• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daria Werbowy

  Przeczytaj także...
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.Guccio Gucci S.p.A., znany jako Gucci – włoski dom mody założony we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego (1881-1953).
  Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.

  Daria Werbowy (ur. 19 listopada 1983 w Krakowie) – kanadyjska supermodelka.

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.19 listopada jest 323. (w latach przestępnych 324.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 42 dni.

  Urodziła się w Krakowie w rodzinie ukraińskich imigrantów. Gdy miała cztery lata wraz z rodzicami przeprowadziła się do Toronto w Kanadzie. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 14 lat, zwyciężając w konkursie Modeling Association of Canada. Podpisała kontrakt z Lancôme (początkowo reklamowała perfumy Hypnôse tej firmy). Pojawiła się na wybiegach m.in. Karla Lagerfelda, Prady, Yves Saint-Laurent, Gucciego, Givenchy, Chanel. Znalazła się na okładkach Vogue, Elle. Obecnie Daria jest twarzą firmy kosmetycznej Lancôme oraz kolekcji wiosna-lato 2014 marki Mango.

  Supermodelka – synonim popularnej modelki, rozpoznawanej i popularnej na całym świecie, pracującej dla najlepszych projektantów i firm odzieżowych.Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent (ur. 1 sierpnia 1936 w Oranie w Algierii, zm. 1 czerwca 2008 w Paryżu) – francuski projektant mody, współtwórca domu mody Yves Saint Laurent.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. IMG Models: Portfolio. W: IMG [on-line]. [dostęp 2009-06-30].
  2. Local beauty returns home as the new face of Lancome. [dostęp 2009-11-02].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Daria Werbowy na stronie supermodels.nl
 • Daria Werbowy na stronie style.com
 • Karl Lagerfeld (ur. 1933 w Hamburgu jako Karl Otto Lagerfeldt) – niemiecki projektant mody, artysta oraz fotograf osiadły w Paryżu. Pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą. Dyrektor artystyczny domu mody Chanel. Kreuje markę modową oznaczoną swoim imieniem i nazwiskiem. Kieruje włoskim domem mody Fendi.Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.