• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daria - serial animowany  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Główna bohaterka[ | edytuj kod]

  Daria Morgendorffer[ | edytuj kod]

  Postać pokazana w 65 odcinkach.

  Na początku serii Daria jest 16-letnią dziewczyną, niemodnie ubraną i noszącą okulary. Jest wysoce inteligenta i cyniczna. Jej osoba kontrastuje z postacią jej siostry, Quinn, zainteresowanej głównie modą, oraz jej nastawionymi na karierę rodzicami. Przyjaźni się z Jane Lane, artystką i znajomą z klasy w szkole średniej. W wersji angielskiej głos dla postaci podkładała Tracy Grandstaff.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Beavis i Butt-head (ang. Beavis and Butt-head) – amerykański serial animowany stworzony przez Mike’a Judge’a, którego protoplastą była krótka animacja Frog Baseball. Premierowe odcinki emitowano od 8 marca 1993 do 28 listopada 1997 roku. Na 27 października 2011 roku zaplanowano emisję kolejnej, ósmej serii.

  Rodzina[ | edytuj kod]

  Quinn Morgendorffer[ | edytuj kod]

  Młodsza siostra Darii. Jest materialistką i szkolną pięknością. Jej zainteresowania dotyczą głównie mody oraz randek. Czasem przejawia oznaki inteligencji, ale stara się tego nie robić, żeby nie zostać uznaną za mózgowca (brain). Wiceprzewodnicząca stworzonego przez uczennice szkoły średniej Klubu Mody (Fashion Club). Unika nazywania Darii swoją siostrą, twierdzi że jest jedynaczką i przedstawia ją jako kuzynkę.

  Wizja Jeden (wcześniej Wizja 1) – polska stacja telewizyjna. Rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1998 roku. Kanał był dostępny na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych, był wzorowany na brytyjskim kanale Sky One i miał charakter ogólny.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.

  W wersji angielskiej głos dla postaci podkładała Wendy Hoopes.

  Jake Morgendorffer[ | edytuj kod]

  Postać pokazana w 60 odcinkach.

  Jest ojcem Darii. Miał restrykcyjnego ojca, "Wściekłego Psa", z wojskowym charakterem i emocjonalnie odległą matkę, Ruth. Z tego powodu ma częste wahania nastroju i regularnie wspomina z żalem swoje dzieciństwo. Jego kariera jako konsultant biznesowy jest raczej bezowocna. Jake chce być dobrym ojcem i szczerze kocha swoje córki. Często jednak dostaje ataków agresji, podczas których wyładowuje swoje emocje na innych. W przeszłości był hipisem.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach, głównie amerykańskich, rzadziej w japońskich - najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.

  W wersji angielskiej głos dla postaci podkładał Julián Rebolledo.

  Helen Morgendorffer[ | edytuj kod]

  Jest matką Darii i pracoholiczką. Pracuje jako prawnik w pewnej korporacji oraz pełni rolę głowy rodziny. W przeszłości była hipiską i razem z Jakiem mieszkała w obozie hipisów. Po wyrośnięciu z tamtego "świata" poszła do szkoły prawniczej. Jej stosunek do swoich sióstr, Amy i Rity, jest raczej napięty. Czuje się winna z powodu spędzania małej ilości czasu ze swoją rodziną, ale jako prawnik nie może im go więcej poświęcić. Jej główną taktyką rodzicielską jest negocjacja ze swoimi córkami, często połączona z zapłatą pieniężną. Zdarza się jej czasem dobrze doradzić Darii w sprawie przyszłej szkoły lub w sprawach emocjonalnych.

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  W wersji angielskiej głos dla postaci podkładała Wendy Hoopes.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.