• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • David Haagen  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Skoki narciarskie na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym – część MŚ juniorów w narciarstwie klasycznym. Odbywają się one co roku. Ich pierwowzorem były mistrzostwa Europy (rozgrywane w latach 1968-1976, oraz 1978), zdecydowano się jednak rozgrywać zawody juniorów dla całego świata. Najstarsi zawodnicy, którzy mogą brać udział w mistrzostwach to ci, którzy w roku rozegrania zawodów ukończyli lub ukończą 20 lat.
  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  stan na 16 stycznia 2021

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  stan po zakończeniu LPK 2020

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  Stan na 10 stycznia 2021

  Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem, będący zapleczem Letniego Grand Prix.Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 – zawody w skokach narciarskich, które zostały przeprowadzone w dniach 19–22 stycznia 2020 w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2020.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Skoki narciarskie na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży – jedna z dyscyplin wchodząca w skład programu zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży, rozgrywana od pierwszej edycji tej imprezy (2012).
  Alpen Cup w skokach narciarskich (Puchar Alp) – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany na skoczniach w krajach alpejskich.
  Josef Ritzer (ur. 11 września 2000) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant klubu WSV Woergl. Medalista mistrzostw świata juniorów (2020).
  67. Turniej Czterech Skoczni (niem. 67. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2018/2019 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.
  Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 – 26. edycja Letniego Grand Prix, która rozpoczęła się 20 lipca 2019 w Wiśle, a zakończyła 5 października 2019 w Klingenthal. Zaplanowanych zostało łącznie jedenaście konkursów, w których skład wchodzi osiem konkursów indywidualnych, dwa konkursy drużynowe oraz jeden mikst.
  Johanna Bassani (ur. 25 kwietnia 2002, zm. 5 maja 2020) – austriacka kombinatorka norweska. Srebrna medalistka zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży w sztafecie mieszanej (2020). Uczestniczka mistrzostw świata juniorów (2020). Medalistka mistrzostw kraju.
  Lisa Eder (ur. 12 sierpnia 2001) – austriacka skoczkini narciarska, reprezentantka klubu SK Saalfelden. Medalistka mistrzostw świata juniorów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.