• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Darja Kondakowa

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej rozegrane zostały po raz pierwszy w 1978 roku w Madrycie. Mistrzostwa organizuje Europejska Federacja Gimnastyczna (UEG).Brema (niem. Bremen) – miasto w północnych Niemczech, położone nad rzeką Wezerą (niem. Weser) w odległości ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego. Brema jest miastem na prawach kraju związkowego Niemiec (patrz: "Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema"), któremu podlega oprócz samego miasta Brema, leżące około 60 km na północ Bremerhaven.
  Soczi (ros.: Сочи, gruz.: სოჭი) – miasto – największy letni kurort w Rosji – położone w Kraju Krasnodarskim niedaleko granicy z Gruzją (Abchazja). Od strony północno-zachodniej miasto otoczone jest przez góry Kaukaz; aglomeracja rozpościera się nad brzegiem Morza Czarnego, wzdłuż drogi biegnącej z Dżubga do Suchumi, na długości 147 km, co czyni je drugim pod względem długości miastem na świecie. Liczba mieszkańców: 328.014 (2004). Organizator 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

  Darja Kondakowa (ur. 30 lipca 1991 w Soczi) – rosyjska gimnastyczka artystyczna, czterokrotna mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy.

  Mistrzostwa świata w gimnastyce artystycznej rozegrane zostały po raz pierwszy w 1963 roku w Budapeszcie. Mistrzostwa organizuje Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG).Gimnastyka artystyczna – (ang. rhythmic gymnastics) poddyscyplina gimnastyki, polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych (bez przyboru, wykonywany tylko przez najmłodsze zawodniczki), z piłką, wstążką, obręczą, skakanką lub parą maczug.

  Największym jej osiągnięciem jest cztery złote medale (w drużynowym wieloboju i ćwiczeniach ze skakanką) i 11 srebrnych medali indywidualnie w mistrzostwach świata. W 2010 roku, w Bremie, zdobyła wicemistrzostwo Europy w wieloboju indywidualnym.

  Linki zewnętrzne[]

 • Darja Kondakowa na stronie FIG • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.