• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Davide Tizzano

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Neapol (wł. Napoli, j. neapolitański Nàpule, łac. Neapolis z gr. he nea polis, dosł. nowe miasto) – miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, którego jest stolicą, a także ośrodkiem administracyjnym prowincji Neapol. Założony przez Greków jako Partenope.
  Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego) dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.

  Davide Tizzano (ur. 21 maja 1968 w Neapolu) – włoski wioślarz. Dwukrotny złoty medalista olimpijski.

  Gruppo Sportivo Fiamme Oro – włoski wielosekcyjny klub sportowy z siedzibą w Rzymie podlegający ministrowi spraw wewnętrznych poprzez Polizia di Stato, część Corpi Sportivi.

  W 1988 zwyciężył z kolegami w czwórce podwójnej będąc wówczas zawodnikiem GS Fiamme Oro, osiem lat później triumfował w dwójce wspólnie z Agostino Abbagnale (członkiem osady z Seulu). W 1989 był wicemistrzem świata w czwórkach.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.