• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Darkthrone  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  Darkthronenorweski blackmetalowy zespół muzyczny założony w 1988 roku.

  Darkthrone zaliczany jest do drugiej fali black metalu oraz określany jest jako jeden z najbardziej wpływowych w historii gatunku.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Płyty studyjne
 • 2.2 Minialbumy
 • 2.3 Kompilacje
 • 2.4 Dema
 • 3 Nagrody i wyróżnienia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • A Blaze in the Northern Sky – drugi album norweskiego zespołu muzycznego Darkthrone, wydany w lutym 1992 roku przez brytyjską wytwórnię płytową Peaceville . Jest to pierwsza blackmetalowa płyta zespołu.Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Circle the Wagons – czternasta płyta norweskiego zespołu Darkthrone. Wydana została 5 kwietnia 2010 roku przez wytwórnię płytową Peaceville.
  Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".
  Kaseta magnetofonowa (CC lub z ang. Compact Cassette – kaseta kompaktowa) to kaseta przeznaczona do magnetofonów kasetowych opracowana przez firmę Philips w 1963 roku. Służy również jako nośnik do przechowywania danych.
  Soulside Journey – debiutancki album norweskiego zespołu muzycznego Darkthrone wydany na płycie kompaktowej i płycie gramofonowej w styczniu 1991 roku przez brytyjską wytwórnię płytową Peaceville Records. Była to pierwsza i zarazem ostatnia płyta zawierająca muzykę deathmetalową. W 2001 i 2003 roku ukazało się wznowienie albumu.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  Ravishing Grimness – siódma płyta norweskiego zespołu Darkthrone, wydana w 1999 roku przez wytwórnię płytową Moonfog Productions.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.