David Arquette

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David James Arquette (ur. 8 września 1971 w Bentonville) – amerykański aktor, znany głównie z ról w cyklu Krzyk; także producent filmowy, reżyser, scenarzysta i wrestler (były mistrz WCW).

Krzyk 2 (tytuł oryg. Scream 2) – amerykański film fabularny (thriller), kontynuacja Krzyku z 1996 roku. Światowa premiera odbyła się 12 grudnia 1997 roku, na ekranach polskich kin film pojawił się 1 maja 1998 roku.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

David Arquette pochodzi z rodziny silnie związanej z filmem. Jest synem aktora i producenta Lewisa Arquette oraz bratem czworga amerykańskich aktorów: Rosanny, Richmonda, Patricii i Alexis. Jego matka Brenda Olivia „Mardi” (z domu Nowak), jest Żydówką polskiego pochodzenia, poetką i byłą aktywistką polityczną ruchu hipisowskiego.

Ellen Rona Barkin (ur. 16 kwietnia 1954 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa, zdobywczyni nagrody Emmy i dwóch nominacji do nagród Złotego Globu.Kibice do dzieła! (ang. Ready to Rumble) – amerykańska komedia z 2000 roku w reżyserii Briana Robbinsa. Wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

Związany był z Ellen Barkin (1995). W latach 1996–1999 spotykał się z aktorką Courteney Cox, którą poślubił 12 czerwca 1999. Mają córkę Coco Riley (ur. 13 czerwca 2004 w Los Angeles). Jednak w roku 2010 doszło do separacji, a 29 maja 2013 rozwiedli się. Spotykał się z barmanką Jasmine Waltz (2010). Od 2011 spotykał się z Christiną McLarty, która w listopadzie 2013 urodziła ich wspólne dziecko, a 28 kwietnia 2014 syna Charlie Westa. Od lipca 2014 związał się z Christiną, a 12 kwietnia 2015 ożenił się z nią.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Krzyk (tytuł oryg. Scream) – amerykański horror filmowy z podgatunku slasher w reżyserii Wesa Cravena. Film oprócz horroru łączy w sobie także elementy pastiszu oraz filmu kryminalnego. Jego światowa premiera odbyła się 20 grudnia 1996 roku. Premiera w Polsce miała miejsce 22 sierpnia 1998 roku. Film doczekał się trzech kontynuacji oraz został sparodiowany w komedii Keenena Ivory’ego Wayansa Straszny film.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Rzeź (tytuł oryg. The Tripper, 2006) – amerykański horror filmowy, wyreżyserowany przez aktora Davida Arquette, zaprezentowany podczas festiwalu filmowego After Dark Horrorfest w roku 2006. Oryginalny tytuł filmu nawiązuje do pseudonimu 40. prezydenta USA Ronalda Reagana "The Gipper".
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Reklama