• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daria Korczyńska  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Starszy szeregowy (do 1977 r. starszy szeregowiec) – najwyższy stopień w korpusie szeregowych w Wojsku Polskim. Obecnie żeby go posiadać trzeba m.in. mieć ukończone przynajmniej gimnazjum i posiadać przygotowanie zawodowe, np. zasadniczą szkołę zawodową, odbytą zasadniczą służbę wojskową w pełnym wymiarze (są wyjątki zwalniające z tego obowiązku), przejść testy sprawnościowe i psychologiczne, być osobą niekaraną.Osaka (jap. 大阪市, Ōsaka-shi) - trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki (Kansai) nad zatoką Osaka na styku Morza Wewnętrznego i Oceanu Spokojnego, u ujścia rzeki Yodo. Jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez około 18 mln osób.
  Daria Korczyńska podczas mistrzostw Polski seniorów w Poznaniu (2007)
  Daria Korczyńska (druga od lewej) wraz z koleżankami z reprezentacyjnej sztafety podczas mistrzostw Europy w Barcelonie (2010)

  Daria Onyśko-Korczyńska (ur. 30 lipca 1981 w Kołobrzegu) – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich.

  XVIII Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozgrywane były w dniach 6-11 sierpnia 2002 w Monachium na Stadionie Olimpijskim. W zawodach startowali zawodnicy z 47 krajów.10. Puchar Świata w Lekkoatletyce – dziesiąta edycja lekkoatletycznego pucharu świata odbyła się na stadionie olimpijskim w Atenach. Zawody odbyły się między 16, a 17 września, a ich głównym organizatorem było International Association of Athletics Federations. Wśród kobiet - pierwszy raz w historii imprezy - startowała reprezentacja Polski.

  Pochodząca z Ustronia Morskiego zawodniczka jest wychowanką Sztormu Kołobrzeg w barwach którego osiągała pierwsze sukcesy na arenie krajowej. Stawała na podium młodzieżowych mistrzostw Europy oraz halowego czempionatu Starego Kontynentu. Jest brązową medalistką mistrzostw Europy oraz rekordzistką Polski w biegu sztafetowym 4 × 100 metrów. Jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego.

  Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2007 rozegrane zostały w Birmingham w Wielkiej Brytanii w hali National Indoor Arena w dniach 2-4 marca 2007.XIX Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbyły się w Göteborgu na stadionie Ullevi. 6 sierpnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie imprezy w centrum miasta, zaś 7 sierpnia rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Mistrzostwa trwały do 13 sierpnia.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Osiągnięcia
 • 3 Rekordy życiowe
 • 4 Przypisy
 • 5 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  84. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które zostały rozegrane w Szczecinie, na Stadionie im. Wiesława Maniaka, w dniach od 4 do 6 lipca 2008.
  Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – państwowa szkoła wyższa w Poznaniu, kształcąca wysoko kwalifikowane kadry w zawodach praktycznych dla potrzeb wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz rehabilitacji, sportu wyczynowego, turystyki i rekreacji.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane w sezonie letnim począwszy od 1920 roku.
  46. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano 19 i 20 lutego 2005 w Spale, w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.
  53. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 25 i 26 lutego 2012 w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.
  83. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 30 czerwca i 1 lipca na stadionie Olimpii w Poznaniu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.