• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • De Fryske Marren

  Przeczytaj także...
  Lemsterland - gmina w Holandii, w południowo-zachodniej Fryzji. Powierzchnia 124,34 km² z czego 48,41 km² to woda. Według spisu ludności z 2013 gminę zamieszkuje 13 561 osób. Obecnym burmistrzem jest Dick Stellingwerf. Siedzibą gminy jest Lemmer.Gaasterland-Sloten - gmina w Holandii, w południowo-zachodniej Fryzji. Powierzchnia 209,29 km² z czego 114,06 km² to woda. Liczba ludności 10 264, stan na 2008. Siedzibą gminy jest Balk.
  Balk - wieś położona w północnej Holandii, we Fryzji, w gminie Gaasterland-Sloten, której jest ośrodkiem administracyjnym.

  De Fryske Marren – gmina w Holandii, w prowincji Fryzja. Została ona utworzona w 2014 r. poprzez połączenie gmin Gaasterland-Sloten, Lemsterland, Skarsterlân oraz Boarnsterhim. Na terenie gminy znajduje się kilkadziesiąt miejscowości: Akmarijp, Bakhuizen, Balk, Bantega, Boornzwaag, Broek, Delfstrahuizen, Dijken, Doniaga, Echten, Echtenerbrug, Eesterga, Elahuizen, Follega, Goingarijp, Harich, Haskerhorne, Idskenhuizen, Joule, Kolderwoulde, Langweer, Legemeer, Lemmer, Mirns, Nijehaske, Nijemirdum, Oldeouwer, Oosterzee, Oudega, Oudehaske, Oudemirdum, Ouwster-Nijega, Ouwsterhaule, Rijs, Rohel, Rotstergaast, Rotsterhaule, Rottum, Ruigahuizen, Scharsterburg, Sint Nicolaasga, Sintjohannesga, Sloten, Snikzwaag, Sondel, Terherne, Terkaple, Teroele, Tjerkgaast, Vegelinsoord oraz Wijckel.

  Sint Nicolaasga - wieś położona w północnej Holandii, we Fryzji, w gminie Scharsterland, na zachód od jeziora Tjeukemeer.Lemmer (fryz. De Lemmer) - miasto w północnej Holandii, dawniej pobliżu Zuiderzee, dziś położone nad zatoką sztucznego jeziora IJsselmeer. Jest ośrodkiem administracyjnym gminy Lemsterland. Liczy 10 100 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. defriesemeren.nl: College B&W (niderl.). [dostęp 2014-07-10].
  2. Statystyki populacji holenderskich gmin (ang.). Statistics Netherlands. [dostęp 2014-03-10].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona gminy (niderl.). [dostęp 2014-03-10].
 • Delfstrahuizen - wieś w Holandii w prowincji Fryzja, najbardziej na północny wschód wysunięta miejscowość gminy Lemsterland.Oosterzee – wieś w Holandii w prowincji Fryzja, nad jeziorem Tjeukemeer. Sąsiaduje z miejscowością o podobnej wielkości Oosterzee-Buren.
  Warto wiedzieć że... beta

  Bantega - wieś w Holandii na południu Fryzji. Leży około 6 kilometrów na wschód od Lemmer. Rozbudowana po drugiej wojnie światowej, wcześniej niewielka osada o nazwie Echtenpolder.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.