• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniela Seguel

  Przeczytaj także...
  Ashleigh Barty (ur. 24 kwietnia 1996 w Ipswich) – australijska tenisistka, finalistka Australian Open, Wimbledonu i US Open w 2013 roku w grze podwójnej.Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.
  Casey Dellacqua (ur. 11 lutego 1985 w Perth) – australijska tenisistka, finalistka wszystkich turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej.

  Daniela Valeska Seguel Carvajal (ur. 15 listopada 1992 w Santiago) – chilijska tenisistka.

  Seguel zdobyła w swojej karierze dwanaście tytułów singlowych i dwadzieścia dwa deblowe w rozgrywkach ITF. 28 kwietnia 2014 osiągnęła najwyższe w karierze – 257. miejsce w rankingu singlowym WTA Tour. W rankingu deblowym najwyżej klasyfikowana była 7 lipca 2014 – na 110. miejscu.

  Santiago (potocznie Santiago de Chile) – stolica Chile. Miasto położone jest w środkowej części kraju, na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho administracyjnie należy do regionu Metropolitana. Santiago jest największym miastem kraju, mieszka tam trzecia część ludności państwa, około 5 mln. mieszkańców (według danych z 2002 roku).Internationaux de Strasbourg 2014 – tenisowy turniej WTA w sezonie 2014 z cyklu Internationaux de Strasbourg rozgrywany w dniach 19–24 maja 2014 w Strasburgu na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

  W sezonie 2014 osiągnęła finał zawodów w Strasburgu. Razem z Tatianą Búą uległy Ashleigh Barty i Casey Dellacqua wynikiem 6:4, 5:7, 4–10.

  Turnieje WTA[]

  Gra podwójna[]


  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Wygrane turnieje rangi ITF[]

  Gra pojedyncza[]


  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 22 maja 2014].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 22 maja 2014].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 22 maja 2014]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.