• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • David Berkoff

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.
  XXIV Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XXIV Olimpiady) odbyły się w 1988 roku w Seulu (Korea Południowa).

  David Charles "Dave" Berkoff (ur. 30 listopada 1966), amerykański pływak. Wielokrotny medalista olimpijski.

  XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.International Swimming Hall of Fame, ISHOF – międzynarodowa galeria sławy pływania mieszcząca się w budynku nad brzegiem Atlantyku w Fort Lauderdale na Florydzie.

  Specjalizował się w stylu grzbietowym. Brał udział w dwóch igrzyskach (IO 88, IO 92), na obu zdobywał medale. Jego koronnym dystansem było 100 m grzbietem. Sięgnął na nim po dwa medale olimpijskie (srebro w 1988, brąz cztery lata później), w 1987 był drugi na mistrzostwach Pacyfiku. W latach 1988-1991 należał do niego rekord świata w tej konkurencji. Dwa złote medale wywalczył w sztafecie w stylu zmiennym, przy czym w 1992 płynął jedynie w eliminacjach. W 1987 i 1989 zwyciężał w NCAA. W 2005 został przyjęty do International Swimming Hall of Fame.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na International Swimming Hall of Fame • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.