• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daughtry  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Nagroda Grammy w kategorii Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal przyznawana jest od lat 80. XX wieku. Rekordzistą tej kategorii jest zespół U2, który zdobył w sumie aż 7 statuetek.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Daughtry – amerykański zespół grający muzykę w stylu post grunge założony w McLeansville w stanie Karolina Północna przez Chrisa Daughtry’ego, finalistę piątej edycji programu Idol w 2006 roku. Członkowie grupy zostali wybrani przez castingi. Ich debiutancki album Daughtry wydany 21 listopada 2006 osiągnął 1. miejsce na liście Billboard 200 (2 tygodnie) i na liście Top Rocks Albums (14 tygodni). W USA płyta uzyskała status 3x platynowej płyty (3 miliony sprzedanych kopii). Najbardziej znany singel z tego albumu, „It’s Not Over” uzyskał 4. miejsce na liście Billboard Hot 100. Piosenka została wydana także w Polsce i uzyskała 9. miejsce na liście Rockowania 4fun.tv. Singel ten w Stanach Zjednoczonych pokrył się platyną. W 2007 roku Daughtry wykonał piosenkę „Crashed”, która znalazła się w reklamie serii Bionicle – Toa Mahri.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.McLeansville – CDP w Stanach Zjednoczonych, w stanie Karolina Północna, w hrabstwie Guilford. W 2000 roku liczyło 1080 mieszkańców. Z tej miejscowości pochodzi uczestnik programu American Idol Chris Daughtry.

  Drugi album zespołu, Leave This Town został wydany w lipcu 2009 roku. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie 1,3 miliona kopii i uzyskał status platynowej płyty według Recording Industry Association of America. Pierwszy singel „No Surprise” znalazł się na piątym miejscu na liście Hot 100. Trzeci studyjny album zespołu Break The Spell został wydany w listopadzie 2011 roku. Zadebiutował na liście Billboard 200 i uzyskał status złotej płyty według Recording Industry Association of America. Do tej pory zespół sprzedał ponad 6,7 miliona płyt w USA.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.

  Historia[ | edytuj kod]

  W piątym sezonie American Idol Chris Daughtry zakończył na czwartym miejscu. Po odrzuceniu oferty zespołu Fuel, który zaproponował rolę głównego wokalisty, Daughtry ogłosił, że sam utworzy zespół muzyczny. 10 lipca 2006 podpisał kontrakt z wytwórniami 19 Entertainment i RCA Records, które miały kontrakty z innymi uczestnikami Idola, jak np. Kelly Clarkson i Kellie Pickler. Chris Daughtry jest wokalistą i autorem piosenek. Współpracował też z innymi tekściarzami, jak np. z zespołów: Live – Ed Kowalczyk, Fuel – Carl Bell, 3 Doors Down – Brad Arnold, Matchbox Twenty – Rob Thomas, SR-71's – Mitch Allan, Shinedown – Brent Smith, Three Days Grace – Adam Gontier, Erickiem Dill, Theory of a Deadman – Tyler Connolly, Lifehouse – Jason Wade, Nickelback – Chad Kroeger.

  Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.

  Następnie Daughtry i członkowie wytwórni płytowych, przez casting wybrali czterech członków zespołu, takich jak Jeremy Brady (gitarzysta, 2006–2007), Josh Steely (gitara prowadząca, 2006 – obecnie), Josh Paul (gitara basowa, 2006–2012, grał również w zespole Suicidal Tendencies), Joey Barnes (2006–2010, perkusja, był głównym wokalistą Suicide Darlings). Dwóch członków zespołu pochodziło z Północnej Karoliny: Barnes, którego Chris Daughtry znał od jakiegoś czasu i Brady, którego poznał na miesiąc przed przesłuchaniem. Steely i Paul pochodzili z Kalifornii. Zapadła decyzja, żeby nazwać zespół „Daughtry”, żeby pozostać bardziej rozpoznawalnymi po sukcesie Chrisa w American Idol. W jednym z wywiadów Chris powiedział: „Moglibyśmy wybrać jedną z niejasnych nazw, ale ta pochodzi z telewizyjnego show i jest już znana. Łatwiej było zacząć z moim nazwiskiem jako nazwą zespołu.”

  Dr. Luke, właściwie Łukasz Sebastian Gottwald (ur. 26 września 1973 w Westerly, Rhode Island) – amerykański muzyk, autor tekstów piosenek oraz producent muzyczny, z którym współpracowali dotąd tacy artyści jak Miley Cyrus, Britney Spears, Katy Perry, Shakira, Kesha, Avril Lavigne, Flo Rida, Sugababes, Kelly Clarkson, Missy Elliott, Pink, Lil’ Mama, Jibbs, Lady Sovereign, Kelis, Mos Def, Marion Raven, Backstreet Boys, Daughtry, The Veronicas, Carlos Santana, Vanessa Hudgens i One Direction. Dr. Luke grał na gitarze w Saturday Night Live Band przez dziesięć lat, opuścił zespół na końcu sezonu 2006-2007. Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.

  Debiutancka płyta zespołu o tym samym tytule została wyprodukowana przez Howarda Bensona i została wydana nakładem wytwórni 19 Entertainment i RCA Records 21 listopada 2006 roku. Sam Chris Daughtry odegrał dużą rolę w produkcji pisząc teksty piosenek oraz uczestnicząc w pisaniu wszystkich utworów, poza dwoma – „Feels Like Tonight” i „What About Now”. Poza tym sam napisał utwory „Home”, „Gone” i „Breakdown”. Innymi ważnymi osobami w procesie tworzenia tekstów byli Dr. Luke, Max Martin i Josh Freese. W trakcie powstawania albumu Chris Daughtry był jedynym oficjalnym członkiem zespołu, co prowadziło do błędnego myślenia, że zespół Daughtry odnosi się do solowej kariery Chrisa.

  Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Album Daughtry to niespodziewany sukces, który rozsławił kilka hitów. Pierwszy singiel „It’s Not Over” zadebiutował w radio 6 grudnia 2006 roku po tym, jak opóźniło się wydanie singla „September”. Utwór „It’s Not Over” osiągnął czwarte miejsce na liście Billboard Hot 100 i utrzymywał się w trójce najlepszych singli na trzech innych listach. Krótko potem Jeremy Brady ogłosił rozstanie z zespołem. Jego miejsce zajął Brian Craddock z Virginii. W wywiadzie Chris Daughtry i Brian Craddock przyznali, że znali się jeszcze za czasów występów Chrisa w grupie „Absent Element”.

  21 listopada jest 325. (w latach przestępnych 326.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 40 dni. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Po sukcesie „It’s Not Over”, kolejnym utworem z płyty był „Home”. Kawałek debiutował na 83. miejscu, ale w ciągu kilku tygodni został sklasyfikowany na jako numer pięć na liście Billboard Hot 100. Utwór też można było usłyszeć w szóstej edycji American Idol, piątej Australian Idol oraz drugiej Ídolos Brazil, w momencie, gdy uczestnicy odpadali z programu. Trzeci singel z albumu, „What I Want” zadebiutował w rozgłośniach radiowych 23 kwietnia 2007 roku. Wiodącym gitarzystą w tym utworze był gościnnie Slash. Utwór został odnotowany na szóstej pozycji na rockowych listach przebojów, został również dodany do gry Guitar Hero: On Tour dostępnej na Nintendo DS. Czwarty singiel „Over You” pojawił się 24 lipca 2007 roku. Piosenka została wykonana na żywo w programie Good Morning America. „Crashed”, piąty singiel zadebiutował w radio 10 września 2007 i został użyty w reklamie „LEGO Bionicle”. Utwór był także wykorzystany w pokazach Pre-Race, takich jak NASCAR, NEXTEL Cup czy Chevy Rock and Roll 400. Piąty singel „Feels Like Tonight” wydano 8 stycznia 2008 roku, rok po wydaniu albumu. Wideo pokazano również w styczniu, a piosenka została użyta w 2007 WWE Tribute to the Troops. Utwór „There and Back Again” był oficjalną ścieżką dźwiękową dla „WWE Backlash” w 2007 roku.

  Grammy Award for Best Rock Album – Jest to nagroda Grammy dla najlepszego rockowego albumu. Pierwszy raz nagrodę tę przyznano w 1995 roku.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Po sukcesie singli z debiutanckiego albumu, Daughtry zostali uhonorowani poczwórną platynową płytą 24 kwietnia 2008 roku. Grupa znalazła się też na ósmej stronie na portalu myspace.com w kategorii najczęściej słuchany wykonawca, z 29 milionami odsłuchań. Dodatkowo zespół pojawił się w popularnym zbiorze utworów różnych wykonawców „Now That's What I Call Music!” z pięcioma utworami: „It’s Not Over”, „Home”, „Over You”, „Feels Like Tonight” i „What About Now”. Byli też czterokrotnie nominowani do nagrody Grammy w 2008 roku w kategoriach: Best Pop Performance by a Duo or Group with Vocal, Best Rock Album, Best Rock Song i Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal. Według Billboard, Daughtry byli dwudziestokrotnie na szczycie list światowych.

  Josh Freese (ur. 25 grudnia 1972 w Orlando, Floryda w USA) – amerykański perkusista punkowy i rockowy. Wychowany w Kalifornii, w rodzinie muzyków (ojciec dyrygent, matka pianistka), w wieku 7 lat zaczął grać na perkusji. Już jako 12-latek rozpoczął profesjonalną karierę, a w wieku 15 lat zaczął jeździć w trasy koncertowe i nagrywać płyty.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  Rozszerzona wersja pierwszego albumu grupy Daughtry ukazała się 9 września. Oprócz oryginalnych utworów z płyty, bonusowa wersja CD/DVD posiadała cztery dodatkowe utwory: akustyczne wersje „What About Now”, „It’s Not Over” i „Home” oraz cover zespołu Foreigner – „Feels Like the First Time”. Video zawierało wszystkie pięć teledysków, dwa rzadko pokazywane clipy live i niepowtarzalny materiał wideo zza kulis.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  Skrócona wersja obszernego hitu „Home” została użyta na zakończenie angielskiego wydania „League Cup Final” w lutym 2008 roku, gdzie Tottenham Hotspur wygrywa z Chelsea.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Suicidal Tendencies – amerykański zespół założony w 1981 w Venice, Kalifornia, wykonujący muzykę określaną jako hardcore punk i crossover thrash.
  Howard Benson (ur. 1956 w Havertown, Pensylwania) – amerykański producent muzyczny i inżynier dźwięku, a także muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz wykładowca akademicki. Absolwent Drexel University, w latach później także wykładowca na tejże uczelni. Od 2007 roku piastuje stanowisko A&R w wytwórni muzycznej Warner Bros. Records. Howard Benson współpracował m.in. z takimi zespołami i wykonawcami jak: Kelly Clarkson, Halestorm, Hoobastank, Flyleaf, Sepultura, P.O.D. oraz Motörhead.
  Backlash – coroczna gala zapasów zawodowych pay-per-view organizowana od 1999 roku przez World Wrestling Entertainment (WWE), na której odbywają się walki między wrestlerami rosterów Raw i SmackDown!. Od 2010 roku gala została zamieniona na WWE Over the Limit.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  RIAA (Recording Industry Association of America) – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Zajmuje się ochroną praw wydawców utworów muzycznych, promując rozwiązania legislacyjne i techniczne w tym zakresie (m. in. Digital rights management). Jedną z form działalności organizacji jest śledzenie naruszeń praw producentów muzycznych przez użytkowników internetu.
  Kelly Brianne Clarkson (ur. 24 kwietnia 1982 w Fort Worth, Teksas, USA) – amerykańska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów piosenek oraz aktorka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.96 sek.