• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daria Paszek

  Przeczytaj także...
  Turniej w piłce siatkowej podczas Igrzysk Europejskich 2015 w Baku był rozegrany po raz pierwszy w dniach 13-28 czerwca 2015 roku. Rywalizacja toczyła się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przystąpiło do niej po 12 zespołów halowych (męskich i żeńskich) oraz po 32 pary plażowe (męskie i żeńskie). Wszystkie cztery turnieje były przeprowadzane systemem kołowym oraz systemem pucharowym. Areną zmagań był obiekt Baku Crystal Hall.Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2015 – 29. mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbywające się we wrześniu 2015 roku w Holandii i Belgii.
  Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet (zwyczajowo zwana również: reprezentacją narodową, kadrą narodową, drużyną narodową) – najważniejszy żeński zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości czy wyznania. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Daria Paszek (ur. 30 sierpnia 1991 w Krotoszynie) − polska siatkarka, reprezentantka Polski. Gra również w siatkówkę plażową. Od sezonu 2016/2017 występuje w drużynie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.Liga Europejska kobiet – to coroczne zawody, w których biorą udział żeńskie reprezentacje państw europejskich. Do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2009 roku. W premierowej odsłonie zwyciężyła reprezentacja Serbii.

  W 2014 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczyła awans do Mistrzostw Europy 2015. Dotychczas wystąpiła w reprezentacji 18 razy(stan na koniec 2014).

  Sukcesy[]

  Siatkówka halowa[]

  Mistrzostwo Polski:

  Igrzyska Europejskie 2015 – pierwsze igrzyska europejskie, multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w Baku w Azerbejdżanie w 2015 roku.Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet – cykliczne, krajowe rozgrywki sportowe, organizowane regularnie co roku (co sezon, z kilkoma wyjątkami) przez Polski Związek Piłki Siatkowej (w latach 1929-2005), a od sezonu 2005/2006 przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej pod nazwą Liga Siatkówki Kobiet (dzisiaj pod nazwą ORLEN Liga), mające na celu wyłonienie mistrzyń Polski.
 • Bronze medal with cup.svg 2008
 • reprezentacyjne[]

  Liga Europejska:

 • Bronze medal europe.svg 2014
 • Igrzyska Europejskie:

 • Silver medal with cup.svg 2015
 • Siatkówka plażowa[]

 • 2008 − Bronze medal with cup.svg Brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 20 w parze z Renatą Bekier
 • 2009 − Bronze medal with cup.svg Brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 20 w parze z Renatą Bekier
 • 2010 − Gold medal with cup.svg Złoty medal Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek
 • 2010 − Bronze medal with cup.svg Brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 20 w parze z Renatą Bekier
 • Przypisy

  1. Profil zawodniczki na stronie ORLEN Ligi (pol.). www.orlenliga.pl. [dostęp 14 czerwca 2014].
  2. Kolejna nowa siatkarka w naszym klubie! (pol.). www.legionovia.pl. [dostęp 14 czerwca 2014].
  3. El. ME 2015: Polki cieszą się z awansu - relacja z meczu Polska - Szwajcaria (pol.). www.sportowefakty.pl. [dostęp 14 czerwca 2014].
  4. Osiągnięcia zawodniczki na stronie Beach Volleyball Database (ang.). www.bvbinfo.com. [dostęp 14 czerwca 2014].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – polska kobieca drużyna siatkarska z Dąbrowy Górniczej utworzona w 1992 roku, będąc jedną z sekcji Miejskiego Klubu Sportowego Dąbrowa Górnicza. Od 1 stycznia 2011 roku klub działa jako Sportowa Spółka Akcyjna. Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzyń. Posiada także grupy młodzieżowe.
  Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2015 odbywają się w trzech rundach kwalifikacyjnych, bierze w nich udział 28 reprezentacji. Eliminacje wyłonią 9 najlepszych zespołów które awansują do Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2015.
  Liga Europejska siatkarek 2014 – 6. edycja imprezy siatkarskiej odbywającej się w dniach 6 czerwca–19 lipca 2014 roku. W fazie grupowej wystąpiło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do finału awansowały najlepsze reprezentacje z każdej z grup, które rozegrały ze sobą dwumecz.
  Krotoszyn (niem. Krotoschin) – miasto w województwie wielkopolskim, na Wysoczyźnie Kaliskiej, siedziba powiatu krotoszyńskiego i gminy Krotoszyn; muzeum (1957).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.