• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daria - serial animowany  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Dariaamerykański serial animowany nadawany oryginalnie w latach 1997-2002, stworzony przez Glenna Eichlera oraz Susie Lewis Lynn dla MTV. Był spin-offem innej produkcji MTV, Beavis i Butt-head.

  Serial opowiadał o życiu Darii Morgendorffer, uczennicy szkoły średniej, Lawndale High School, oraz jej rodziny.

  Historia powstania[ | edytuj kod]

  Postać głównej bohaterki serialu, Darii Morgendorffer, pojawiła się po raz pierwszy w serialu Beavis i Butt-head. Po stworzeniu przez pracujących wcześniej nad Beavisem... Eichlera i Lewis odcinka pilotowego pod tytułem Sealed With a Kick telewizja MTV zamówiła pełny, 13-odcinkowy sezon serialu. Eichler i Lewis zostali jego producentami.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Beavis i Butt-head (ang. Beavis and Butt-head) – amerykański serial animowany stworzony przez Mike’a Judge’a, którego protoplastą była krótka animacja Frog Baseball. Premierowe odcinki emitowano od 8 marca 1993 do 28 listopada 1997 roku. Na 27 października 2011 roku zaplanowano emisję kolejnej, ósmej serii.

  Pierwszy odcinek serialu wyemitowano 3 marca 1997, na około 9 miesięcy przed zakończeniem nadawania serialu Beavis i Butt-head. Fabuła pierwszego odcinka, zatytułowanego Esteemsters, przedstawiała przeprowadzkę Darii i jej rodziny do nowego domu w Lawndale.

  Serial był emitowany łącznie przez 5 sezonów po 13 odcinków. Dodatkowo stworzono dwa filmy pełnometrażowe. Pierwszy, Is It Fall Yet?, wyemitowano w roku 2000. Drugi, Is It College Yet?, stał się zakończeniem serialu. Wyemitowano go w styczniu 2002.

  Wizja Jeden (wcześniej Wizja 1) – polska stacja telewizyjna. Rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1998 roku. Kanał był dostępny na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych, był wzorowany na brytyjskim kanale Sky One i miał charakter ogólny.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach, głównie amerykańskich, rzadziej w japońskich - najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.909 sek.