• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Danny Hyde

  Przeczytaj także...
  Black Antlers – album Coil wydany początkowo w 2004 roku limitowanym nakładzie jako CD-R. Płyta była dostępna do kupienia na koncertach grupy w ramach minitournee Even An Evil Fatigue. Materiał został potem opracowany na nowo przez Petera Christophersona i wydany na dwóch płytach CD, z trzema dodatkowymi utworami. Edycja ta ukazała się w sierpniu 2006 roku, równocześnie z reedycją The Remote Viewer. Oba wydawnictwa zostały wydrukowane w Tajlandii i wyróżniają się wysokiej jakości oprawę graficzną. Numer katalogowy reedycji to THBKK2. Album dostępny jest w sprzedaży na oficjalnej stronie Coil Thresholdhouse.com.John Balance (także Jhon albo Jhonn; ur. jako Geoffrey Laurence Rushton 16 lutego 1962 w Mansfield, zm. 13 listopada 2004) – współzałożyciel (razem z Peterem Christophersonem) eksperymentalnego projektu muzycznego Coil. Odpowiadał za śpiew oraz recytacje, teksty, grał na syntezatorach i innych instrumentach. Jego działalność artystyczna i współpraca z innymi artystami szybko uczyniły go jedną z najbardziej wpływowych postaci sceny industrialnej, minimalistycznej i neofolkowej.
  Closer to God – singel znany też jako "Halo 9", wydany w 1994 roku przez Nine Inch Nails. "Closer" to tytuł piosenki wydanej w roku 1994 i umieszczonej na albumie The Downward Spiral.

  Danny Hyde jest eksperymentalnym muzykiem i uznanym twórcą remiksów. Hyde brał udział w produkcji i miksowaniu szeregu albumów grupy Coil, w tym Horse Rotorvator, Love's Secret Domain, The Remote Viewer i Black Antlers. Hyde współpracował też z Psychic TV. Remiksy Hyde'a ukazały się na albumach Nine Inch Nails: Fixed, Closer To God, Further Down the Spiral i reedycji The Downward Spiral. Remiks utworu "Closer" Nine Inch Nails pojawił się w filmie Davida Finchera Se7en. W solowym projekcie Hyde'a, Aural Rage, wspierali go członkowie Coila: John Balance i Peter Christopherson.

  Fixed (znany też jako Halo 6) - minialbum amerykańskiego zespołu industrialnego Nine Inch Nails, zawierający remiksy z poprzedniego wydawnictwa Broken. Został wydany 7 grudnia 1992 roku. Został pozytywnie przyjęty przez krytyków - otrzymał min. 4/5 od allmusic.Further Down the Spiral (znany także jako Halo 10) – remix album amerykańskiego zespołu industrialnego Nine Inch Nails zawierający remiksy utworów z drugiego albumu studyjnego The Downward Spiral. Wydany został 1 czerwca 1995 roku. Istnieją dwa wydania albumu: pierwsze, znane jako Halo 10 wydane w Stanach Zjednoczonych i drugie, Halo 10 v2, wydane w Wielkiej Brytanii, Japonii i Australii. Wydania znacząco różnią się od siebie przede wszystkim różnymi utworami.
  David Fincher (ur. 28 sierpnia 1962 w Denver) – amerykański reżyser i producent filmowy. Jest zdobywcą Złotego Globu, za swoją twórczość był również dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. Peter Martin „Sleazy” Christopherson (ur. 27 lutego 1955 w Leeds, zm. 25 listopada 2010 w Bangkoku) – brytyjski muzyk, reżyser teledysków, grafik, fotograf, projektant, artysta wideo, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem industrialną formację Throbbing Gristle. W 1981 roku wspólnie z Geoffreyem Rushtonem powołał do życia Psychic TV. W 1982 roku z Johnem Goslingiem i Johnem Balance tworzył trio Zos Kia. Jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil. Od roku 1983, przez 23 lata, tworzył jako muzyk Coil, aż do rozwiązania grupy po tragicznej śmierci Balance’a.
  Warto wiedzieć że... beta

  Nine Inch Nails (znany również pod skrótem NIN lub NIИ) – amerykański zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 1988 przez Trenta Reznora w Cleveland w stanie Ohio. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Reznor jest jedynym stałym członkiem zespołu i jest odpowiedzialny za kierowanie nim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.