• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniele Sgnaolin

  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

  Daniele Sgnaolin (ur. 22 listopada 1970 w San Donà di Piave) – włoski kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata w kategorii amatorów.

  San Donà di Piave (wen. San Donà) – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Wenecja.Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp. Ecuador, República del Ecuador) – państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym, jedno z czterech powstałych w wyniku rozpadu Wielkiej Kolumbii w 1830 r. Sąsiaduje od północy z Kolumbią a od południa z Peru. W skład Ekwadoru wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos - są jego największą atrakcją turystyczną. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Daniele Sgnaolin osiągnął w 1995 roku, kiedy zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego amatorów podczas mistrzostw świata w Duitamie. W zawodach tych wyprzedził go jedynie Holender Danny Nelissen, a trzecie miejsce zajął Pedro Rodríguez z Ekwadoru. Był to jednak jedyny medal wywalczony przez Sgnaolina na międzynarodowej imprezie tej rangi. Ponadto wygrał między innymi włoskie wyścigi: Coppa Collecchio w 1993 roku oraz Coppa Penna i Trofeo Matteotti w 1994 roku. Nigdy nie brał udziału w igrzyskach olimpijskich. W 1997 roku wziął udział w Tour de France, kończąc rywalizację na 72. pozycji.

  Daniel Wilhelmus Maria "Danny" Nelissen (ur. 10 listopada 1970 w Sittard) – holenderski kolarz szosowy i torowy, złoty medalista szosowych mistrzostw świata w kategorii amatorów.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Pedro Álvaro Rodríguez Rosero (ur. 18 października 1966 w Tulcán) – ekwadorski kolarz szosowy, brązowy medalista mistrzostw świata w kategorii amatorów.68. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1995 odbyły się w kolumbijskim mieście Duitama, w dniach 4 - 8 października 1995 roku. Na tych mistrzostwach po raz ostatni rozegrano zawody w wyścigu amatorów ze startu wspólnego. Zrezygnowano z drużynowej jazdy na czas kobiet i mężczyzn.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.