• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Debbie McCormick  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Anette Norberg (ur. 12 listopada 1966 w Härnösand) – szwedzka curlerka, z 27 medalami imprez międzynarodowych jest najbardziej utytułowaną zawodniczką na świecie, pierwsza w historii kapitan, która zdobyła dwa złote medale igrzysk olimpijskich, starsza siostra Cathrine Lindahl. Zakończyła karierę sportową w 2013, przez wiele lat była skipem Team Folksam z Härnösands Curligklubb, później zaś dowodziła drużyną Ahlmarks z Karlstads Curligklubb.Saskatoon – największe miasto Kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, położone w środkowo-zachodniej Kanadzie, leżące na preriach kanadyjskich, nad rzeką Saskatchewan Południowe.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Debbie McCormick, z domu Henry (ur. 8 stycznia 1974 w Saskatoon, Kanada) – amerykańska curlerka, mistrzyni świata, czterokrotna reprezentantka Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich, córka Wally’ego Henry’ego. Zawodniczka Madison Curling Club.

  Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 curling po raz trzeci był dyscypliną medalową. Curlerzy rywalizowali między 11 a 22 lutego 2002 w Ogden, w obiekcie Ogden Ice Sheet. W zawodach wzięło udział 20 reprezentacji, po 10 męskich i żeńskich, liczba uczestników została zwiększona z ośmiu w 1998.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Kariera juniorska[ | edytuj kod]

  Rok po rozpoczęciu uczestnictwa w rywalizacji Debbie McCormick jako rezerwowa u Eriki Brown brała udział w Mistrzostwach Świata Juniorów 1989. W 1990 zdobyła brązowy medal rozgrywek krajowych. Wygrywała natomiast w czterech kolejnych latach, zmieniała się wówczas jej pozycja w drużynie. Na MŚJ 1991 jako otwierająca zajęła 5. pozycję. Podczas kolejnego występu była rezerwową i zdobyła srebrny medal. Rok później powróciła do stałego składu jako otwierająca, Stany Zjednoczone dotarły do półfinału, gdzie przegrały 5:11 ze Szkocją zdobywając tym samym brązowe medale. Po srebrny medal McCormick sięgnęła w 1994 jako wicekapitan drużyny, w finale Amerykanki przegrały z Kanadą (Kim Gellard) 7:9.

  Luzia Ebnöther (ur. 19 października 1971 w Zurychu) – szwajcarska curlerka, srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002. Grała w klubie Bern Curling Club.Curling był konkurencją olimpijską już na I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Chamonix, rywalizowały ze sobą wówczas tylko drużyny męskie. Zawody te przez długi czas nie były uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, medale zostały przyznane dopiero w lutym 2006. Następnie curling nie znajdował się w programie olimpijskim, pojawiał się jednak jako dyscyplina pokazowa w 1932, 1988 i 1992. Turniej kobiet został zaprezentowany w 1988. Curling powrócił do grona dyscyplin olimpijskich podczas ZIO 1998 w Nagano.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  30. Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu odbyły się w kanadyjskim Vernon, w dniach 22-30 marca 2008. Impreza zoragnizowana została na Vernon Multiplex mieszczącym od 3006 do 5650 osób. W zawodach uczestniczyło tradycyjnie 12 drużyn. Tytułu mistrzowskiego broniły Kanadyjki (w innym składzie). W Polsce transmisje z mistrzostw prowadził Eurosport.
  Podczas XXI. Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozegrano dwa turnieje w curlingu: męski i żeński. Były to piąte igrzyska olimpijskie, gdzie curling był dyscypliną medalową. Curlerzy rywalizowali między 16 a 27 lutego 2010 w Vancouver Olympic Centre, w Vancouver.
  XVIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się na terenie Japonii (głównie w miejscowości Nagano) w 1998 roku. Startowało 2117 zawodników z 72 krajów.
  29. Mistrzostwa świata kobiet w curlingu rozgrywane były w Aomori (Japonia), w dniach 17 - 25 marca 2007. Były to pierwsze mistrzostwa tej rangi rozgrywane na kontynencie azjatyckim. W mistrzostwach udział brało 12 drużyn (2 z Ameryki Północnej, 2 z Azji i Oceanii i 8 z Europy). W Polsce wydarzenie transmitował Eurosport.
  Cassandra Potter z domu Johnson (ur. 30 października 1981 w Bemidji) – amerykańska curlerka, wicemistrzyni świata z 2005 i mistrzyni świata juniorek z 2003, olimpijka. Córka Tima Johnsona, młodsza siostra Jamie Haskell.
  Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 2001 odbyły się między 31 marca a 8 kwietnia 2001 w szwajcarskiej Lozannie, w Espace Malley.
  Kelly Schafer z domu Wood (ur. 8 kwietnia 1981 w Dundee) – leworęczna szkocka curlerka, olimpijka. Dawniej reprezentantka Szkocji oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, obecnie mieszka w Kanadzie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.