• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniela Seguel

  Przeczytaj także...
  Ashleigh Barty (ur. 24 kwietnia 1996 w Ipswich) – australijska tenisistka, finalistka Australian Open, Wimbledonu i US Open w 2013 roku w grze podwójnej.15 listopada jest 319. (w latach przestępnych 320.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 46 dni.
  Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.

  Daniela Valeska Seguel Carvajal (ur. 15 listopada 1992 w Santiago) – chilijska tenisistka.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  Seguel zdobyła w swojej karierze czternaście tytułów singlowych i dwadzieścia trzy deblowe w rozgrywkach ITF. 28 maja 2018 osiągnęła najwyższe w karierze – 162. miejsce w rankingu singlowym WTA Tour. W rankingu deblowym najwyżej klasyfikowana była 7 lipca 2014 – na 110. miejscu.

  Casey Dellacqua (ur. 11 lutego 1985 w Perth) – australijska tenisistka, finalistka wszystkich turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej.Internationaux de Strasbourg 2014 – tenisowy turniej WTA w sezonie 2014 z cyklu Internationaux de Strasbourg rozgrywany w dniach 19–24 maja 2014 w Strasburgu na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

  W sezonie 2014 osiągnęła finał zawodów w Strasburgu. Razem z Tatianą Búą uległy Ashleigh Barty i Casey Dellacqua wynikiem 6:4, 5:7, 4–10.

  Finały turniejów WTA[ | edytuj kod]

  Gra podwójna 1 (0-1)[ | edytuj kod]

  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 22 maja 2014].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 22 maja 2014].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). Fed Cup. [dostęp 22 maja 2014].
 • Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Santiago (potocznie Santiago de Chile) – stolica Chile położona w środkowej części kraju, na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho, administracyjnie należąca do regionu Metropolitana. Santiago jest największym miastem kraju, mieszka tam trzecia część ludności państwa, około 5,4 mln. mieszkańców (według danych z 2012 roku).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.