• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • David Michôd

  Przeczytaj także...
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  David Michôd (ur. 30 listopada 1972 r. w Sydney) – australijski reżyser i scenarzysta filmowy, również aktor w swoich filmach.

  Guy Edward Pearce (ur. 5 października 1967 roku w Ely, w hrabstwie Cambridgeshire) – australijski aktor filmowy i telewizyjny i muzyk.Królestwo zwierząt (ang. Animal Kingdom, 2010) − australijski film kryminalny w reżyserii i według scenariusza Davida Michôda.

  Życiorys[]

  Ukończył Sydney Grammar School, następnie studiował na University of Melbourne. Uczył się także w szkole filmowej, był redaktorem magazynu Inside Film. Karierę filmową rozpoczął od realizowania filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Nakręcił m.in. Ezra White, LL.B. (2006), Crossbow (2007) Netherland Dwarf (2008). W pełnym metrażu debiutował w 2010 dramatem kryminalnym Królestwo zwierząt z Guyem Pearce'em w jednej z głównych ról. Bohaterem filmu jest nastolatek uwikłany w krwawe porachunki własnej rodziny z policją. Kolejny projekt Michôda, postapokaliptyczny dramat The Rover, ukazał się w maju 2014.

  Reżyseria[]

 • Królestwo zwierząt (Animal Kingdom, 2010)
 • The Rover (2014)
 • Linki zewnętrzne[]

 • David Michôd w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.