzno.
  Uniechów (kaszb. Ùnichòwò, niem. Heinrichswalde) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Debrzno przy drodze krajowej nr 22.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.