• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Danielle Lins

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Brazylii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Montreux Volley Masters – 28. edycja towarzyskiego turnieju siatkarskiego, który trwał od 28 maja do 2 czerwca. W turnieju wzięło udział 8 reprezentacji:
  Grand Prix 2014 − 23. edycja międzynarodowych rozgrywek siatkarskich. W zawodach weźmie udział 28 drużyn podzielonych na siedem grup w trzech dywizjach

  Dani Lins, właściwie Danielle Rodrigues Lins (ur. 5 stycznia 1985 w Recife) – brazylijska siatkarka, reprezentantka kraju. Wicemistrzyni Świata 2010. Mistrzyni olimpijska 2012 z Londynu. Obecnie występuje w brazylijskiej Superlidze, w drużynie Molico Osasco.

  Sidnei Dos Santos Junior, znany jako Sidão (ur. 9 lipca 1982 w São Caetano do Sul) – brazylijski siatkarz występujący obecnie w brazylijskiej lidze, w drużynie Serviço Social da Indústria. Gra na pozycji środkowego. Mistrz Świata 2010. Wicemistrz olimpijski 2012 z Londynu.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Życie prywatne[]

  Obecnie jest związana z brazylijskim siatkarzem Sidão.

  Sukcesy klubowe[]

  Sukcesy reprezentacyjne[]

  Nagrody indywidualne[]

 • 2007: Najlepsza rozgrywająca brazylijskiej Superligi
 • 2008: Najlepsza rozgrywająca brazylijskiej Superligi
 • 2009: Najlepsza rozgrywająca Mistrzostw Ameryki Południowej
 • 2011: Najlepsza rozgrywająca brazylijskiej Superligi
 • 2011: Najlepsza rozgrywająca Igrzysk Panamerykańskich
 • 2011: Najlepsza rozgrywająca Grand Prix
 • 2013: Najlepsza rozgrywająca turnieju Volley Masters Montreux
 • 2014: Najlepsza rozgrywająca Grand Prix
 • Przypisy

  1. Sesja zdjęciowa Dani Lins i Sidão (ang.). volleywood.net. [dostęp 2013-07-02].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Grêmio de Vôlei Osasco, brazylijski klub siatkarski kobiet z Osasco, powstały w 1993 r. Obecnie zespół występuje w rozgrywkach Superligi, pod nazwą Molico Osasco.16.Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2010 odbyły się po raz czwarty w Japonii. Tytułu broniła reprezentacja Rosji, która w poprzednich mistrzostwach pokonała w finale reprezentację Brazylii 3:2. Obie reprezentacje ponownie spotkały się w finale i w tym samym stosunku wygrała Rosja. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja gospodyń Japonia pokonując reprezentację USA również 3:2.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2011 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 5-28 sierpnia 2011 r. Finał z udziałem ośmiu drużyn odbył się w Makau.
  XXVIII Mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce siatkowej kobiet odbyły się w 2009 roku w Porto Alegre w Brazylii. W mistrzostwach wystartowało 8 reprezentacji. Mistrzem została po raz szesnasty reprezentacja Brazylii.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  Turniej olimpijski w piłce siatkowej rozgrywany podczas Letnich Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie był trzynastym w historii igrzysk olimpijskich zmaganiem w halowej odmianie tej dyscypliny sportu i piątym w wersji plażowej. Rywalizacja toczyła się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przystąpiło do niej po 12 zespołów halowych (męskich i żeńskich) oraz po 24 pary plażowe (męskie i żeńskie). Wszystkie cztery turnieje były przeprowadzane systemem kołowym oraz systemem pucharowym. Areną zmagań był obiekt Earls Court Exhibition Centre.
  Piłka siatkowa na Igrzyskach Panamerykańskich 2011 została rozegrana w dniach 15–29 października 2011. Do rozdania były dwa komplety medali, po jednym w turnieju dla mężczyzn i kobiet. W turnieju męskim jak i żeńskim wystartowało po 8 narodowych reprezentacji. W turnieju mężczyzn i kobiet triumfowały reprezentacje Brazylii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.