• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dariusz Zaborek  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Press – miesięcznik branżowy adresowany do dziennikarzy, pracowników reklamy i public relations; pierwszy numer miesięcznika ukazał się 15 lutego 1996 r. Wydawcą jest poznańska firma Press sp. z o.o. Założycielem i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Skworz.Maria Fołtyn (ur. 28 stycznia 1924 w Radomiu, zm. 2 grudnia 2012 w Warszawie) – polska śpiewaczka i reżyser operowy, założycielka i prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki.

  Dariusz Zaborek (ur. 8 stycznia 1963 w Lublinie) – polski dziennikarz, publicysta, reporter i autor wywiadów.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie (muzyk-wokalista) oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 związany z Gazetą Wyborczą. Publikował również w miesięczniku „Odra”. Debiutował w 1995 roku na łamach Magazynu Gazety Wyborczej (obecnie Duży Format) reporterską sylwetką Marii Fołtyn pt. Mówią o niej wdowa po Moniuszce.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Andrzej Rosiewicz (ur. 1 czerwca 1944 w Warszawie) – polski piosenkarz estradowy, kompozytor, satyryk, gitarzysta i choreograf.

  W 1998 roku dyskusję wśród znanych reporterów na łamach miesięcznika Press wywołał jego reportaż: Daj mi raj mały, jak wypłata nt. sponsoringu seksualnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Od roku 2000 zajmuje się wywiadem prasowym. Jego wywiady z Franciszkiem Pieczką i Jerzym Fedorowiczem znalazły się w miesięczniku „Nowaja Polsza”, a rozmowy z prof. Barbarą Skargą i ks. Janem Twardowskim w podręcznikach szkolnych do języka polskiego. Jego wywiad z prof. Wiesławem Chrzanowskim ukazał się w książce: Grand Press. Dziennikarskie Hity 2006 (Press. Poznań. 2007). Wywiad z Bogusławem Kaczyńskim ukazał się w książce: Grand Press. Dziennikarskie Hity 2009 (Press. Poznań. 2010). W marcu 2011 roku wydawnictwo Agora wydało książkę Dariusza Zaborka: "Życie. Przewodnik praktyczny". To zbiór jego 16 wywiadów z Magazynu Duży Format Gazety Wyborczej. Bohaterowie rozmów to: Władysław Bartoszewski, Wiesław Chrzanowski, Janusz Czapiński, Maria Fołtyn, Michał Głowiński, Andrzej Jaczewski, Anita Halina Janowska, Zygmunt Kałużyński, Katarzyna Lengren, Jerzy Maksymiuk, Franciszek Pieczka, Franciszek Starowieyski, Magdalena Środa, Michalina Wisłocka, Józef Życiński.

  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. „Gazeta Wyborcza” (GW) – ogólnopolski wysokonakładowy dziennik społeczno-polityczny, wydawany od 1989 w Warszawie, od 1992 przez koncern mediowy Agora; od 1989 redaktorem naczelnym dziennika jest Adam Michnik.

  W maju 2014 roku wydawnictwo Czarne wydało książkę Dariusz Zaborka: "Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską - Świerczyńską" - wywiad z 94-letnią lekarką, byłą więźniarką niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Michalina Anna Wisłocka (ur. 1 lipca 1921 r. w Łodzi, zm. 5 lutego 2005 r. w Warszawie) — polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Grand Press – doroczna nagroda przyznawana od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów, zaś tytuł Dziennikarza Roku, którego wybór jest częścią konkursu Grand Press, stanowi najważniejsze wyróżnienie indywidualne przyznawane przez polskich dziennikarzy swoim kolegom.
  Bogusław Kaczyński (ur. 2 maja 1942 w Białej Podlaskiej) – dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki, twórca telewizyjny, animator kultury, prezenter i autor wielu programów w TVP.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.111 sek.