• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniela Walkowiak

  Przeczytaj także...
  Łąki Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Boniewo.Klub Sportowy Gwiazda Bydgoszcz – klub sportowy z siedzibą w Bydgoszczy. Jest najstarszym klubem sportowym w Bydgoszczy.
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Daniela Walkowiak (później Daniela Pilecka, Daniela Lewicka, ur. 24 maja 1935 w Łąkach Wielkich) – polska kajakarka, medalistka olimpijska.

  XVIII Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1964 roku w Tokio (Japonia). Igrzyska w "Kraju kwitnącej wiśni" stały się imprezą łączącą tradycje ze współczesnością (zastosowano m.in. najnowsze techniki pomiarów wyników). Po wykluczeniu przez organizatorów niektórych sportowców z Indonezji oraz Korei Północnej kraje te wycofały swoje reprezentacje. MKOL nie wyraził zgody na występ ekip RPA, co było reakcją na rasistowską (w stosunku do czarnoskórej większości) politykę rządu w Pretorii.Klub Sportowy „Spójnia-Warszawa” – polski wielosekcyjny klub sportowy z siedzibą w przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2 Warszawie. Istnieje od 1949 roku.

  Trzykrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich. W Melbourne 1956 zajęła 6. miejsce w wyścigu jedynek (K-1) na 500 m. Podczas olimpiady w Rzymie 1960 zdobyła brązowy medal w tej samej konkurencji, a w wyścigu kajaków dwójek (K-2) była czwarta (płynęła wraz z Janiną Mendalską). Cztery lata później w Tokio 1964 była siódma w konkurencji jedynek i ósma w dwójkach (wraz z Izabellą Antonowicz).

  XVI Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1956 roku w Melbourne (Australia), zaś konkurencje hippiczne w Sztokholmie (Szwecja).Janina Mendalska (ur. 10 stycznia 1937 w Stelmakowie, zm. 23 maja 1999 w Warszawie) – polska kajakarka, olimpijka z Rzymu 1960, zawodniczka Pirata Elbląg i Spójni Warszawa.

  Była też dwukrotną finalistką mistrzostw świata i siedmiokrotną finalistką mistrzostw Europy. Dwadzieścia pięć razy zdobywała mistrzostwo Polski, 29 razy w K-1 (na 500 m i na 3000 m) i 5 razy w K-2 (na 500 m).

  Reprezentowała m.in. Spójnię Warszawa, Zawiszę Bydgoszcz oraz Gwiazdę Bydgoszcz.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Wspomnienia na stronie PZKaj.
 • Olympics at Sports-Reference.com > Athletes > Daniela Walkowiak-Pilecka (ang.)
 • Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz – wielosekcyjny bydgoski klub sportowy, założony w 1946 roku. Stowarzyszenia wchodzące w skład związku:Kajakarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego), dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki lub rekreacji, wykorzystująca kajaki i kanadyjki.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.