• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Danuta Holecka

  Przeczytaj także...
  Senat Rzeczypospolitej Polskiej – organ władzy ustawodawczej, druga izba (tradycyjnie określana jako izba wyższa) polskiego parlamentu. Składa się ze 100 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym, w jednomandatowych okręgach wyborczych na czteroletnią kadencję, rozpoczynającą się i kończącą wraz z kadencją Sejmu (jeśli kadencja Sejmu zostanie skrócona, skróceniu ulega także kadencja Senatu). W przypadku wygaśnięcia mandatu Prezydent RP zarządza wybory uzupełniające.Serwis Info – główny program informacyjny TVP Info. Zastąpił Kurier TVP3. Zwykle nadawany co 30 minut. Program informacyjny można obejrzeć w internecie za pośrednictwem serwisu TVP.PL
  TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.

  Danuta Dunin-Holecka (ur. 1968 w Lidzbarku Welskim) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

  Życiorys[]

  Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechała z Lidzbarka do Warszawy, gdzie kontynuowała edukację. W stolicy ukończyła liceum sióstr nazaretanek, a także studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej.

  Do telewizji trafiła w 1993 roku po wygraniu konkursu na prezentera TVP. Początkowo przygotowywała relacje z obrad Senatu. Wkrótce zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania Wiadomości w TVP1.

  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.TVP3 (TVP3 Regionalna, pot. Trójka, Program trzeci Telewizji Polskiej lub Regionalna Trójka) – kanał informacyjno-publicystyczny Telewizji Polskiej (TVP), funkcjonujący w latach 2002-2007; "połączona sieć skoordynowanych programów regionalnych tworzonych i rozpowszechnianych przez oddziały terenowe TVP, z pasmem wspólnym".

  W styczniu 1997 zadebiutowała wraz z Filipem Łobodzińskim jako prezenterka głównego wydania Wiadomości, które prowadziła przez 6 miesięcy. Ponownie prowadzącą główne wydania była od sierpnia 2003 do października 2004.

  1 lutego 2005 rozpoczęła pracę jako prezenterka Kuriera w TVP3. Następnie pracowała w stacji TVP Info, gdzie była prezenterką audycji Info Serwis i Minęła dwudziesta (od listopada 2007 do maja 2010, 16 września 2010 i od 1 lipca 2011).

  Od 4 kwietnia do 29 października 2010 ponownie prowadziła główne wydanie Wiadomości. Prezenterką programów w TVP Info była do lipca 2013.

  TVP Regionalna – programy regionalne Telewizji Polskiej SA oraz nazwa tworzonego przez nie od 1994 roku (z przerwą od marca 2002 do 31 sierpnia 2013) tzw. pasma wspólnego.TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Wystartował on 6 października 2007, zastępując TVP3. Do 31 sierpnia 2013 dzielił pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Z dniem 1 września 2013 TVP Info stał się typowym kanałem informacyjnym, zaś pasmo programowe ośrodków regionalnych TVP zostało przeniesione do nowego kanału TVP Regionalna.

  Od września 2013 była prezenterką TVP Regionalnej. Prowadziła programy Echa dnia i Dziennik Regionów.

  Od 13 stycznia 2016 ponownie jest prezenterką głównego wydania Wiadomości, prowadzi też program Dziś wieczorem w TVP Info.

  Od 20 marca 2016 prowadzi program Oczy w oczy w TVP Polonia.

  Życie prywatne[]

  Mąż Krzysztof Dunin-Holecki. Mają dwóch synów bliźniaków – Stefana i Juliana.

  Dziennik Regionów – główny program informacyjny TVP Regionalna, nadawany codziennie o 21:15, do 30 listopada 2013 w weekendy ukazywał się o 21:30.Minęła dwudziesta to pierwszy wieczorny program informacyjno-publicystyczny TVP Info. Premierowe wydanie, prowadzone przez Martę Kielczyk, ukazało się 9 października 2007 roku. Porusza on najważniejsze tematy dnia. Do studia zapraszani są politycy, eksperci i publicyści, rzadziej inne osobowości. Program ten nadawany jest od 2 września 2013 o godzinie 20:20. W czasie przerwy wakacyjnej audycji "Forum" program jest nadawany także w piątki. Ten program trwa około 42 minut, w wyjątkowych przypadkach dłużej.

  Przypisy

  1. Rewolucja w TVP Info. Znika część prezenterów, pojawią się twarze TVP1 i TVP2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2013-07-16. [dostęp 2013-07-16].

  Linki zewnętrzne[]

 • Danuta Holecka o tym, co w życiu najważniejsze. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Lidzbark (pot. Lidzbark Welski, niem. Lautenburg) – miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie działdowskim nad rzeką Wel i Jeziorem Lidzbarskim, na pograniczu Garbu Lubawskiego i Równiny Urszulewskiej. Siedziba gminy graniczącej z dwoma innymi województwami: kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Zamieszkane przez 8217 osób (dane z 2012 r.). W pobliżu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Górznieńsko-Lidzbarski i Welski. Od 1997 r. patronem miasta jest św. Wojciech. Mieszkańcy miasta to lidzbarzacy lub lidzbarczanie (obie formy są poprawne).
  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Filip Łobodziński (ur. 24 marca 1959 w Warszawie) – polski dziennikarz i tłumacz, muzyk Zespołu Reprezentacyjnego. Znany także jako aktor dziecięcy.
  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).
  Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.