• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dean Corll

  Przeczytaj także...
  Fort Wayne - miasto w USA, w północno-wschodniej części stanu Indiana, nad trzema rzekami St. Joseph, St. Marys i Maumee. Około 219,3 tys. mieszkańców. Jest drugim co do wielkości miastem w tym stanie. W USA znane jako miasto trzech rzek. Znajduje się tu Muzeum Starych Samochodów. Miastem partnerskim w Polsce jest Płock.Pasadena – miasto w USA, w stanie Teksas, w zespole miejskim Houston. Około 141,7 tys. mieszkańców. W mieście zlokalizowano przemysł chemiczny i motoryzacyjny.
  Genitalia – nieścisły termin biologiczny odnoszący się do męskich lub żeńskich narządów płciowych i związanych z nimi struktur anatomicznych.
  Dean Corll

  Dean Corll (ur. 24 grudnia 1939 r. w Fort Wayne - zm. 8 sierpnia 1973 r. w Pasadenie) - amerykański seryjny morderca, który z dwoma młodszymi wspólnikami, Davidem Brooksem i Elmerem Wayne’em Henleyem był zaangażowany w serie morderstw w Houston, w Teksasie. Sądzi się, że trio to było odpowiedzialne za śmierć co najmniej 27 młodych mężczyzn i chłopców. Zbrodnie te wyszły na jaw, po tym gdy Corll został zastrzelony przez Henleya.

  Houston – największe miasto stanu Teksas i jednocześnie czwarte pod względem wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, za sprawą populacji liczącej 2 099 451 mieszkańców (2010), rozlokowanych na obszarze 1700 km². Houston stanowi siedzibę hrabstwa Harris i centrum ekonomiczne Houston–Sugar Land–Baytown, czyli piątego pod względem wielkości obszaru metropolitalnego w Stanach Zjednoczonych, zamieszkiwanego w sumie przez około sześć milionów osób.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Wszystkie ofiary Corlla to młodzi mężczyźni w wieku 13–20 lat. Corll ze wspólnikami poszukiwał ofiar w ubogich dzielnicach Houston. Pierwszą potwierdzoną ofiarą morderców był Jeffrey Konen, który zginął 25 września 1971 roku. Po zabójstwie Corlla, Henley i Brooks opowiedzieli o wszystkich zbrodniach policji i ujawnili miejsce ukrycia zwłok wszystkich ofiar. 17 ciał znaleziono na terenie posesji wynajmowanej przez Corlla, a 10 w kilku innych miejscach. Większość ofiar została zastrzelona lub uduszona, ale wszystkim obcięto genitalia.

  Seryjny morderca – określenie opisujące osobę, która dopuściła się dwóch lub więcej morderstw w oddzielnych epizodach.

  Linki zewnętrzne[]

 • Corll w Crime Library.
 • Zdjęcie Corlla. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.