• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Darina Krasnowecka  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Ukraińcy (Українці) – naród słowiański mieszkający w Europie Wschodniej, głównie w granicach Ukrainy (także w państwach sąsiednich: w Rosji, Białorusi, Polsce, Słowacji i Mołdawii), zaliczający się do Słowian wschodnich. Ukraińcy są (obok Rosjan i Białorusinów) potomkami Rusinów, zamieszkujących Ruś Kijowską .Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  W 2013 roku, w wieku 6 lat zaczęła kształcić się wokalnie w studiu muzyki popularnej „Zoriana Mrija” (ukr. „Зоряна мрія”) w Winnickim Miejskim Pałacu Sztuki „Zoria” (ukr. „Зоря”). Jej pierwszym nauczycielem została Wiołetta Romaniwna Nahirna (ukr. Нагірна Віолетта Романівна). W tym samym roku już wzięła udział w swoim pierwszym konkursie wokalnym Muzyczna Parasolka w Winnicy. Kolejne konkursy przynosiły jej coraz więcej sukcesów.

  Ukraina w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci wzięła dotychczas udział siedem razy, a zadebiutowała w 2006 roku. Kraj raz wygrał konkurs - w 2012 roku, za sprawą Anastasiyi Petryk, która wykonała piosenkę Nebo.Dzień Niepodległości Ukrainy, ukr. День Незалежності України – ukraińskie święto państwowe obchodzone 24 sierpnia w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SSR 24 sierpnia 1991. Dzień ten jest uważany za datę powstania Ukrainy w obecnej formie. 1 grudnia 1991 w referendum Ukraińcy potwierdzili wolę utworzenia suwerennego państwa. 20 lutego 1992 parlament Ukrainy przyjął uchwałę "w sprawie Dnia Niepodległości Ukrainy".

  W 2017 roku wzięła udział w 4. edycji programu Hołos.Dity emitowanego w ukraińskiej telewizji 1+1, czyli ukraińskiej edycji wokalnego show The Voice Kids. Śpiewając piosenkę Jamali – 1944 przeszła etap przesłuchań w ciemno i trafiła do drużyny Monatika. Odpadła na etapie bitew. W tym samym roku wygrała jednak w kategorii młodszych dziewcząt Ogólnoukraiński Charytatywny Festiwal Dziecięcy Czornomorski Ihry (ukr. „Чорноморські ігри”) odbywający się Skadowsku. Również w tym roku skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w solowej trasie koncertowej Narodowego Artysty Ukrainy Ołeksandra Ponomariowa, gdzie miała możliwość kształcić się pod jego okiem w ramach Wokalnej Akademii Ołeksandra Ponomariowa.

  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 25 listopada 2018 w Mińsku na Białorusi. Będzie to drugi konkurs Europejskiej Unii Nadawców, który odbędzie się w tym kraju.

  W 2018 roku Darina nadal brała udział w konkursach i odnosiła kolejne sukcesy. Wygrała również krajowe eliminacje do 16. Konkursu Piosenki Eurowizji Dla Dzieci i w listopadzie poleciała do białoruskiego Mińska, gdzie wzięła udział w konkursie z piosenką Say Love. W finale, po głosowaniu jury zajęła 2. miejsce, a ostatecznie 4., uzyskując 182 punkty, co jest najwyższą sumą w historii występów Ukrainy w tym konkursie. W tym samym roku Darina wystąpiła również gościnnie w teledysku Ołeksandra Ponomariowa pt. "Koliaduje Ukrajina'".

  25 listopada jest 329. (w latach przestępnych 330.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 36 dni. Winnica (ukr. Вінниця) – miasto w środkowej części Ukrainy, na wschodnim Podolu. Stolica obwodu winnickiego. 370 tys. mieszkańców (2011).

  W 2019 roku wzięła udział w teatralnym show Lichtarius. Istoriji ożywajutʹ, gdzie otrzymała musicalową rolę Dżasminy z historii o Aladynie. Podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy w Kijowie, wraz z innymi ukraińskimi gwiazdami, zaśpiewała publicznie hymn Ukrainy. 16 listopada wystąpiła obok Ołeksandra Ponomariowa na scenie podczas jego koncertu w Narodowym Pałacu Kultury "Ukraina" w Kijowie. 19 listopada został opublikowany w wersji cyfrowej pierwszy solowy album zatytułowany Insajd (oryg. ukr. "Інсайд"). W tym samym miesiącu Darina pojechała do Gliwic, by w ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci ogłosić przyznawane punkty od narodowego jury Ukrainy. 25 listopada w Krakowie, w klubie Drukarnia, odbył się jej pierwszy solowy koncert, gdzie wokalistka zaprezentowała po raz pierwszy swój album Insajd, którego producentem jest Michajło Klimenko (ukr. Міхайло Клименко) z adam.music.production.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Fortepian – strunowy (chordofon), młoteczkowy, klawiszowy instrument muzyczny, zaliczany do rodziny cytr. Współczesny fortepian dysponuje skalą od A2 (czasami najlepsze koncertowe od F2; instrumenty z pocz. XIX wieku od C1 ) do c (88 dźwięków/klawiszy).

  W 2020 roku 4 marca wypuszczony został klip do piosenki In My Eyes, wchodzącej w skład albumu Insajd.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy studyjne

 • 2019 – Insajd (oryg. ukr. "Інсайд")


 • Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Narodowy Artysta Ukrainy (ukr. Народний артист України) – tytuł honorowy nadawany wybitnym twórcom sztuki teatralnej (scenicznej), kinowej i muzycznej Ukrainy.
  Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.
  19 listopada jest 323. (w latach przestępnych 324.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 42 dni.
  Skadowśk (ukr. Скадовськ) - miasto na południu Ukrainy, w obwodzie chersońskim, na brzegu Morza Czarnego. 19,4 tys. mieszkańców. Miejscowość uzdrowiskowa i letniskowa.
  17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice. Organizatorem była Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.
  Klub nocny, klub muzyczny lub po prostu klub – miejsce organizacji występów muzycznych i artystycznych, imprez tematycznych lub po prostu miejsce spotkań młodych ludzi, którzy bawią się przy akompaniamencie muzyki, najczęściej opracowywanej przez DJa lub grupę DJ-ów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.888 sek.