• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dariusz Krupa

  Przeczytaj także...
  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Milanówek – miasto i gmina w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim, leżące na południowy zachód od Warszawy i wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa warszawskiego.
  Załóż się – program rozrywkowy na licencji niemieckiej (w oryginale Wetten, dass..?) emitowany od 2 września 2005 do 16 czerwca 2006 na antenie TVP2.

  Dariusz Rajmund Krupa (ur. 31 sierpnia 1976 w Łomży) – polski gitarzysta, muzyk sesyjny, piosenkarz.

  Życiorys[]

  Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą o specjalności finanse i rachunkowość. Ukończył także średnią szkołę muzyczną w Łomży. W 1995 rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale nie ukończył jej.

  Menedżer, menadżer, zarządca (ang. manager) – osoba, której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie - motywowanie i kontrolowanie.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Robert Amirian zaproponował mu udział w nagraniu płyty Bardzo niebieskie migdały. Od tego czasu rozpoczął autorską drogę muzyczną. Grał w 1996 w Opolu z Anitą Lipnicką, zaczął współpracę ze Studiem Buffo. Wraz z Cezarym Konradem i zespołem nagrał płytę One mirror... many reflections.

  Filip Sojka (ur. 7 czerwca 1969 w Szczecinie) − polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. Prowadzi warsztaty instrumentalne w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. W swoim dorobku artystycznym ma również albumy solowe utrzymane w konwencji fusion, na których często można usłyszeć jego bardziej złożone technicznie kompozycje oraz bardziej solistyczne podejście do gitary basowej (np. „Bad Lieutenant” z płyty Powrót do Gry).Technik (gr. technikus – „kunsztowny”) – tytuł zawodowy, specjalista w zakresie odpowiedniej dziedziny wiedzy technicznej, mający zwykle średnie zawodowe wykształcenie.

  Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z: Anitą Lipnicką, Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem, Katarzyną Groniec, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Reni Jusis, Edytą Górniak. W międzyczasie pracował nad płytą Iwony Zasuwy („Premiery” – Opole 1999), singlem Ferida Lakhdara.

  Public relations (PR) (z ang. publiczne relacje, kontakty z otoczeniem) – kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub firmy.Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Honorowa obywatelka Ziębic oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

  Był członkiem zespołów: Oxen, Alchemik, Cezary Konrad Band, Filip Sojka Band, The 3, Jacek Kochan Band. W latach 2005-2006 grał w grupie Mathplanete. Wystąpił gościnnie w serialu Samo Życie, brał udział w programach telewizyjnych, m.in. Załóż się, Kuba Wojewódzki, czy Druga strona medalu.

  Katarzyna Groniec (ur. 22 lutego 1972 w Zabrzu) – polska piosenkarka i aktorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Anita Lipnicka (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Jest właścicielem przedsiębiorstwa No More Drama Production, zajmującej się produkcją muzyczną, managementem oraz public relations artystów. Do 2009 był gitarzystą i managerem muzycznym Edyty Górniak, Natalii Lesz i Nicka Sincklera.

  Życie prywatne[]

  27 marca 2004 został ojcem, z Edytą Górniak mają syna Allana. 11 listopada 2005 pobrali się, po ślubie mieszkali w podwarszawskim Milanówku. Rozwiedli się 24 lutego 2010. Ze związku z byłą modelką Izabelą Adamczyk ma córkę Leę.

  Przypisy

  1. Dariusz Krupa: nie chce więcej dramatów (pol.). gala.onet.pl. [dostęp 16 grudnia 2009].
  2. Edyta Górniak się wyprowadza. muzyka.interia.pl, 9 listopada 2007. [dostęp 15 lipca 2014].
  3. Tygodnik Życie na Gorąco nr 30, 24 lipca 2014, s. 13

  Bibliografia[]

 • Darek Krupa – Życie (pol.). [dostęp 2014-01-31].
 • Linki zewnętrzne[]

 • Dariusz Krupa w bazie filmpolski.pl
 • Dariusz Krupa w bazie filmweb.pl
 • Justyna Steczkowska (ur. 2 sierpnia 1972 w Rzeszowie) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, a także skrzypaczka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Mieczysław Wojciech "Miecz" Szcześniak (ur. 9 lipca 1964 w Kaliszu) – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Samo Życie – polski serial telewizyjny, emitowany w telewizji Polsat od 12 lutego 2002 do 25 listopada 2010. Akcja serialu koncentrowała się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika „Samo Życie”. 12 grudnia 2007 jako drugi polski serial (po Klanie) osiągnął liczbę 1000. odcinków. Samo Życie zostało zdjęte z anteny Polsatu po niemal 9 latach emisji, w trakcie których nakręcono 1554 odcinki. Ostatni klaps na planie serialu padł 9 listopada 2010.
  Robert Amirian (ur. 26 września 1972 w Warszawie) – polski kompozytor pochodzenia ormiańskiego, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny, realizator nagrań, gitarzysta, a także twórca programów TV, scenarzysta, producent telewizyjny i copywriter (TVN, Polsat, TVP, TV 4, Endemol Polska, Intergalactic, etc.).
  Teatr Studio Buffo – teatr muzyczny w Warszawie działający (jako teatr Buffo) od 1956 roku. Od 1992 pod obecną nazwą i kierownictwem Janusza Stokłosy (prezesa) i Janusza Józefowicza (dyrektora artystycznego). Pierwszy po drugiej wojnie światowej i przez wiele lat jedyny prywatny teatr w Warszawie.
  Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.
  Życie na Gorąco – wydawany przez Wydawnictwo Bauer od 1994 roku tygodnik przeznaczony właściwie dla kobiet. Jego nakład przekracza 850 tysięcy egzemplarzy. W każdym z numerów magazynu prezentowane są plotki z życia gwiazd i polityków oraz wydarzenia z życia ludzi, którzy przysyłają je w listach. W tygodniku są również strony poradnikowe poświęcone zagadnieniom mody, urody i zdrowia. Można w nim jeszcze znaleźć krzyżówki i opisy miejsc, które warto zwiedzić.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Natalia Lesz (ur. 27 lipca 1981 w Warszawie) – polska piosenkarka oraz aktorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Za promocję Gruzji otrzymała honorowe obywatelstwo tego kraju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.