• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • David Civera  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.Dile que la quiero (pol. Powiedz jej, że ją kocham) – singiel hiszpańskiego piosenkarza Davida Civery napisany przez producenta Alejandro Abada oraz wydany na drugiej płycie studyjnej artysty o tym samym tytule z 2001 roku.

  David Civera Gracia (ur. 8 stycznia 1979 w Teruelu) – hiszpański piosenkarz, reprezentant Hiszpanii w 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2001 roku.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  David Civera urodził się w Teruelu jako drugi syn Joségo i Pilar. Ma starszą siostrę Sonię i młodszą – Andreę. Studiował informatykę i komunikację.

  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Księga dżungli 2 (ang. The Jungle Book 2, 2003) – amerykańsko-australijski film animowany oparty na powieści Rudyarda Kiplinga, a wyprodukowany przez Walta Disneya.

  W wieku dziewięciu lat po raz pierwszy wystąpił na scenie. W młodości dwukrotnie pojechał z ojcem do Walencji, gdzie uczył się gry na sofcie, gitarze i fortepianie.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Na początku lat 90. wygrał krajowy konkurs telewizyjny Karaoke. W 1996 roku wziął udział w programie telewizyjnym Lluvia de estrellas, w którym uczestnicy mają za zadanie wcielić się w jednego z popularnych wykonawców. Civera wystąpił w programie jako Enrique Iglesias i wykonał jego utwór „Es una experiencia religiosa”, jednak nie wygrał show. Po udziale w show wystąpił w kilku innych programach, w tym m.in. w Canciones de Nuestra Vida czy Un Siglo de Canciones. W 1997 roku wziął udział w programie Canciones de nuestra vida, w którym uczestnicy prezentowali swoje interpretacje starych utworów. W tym samym roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana Hoy como ayer.

  Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Dzięki udziałowi w wielu programach rozrywkowych został dostrzeżony przez producenta Alejandro Abada, który zaproponował mu nagranie demo piosenki „Dile que la quiero” i wystąpienie z nią w krajowych eliminacjach eurowizyjnych Eurocanción 2001. Civera ostatecznie został zakwalifikowany do stawki finałowej selekcji, które wygrał pod koniec lutego po zdobyciu największego poparcia jurorów i telewidzów, dzięki czemu został wybrany na reprezentanta Hiszpanii w 46. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kopenhadze. 12 maja wystąpił w finale widowiska i zajął ostatecznie szóste miejsce z 76 punktami na koncie, w tym m.in. z maksymalną notą 12 punktów od Izraela. Po udziale w konkursie wydał swoją drugą płytę studyjną zatytułowaną Dile que la quiero, którą promował m.in. eurowizyjny singel.

  Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców. Fortepian – strunowy (chordofon), młoteczkowy, klawiszowy instrument muzyczny, zaliczany do rodziny cytr. Współczesny fortepian dysponuje skalą od A2 (czasami najlepsze koncertowe od F2; instrumenty z pocz. XIX wieku od C1 ) do c (88 dźwięków/klawiszy).

  W 2002 roku premierę miał jego trzeci album studyjny zatytułowany En cuerpo y alma promowany m.in. przez singel „Qué la detengan”. Krążek uzyskał status platynowej płyty w kraju. Rok później ukazała się czwarta płyta długogrająca Civery zatytułowana La Chiqui Big Band, która była nagrywana w Barcelonie i Mediolanie. Na płycie znalazły się single „Bye Bye” i „Rosa y Espinas”, który został nagrany w duecie z Davidem Bisbalem. W tym samym roku piosenkarz nagrał hiszpańską wersję piosenki „I Wan’na Be Like You” – „Quiero ser como tú”, która znalazła się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej hiszpańskiej wersji językowej filmu Księga dżungli 2.

  iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi. Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.

  W 2005 roku wydał swój kolejny krążek zatytułowany Perdóname, a także wziął udział w drugiej edycji programu ¡Mira quién baila! będącego hiszpańską wersją formatu Dancing with the Stars. W lutym 2006 roku ostatecznie wygrał finał programu w parze z Aidą Agramunt, a główną nagrodę finansową przekazał na leczenie osób chorych na Alzheimera. W tym samym roku ukazała się jego nowa płyta zatytułowana Ni el primero ni el último.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Hiszpania uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1961 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się hiszpański nadawca publiczny Televisión Española (TVE).

  W 2007 roku Civera wydał siódmy album studyjny zatytułowany No bastará. Rok później ukazała się jego pierwsza płyta kompilacyjna pt. Grandes éxitos, na której znalazły się najpopularniejsze piosenki w dorobku piosenkarza, a także ósma płyta długogrająca zatytułowana Para vívír contigo. W 2009 roku premierę miał jego dziewiąty album długogrający zatytułowana Podemos elegir, który promowany był przez singel „Tú para mí”.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  W 2011 roku premierę miała dziesiąta płyta studyjna Civery zatytułowana A ritmo de clásicos, na której znalazła się m.in. jego interpretacja przeboju „Ti amo” Umberto Tozziego i Moniki Bellucci. W listopadzie 2013 roku ukazał się jedenasty krążek długogrający w dorobku piosenkarza zatytułowana Versión Original, który był promowany przez single „Mentirosa” i „Me ha robado el corazón”.

  Walencja (hiszp. Valencia; katal. València) – miasto w Hiszpanii, stolica prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Hiszpanii i dwudziestym pierwszym w Unii Europejskiej. Leży nad rzeką Turia na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Pod względem geograficznym Walencja położona jest pośrodku liczącej 930 kilometrów kwadratowych żyznej niziny.Wersja demonstracyjna, demo, wersja pokazowa, próbna zwykle komercyjnego programu komputerowego. Zazwyczaj jest to wersja o ograniczonej funkcjonalności w stosunku do wersji pełnej lub wersja pełna o ograniczonej czasowo możliwości wykorzystania. W przypadku gier jest to zwykle jeden poziom z finalnej części gry. Firma Novell specjalizująca się w oprogramowaniu sieciowym, umożliwiającym dostęp do serwera setkom klientów jako demo udostępnia oprogramowanie umożliwiające dostęp 2 klientów. Wersje demo są dołączane do czasopism tematycznych , dostępne są także w Internecie zwłaszcza na stronach producenta oprogramowania. Bywają także dema wysyłane na podany adres po zamówieniu złożonym elektronicznie przy czym zamawiający pokrywa koszt przesyłki oraz koszt nagrania i nośników. Niektóre firmy jako demo traktują starsze, pełne wersje swojego oprogramowania. Dzieje się tak wtedy gdy w nowszej wersji uzyskano znaczną poprawę funkcjonalności lub gdy system operacyjny starszego oprogramowania stracił na znaczeniu.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W 2007 roku Civera wziął ślub z Aną Maríą Benedi, z którą chodził od czasów nastoletnich. W 2011 roku doczekała się pierwszego dziecka, Daniela.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Enrique Iglesias, właśc. Enrique Miguel Iglesias Preysler (ur. 8 maja 1975 w Madrycie) – hiszpański piosenkarz, syn hiszpańskiego piosenkarza i kompozytora Julio Iglesiasa oraz filipińskiej dziennikarki Isabel Preysler.
  Dancing with the Stars – międzynarodowy format telewizyjny typu reality show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide (części BBC), który w maju 2004 roku zadebiutował na kanale BBC One jako Strictly Come Dancing.
  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².
  Choroba Alzheimera (AD) – najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, prowadząca do śmierci pacjenta. Opisał ją po raz pierwszy niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer w 1906, od nazwiska którego ją nazwano. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia, aczkolwiek rzadziej pojawia się też wcześniej. W 2006 na świecie cierpiało na nią około 26,6 miliona osób. Przewiduje się, że w 2050 dotknie ona jednej osoby na 85 ludzi.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Teruel (po aragońsku Tergüel) to miasto w Aragonii, na środkowym wschodzie Hiszpanii , stolica prowincji o tej samej nazwie. Ma 34.240 mieszkańców (2006) i jest stolicą najmniej zaludnionej prowincji hiszpańskiej. Znajduje się na zlewisku rzek Guadalaviar i Alfambra. Ponadto na Sierra de Albarracín ma swoje źródła rzeka Tag. Leży na wysokości 915 m klimat charakteryzuje się mroźnymi zimami oraz gorącymi i suchymi latami. Jest miastem partnerskim Lublińca.
  Umberto Tozzi - muzyk włoski (ur. 4 marca 1952 roku w Turynie). Karierę muzyczną rozpoczął w 1968 roku, w wieku 16 lat, wstępując do zespołu Off Sound. Wielką sławę przyniosła artyście piosenka Ti amo, która zdobyła pierwsze miejsce na Festivalbar w 1977. Umberto Tozzi wykonywał ją później z wieloma artystami w różnych językach m.in. po hiszpańsku i francusku. W 1987 wygrał Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo wykonując wspólnie z Giannim Morandim i Enrico Ruggerim piosenkę Si può dare di più. W tym samym roku reprezentował Włochy na Festiwalu Eurowizji. Wykonywana przez niego piosenka Gente di mare zajęła wtedy trzecie miejsce. W 1988 roku wydał album Royal Albert Hall nagrany właśnie na tej legendarnej londyńskiej scenie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.