• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daphne Zuniga  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Sir Arthur Seymour Sullivan (ur. 13 maja 1842 – zm. 22 listopada 1900) – angielski kompozytor, współtwórca (wraz z W. S. Gilbertem) operetek, spośród których najpopularniejsze są H.M.S. Pinafore, Piraci z Penzance i Mikado. Ponadto twórca oper, dzieł symfonicznych oraz chorałów, baletów, ballad itp.Rtęcica, zatrucie rtęcią – choroba wywołana poprzez akumulację rtęci w organizmie człowieka. Rtęć uszkadza centralny układ nerwowy człowieka oraz układ hormonalny. Może doprowadzić do uszkodzenia warg, zębów oraz dziąseł. Długi czas styczności ze związkami rtęci prowadzić może do urazów mózgu oraz śmierci. Wpływa negatywnie na rozwój płodu oraz niemowlęcia. Szczególnie niebezpiecznym związkiem rtęci jest dimetylortęć, która była stosowana jako pestycyd i środek przeciwgrzybiczny.

  Daphne Eurydice Zuniga (ur. 28 października 1962 w Berkeley) – amerykańska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Berkeley w stanie Kalifornia jako córka Agnes A. (z domu Janawicz), polsko-fińskiego pochodzenia unitariańskiej minister, i Joaquina Alberto Zunigi Mazariegosa, urodzonego w Gwatemali profesora filozofii. Wychowywała się z dwiema siostrami: Jennifer i Rosario. W wieku 12 lat po raz pierwszy wystąpiła na scenie w roli admirała w produkcji muzycznej H.M.S. Pinafore W.S. Gilberta i Arthura Sullivana.

  Gwatemala (República de Guatemala) – państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Salwadorem (203 km), Hondurasem (256 km), Meksykiem (962 km), Belize (266 km) – łączna długość granic wynosi 1687 km, ponadto 400 km wybrzeża morskiego.John Candy (ur. 31 października 1950 w Toronto w prowincji Ontario, zm. 4 marca 1994 w Durango w Meksyku) – amerykański aktor komediowy pochodzenia kanadyjskiego.

  W 1980 roku ukończyła Woodstock Union High School. Przez cztery lata mieszkała w Woodstock w stanie Vermont, gdzie kontynuowała naukę aktorstwa jako członek Newhouse Players i Young Actors Company. Jako nastolatka ukończyła roczny program Young Conservatory w American Conservatory Theater w San Francisco. Później uczęszczała na trzyletni program teatralny przy University of California, Los Angeles (1980-83). We wczesnych latach 80. dzieliła swój pokój z Meg Ryan. Dodatkowo spędziła cztery lata w Loft Studio, studiując aktorstwo pod kierunkiem Larry’ego Mossa i Peggy Feury, a także Gary’ego Austina.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Matthew LeBlanc (ur. 25 lipca 1967 w Newton) – amerykański aktor, komediant i producent, najbardziej znany z roli Joeya Tribbianiego w sitcomie NBC - Przyjaciele (1994-2004) i jego spin-offu Joey (2004-2006).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po ukończeniu studiów spędziła czas w letnim teatrze Vermont's Green Mountain Guild. Wkrótce potem brała udział w trzyletnim kursie dramatycznym na UCLA, gdzie poznała aktora Tima Robbinsa. Oboje wystąpili w dramacie telewizyjnym CBS Księżniczka futbolu (Princess Quarterback, 1983) z Helen Hunt i komedii romantycznej Roba Reinera Pewna sprawa (The Sure Thing, 1985) u boku Johna Cusacka.

  Emilio Estevez (ur. 12 maja 1962 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser, scenarzysta i aktor. Najstarszy syn Martina Sheena i brat Charliego Sheena.Minister – dawne, obecnie rzadziej używane określenie duchownych kościołów protestanckich, zwłaszcza kalwińskich.

  Pojawiła się także w dwóch odcinkach sitcomu NBC Więzy rodzinne (Family Ties, 1984) jako Rachel Miller, przyjaciółka postaci granej przez Michaela J. Foxa. W parodystycznym filmie SF Mela Brooksa Kosmiczne jaja (Spaceballs, 1987) wystąpiła jako księżniczka Vespa obok Ricka Moranisa, Billa Pullmana i Johna Candy.

  Wzięła też udział w teledysku do piosenki Boba Segera „Night Moves” (1994) z Mattem LeBlanc. Zaskarbiła sobie sympatię telewidzów jako fotograf Jobeth „Jo” Reynolds w operze mydlanej Fox Melrose Place (1992–96, 2009–10) i Agencja modelek (Models Inc., 1994). Można ją było także dostrzec w serialach: ABC Piękni (Beautiful People, 2005-2006) w roli Lynn, projektantki mody oraz The CW Pogoda na miłość (One Tree Hill, 2008–2012), gdzie grała postać Victorii Davis.

  Kosmiczne jaja, to serial animowany, oparty na filmie z 1987 roku pod tym samym tytułem, emitowany na kanale G4 (kanał telewizyjny) oraz kanadyjskim Super Channel.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Związana była z Jasonem Gedrickiem (1986) i Emilio Estevezem (1988).

  W wolnych chwilach malowała obrazy węglem. Jest członkiem Environmental Communications Office. Zamieszkała w Los Angeles.

  W 2004 roku Zuniga cierpiała na zatrucie rtęcią w efekcie nadmiernej konsumpcji ryb. Powiedziała, że jadła sushi cztery razy w tygodniu, zanim trafiła na pogotowie, a jej objawy obejmowały słabą pamięć, bóle głowy, napady płaczu, wysypki skórne i łagodną depresję. Po diagnozie, Zuniga zaprzestała spożywania ryb.

  Mucha II (ang. The Fly 2) – amerykański horror science fiction z 1989 roku w reżyserii Chrisa Walasa. Film jest kontynuacją filmu Mucha.Unitarianizm – obok luteranizmu, kalwinizmu i anglikanizmu, jeden z głównych nurtów reformacji. Jego nazwa pochodzi od łacińskich słów „unus”, czyli jeden i „unitas”, czyli jedność.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rodzinne Święto Dziękczynienia (ang. A Family Thanksgiving) – amerykański film obyczajowy z 2010 roku w reżyserii Neilla Fearnleya.
  Bob Seger (ur. 6 maja 1945) – amerykański muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta i pianista. Seger uznawany jest za jednego z najlepszych amerykańskich autorów ballad rockowych.
  William James „Bill” Pullman (ur. 17 grudnia 1953 w Hornell) − amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser i producent filmowy.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Timothy Francis Robbins (ur. 16 października 1958 w West Covina w Kalifornii) – amerykański aktor, reżyser i autor scenariuszy. Laureat Oscara.
  Helen Hunt (ur. 15 czerwca 1963 w Culver City) – amerykańska aktorka, reżyser. Laureatka Złotego Globu i Oscara za rolę pierwszoplanową w tragikomedii Lepiej być nie może.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.816 sek.