• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Debra Shaw

  Przeczytaj także...
  Jean-Paul Gaultier (ur. 24 kwietnia 1952 w Arcueil we Francji) – francuski projektant mody, kostiumograf filmowy oraz muzyk. Filadelfia (ang. Philadelphia wymowa: /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.
  Óscar Aristedes de la Renta (ur. 22 lipca 1932 w Santo Domingo, zm. 20 października 2014 w Kent) – amerykańsko-dominikański projektant mody.

  Debra Shaw (ur. 14 listopada 1976 roku w Filadelfii) – amerykańska modelka.

  Debra zanim jeszcze została modelką, marzyła o tym, by zostać projektantką mody. W 1992 roku za namową przyjaciela, wzięła udział w warsztatach dla początkujących modelek w Filadelfii. Po ukończonych warsztatach, zdecydowała się na udział w konkursie dla modelek Associate Day w New Jersey, którego została laureatką. Nagrodą w konkursie był kontrakt z paryskim oddziałem agencji Ford. Jeszcze w tym samym roku Debra znalazła się w Paryżu, gdzie zrobiono jej profesjonalne portfolio. Szybko podpisała kontrakt z nowojorskim oddziałem agencji Ford. Na wybiegu zadebiutowała w kolekcji Martina Sitbona jesienią 1992 roku. Tam została dostrzeżona przez projektantów domu mody Christian Dior. Niedługo trwało nim stała się jedną z ulubionych modelek tegoż domu mody. W 1995 roku podpisała kontrakty z agencjami w Londynie i Mediolanie. W międzyczasie wzięła udział w kampaniach reklamowych, takich jak: Atelier Versace, Felipe Varela, Ixus by Canon i Patty Shelabarger. Od 1997 roku i w ciągu kolejnych dziesięciu lat, była jedną z głównych modelek na pokazach u najlepszych projektantów i domów mody na świecie, jak: Alexander McQueen, Givenchy, John Galliano, Betsey Johnson, Dries van Noten, Gieffeffe, Issey Miyake, Jean-Paul Gaultier, Karl Lagerfeld, Lanvin, Ocimar Versolato, Philip Treacy, Vivienne Westwood, Christian Dior, Gianni Versace, Pierre Balmain, Thierry Mugler, Valentino, Betsey Johnson, Gianfranco Ferré, Guy Laroche, Jacques Fath, Óscar de la Renta, Chanel,Giorgio Armani, Kenzo,Yves Saint Laurent. Pojawiała się na okładkach międzynarodowych edycji: Vogue'a, Harper’s Bazaar, Cosmopolitan, Elle.

  Giorgio Armani (ur. 11 lipca 1934 w Piacenzie we Włoszech) – włoski projektant mody oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa Giorgio Armani S.p.A.Valentino S.p.A. – włoski dom mody, założony przez Valentino Garavaniego w 1960 roku, w Rzymie, we Włoszech. Jego główne linie to m.in. Valentino, Valentino Garavani, Valentino Roma oraz R.E.D. Valentino.

  W 2007 roku Debra postanowiła osiąść na stałe w Paryżu. Zrezygnowała z kontraktów międzynarodowych i podpisała kontrakt tylko z paryską agencją Viva. Obecnie pracuje tylko dla Johna Galliano i Chanel. W przerwie wykonywania zawodu modelki, jest konsultantką mody.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. [1] FMD Debra Shaw
  2. [2] Debra Shaw
  Alexander McQueen (właśc. Lee McQueen) (ur. 17 marca 1969 w East End, zm. 11 lutego 2010 w West End) – angielski projektant mody.Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.
  Warto wiedzieć że... beta

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.
  Christian Dior (ur. 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii, zm. 24 października 1957 w Montecatini) - francuski projektant, założyciel domu mody.
  Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Thierry Mugler (ur. 21 grudnia 1948 w Strasburgu, we Francji) – francuski projektant mody oraz fotograf, założyciel firmy sygnowanej jego nazwiskiem.
  Pierre Balmain (ur. 18 maja 1914 w Saint-Jean-de-Maurienne, zm. 29 czerwca 1982 w Paryżu) – francuski projektant mody i kostiumograf.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.754 sek.