• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Danubio FC

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Urugwaju w roku 2004 rozgrywane były według bardzo skomplikowanego regulaminu. Najpierw wszystkie 18 klubów urugwajskiej pierwszej ligi rozegrały turniej Clasificatorio – po jednym meczu każdy z każdym. Turniej ten zadecydował o tym, które z klubów zagrają w turniejach Apertura i Clausura o mistrzostwo Urugwaju, a które zagrają w turnieju Reclasificatorio o utrzymanie się w pierwszej lidze. Zwycięstwo w turnieju Clasificatorio mogło mieć wpływ (i miało, jak się później okazało) na to, kto zostanie mistrzem Urugwaju. Ponadto zwycięzca Clasificatorio kwalifikował się do Copa Libertadores obok mistrza Urugwaju i zwycięzcy kończącego sezon turnieju Pre-Liguilla. Ponieważ mistrzem Clasificatorio został klub Danubio Montevideo, który później zdobył mistrzostwo kraju, do Copa Libertadores zakwalifikował się jako trzeci klub wicemistrz Urugwaju Nacional Montevideo. Po turnieju Clasificatorio 10 klubów urugwajskich rozegrało dwa turnieje – Apertura (zwyciężył Nacional Montevideo) i Clausura (zwyciężył Danubio Montevideo). Teraz mistrzowie Apertury i Clausury zmierzyli się ze sobą o tytuł mistrza Urugwaju. Ponieważ oba kluby w dwóch meczach zdobyły jednakową liczbę punktów o mistrzostwie przesądziła liczba "ważnych" turniejów wygranych w tym sezonie – Danubio Montevideo wygrał dwa turnieje (Clasificatorio i Clausura), natomiast Nacional Montevideo tylko jeden (Apertura). Równolegle do turniejów Apertura i Clausura rozegrano turniej Reclasificatorio, decydujący o tym, które kluby spadną do drugiej ligi (Segunda división uruguaya). Okazało się, że były to Central Español Montevideo, Bella Vista Montevideo oraz Deportivo Maldonado. Na koniec rozegrano turniej Pre-Liguilla, mający na celu wyznaczenie klubów, które reprezentować będą Urugwaj w miedzynarodowych pucharach w roku 2005.Mistrzostwa Urugwaju w roku 1988 były mistrzostwami rozgrywanymi według systemu, w którym wszystkie kluby rozgrywały ze sobą mecze każdy z każdym u siebie i na wyjeździe, a o tytule mistrza i dalszej kolejności decydowała końcowa tabela. Miejsce w końcowej tabeli mistrzostw nie decydowało o prawie gry w międzynarodowych pucharach – o tym zadecydował oddzielny turniej zwany Liguilla Pre-Libertadores, rozegrany na koniec sezonu. Najlepszy klub w tym turnieju uzyskał prawo gry w Copa Libertadores 1989, a drugi musiał stoczyć pojedynek barażowy z mistrzem Urugwaju.
  Marcelo Danubío Zalayeta (ur. 5 grudnia 1978 w Montevideo) – piłkarz urugwajski, grający na pozycji napastnika. Od 2011 roku zawodnik Club Atlético Peñarol.

  Danubio Fútbol Club jest urugwajskim klubem piłkarskim z Montevideo. Nazwa klubu w języku hiszpańskim oznacza "Dunaj". Klub został założony przez bułgarskich emigrantów. W klubie zaczynało swoją karierę wielu znanych piłkarzy jak Álvaro Recoba, Marcelo Zalayeta czy Edinson Cavani.

  Álvaro Recoba, właściwie Álvaro Alexander Recoba Rivero, El Chino ("Chińczyk") (ur. 17 marca 1976 roku w Montevideo, Urugwaj) – urugwajski piłkarz grający na pozycji napastnika, jest lewonożny. Obecnie występuje w Nacional Montevideo.Edinson Cavani (ur. 14 lutego 1987 w Salto) – urugwajski piłkarz, grający na pozycji napastnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

 • Mistrz Urugwaju (3): 1988, 2004, 2006/07
 • Piłkarze[ | edytuj kod]

   Osobna strona: Kategoria:Piłkarze Danubio FC.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.