• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniel Talbot

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.9. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców w wieku 20–22 lata, które odbywały się od 10 (tylko chód sportowy) do 14 lipca 2013 roku w Tampere w Finlandii.
  Bieg na 200 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji biegowych rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Olympisch Stadion w Amsterdamie.

  Daniel Talbot (ur. 1 maja 1991 w Salisbury) – brytyjski lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich.

  W biegu na 200 metrów dotarł do półfinału mistrzostw świata juniorów w Moncton (2010). Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w 2011 był czwarty w biegu na 200 metrów oraz wraz z kolegami sięgnął po srebrny medal w sztafecie 4 x 100 metrów. Brązowy (w biegu na 200 metrów) medalista mistrzostw Europy w Helsinkach (2012).

  1. IAAF World Relays – zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowych, organizowane pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), które odbywają się 24 i 25 maja 2014 na Thomas Robinson Stadium w stolicy Bahamów Nassau.Tampere szw. Tammerfors, (ros. Тампере) – miasto w południowej Finlandii leżące między jeziorami Näsijärvi i Pyhäjärvi, w prowincji Häme. Różnica poziomów jezior wynosi 18 metrów, połączone są kaskadą Tammerkoski, na której się znajduje jedna z ważniejszych siłowni. Jeden z największych ośrodków przemysłowych w kraju, przez co bywa nazywane "Manchesterem Finlandii". Ludność: ponad 209 tys. mieszkańców, aglomeracja – 340 tys. W skład zespołu miejskiego wchodzą: Nokia, Pirkkala, Kangasala i Aito. W mieście znajduje się część koncernu Metso Automation (przemysł papierniczy, mineralny i automatyka przemysłowa). Uniwersytet założony w 1925 r., uniwersytet techniczny w 1972 r. W mieście działał także polski konsulat honorowy (obecnie nieaktywny).

  W 2013 zdobył złoto i srebro na młodzieżowych mistrzostw Europy w Tampere. Wszedł w skład brytyjskiej Sztafeta 4 × 100 metrów, która sięgnęła po brązowy medal IAAF World Relays 2014. Srebrny medalista igrzysk Wspólnoty Narodów (2014). W 2016 sięgnął po swój drugi brąz mistrzostw Europy w biegu na 200 metrów oraz startował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

  Sztafeta 4 × 100 metrów – konkurencja lekkoatletyczna, jeden z dwóch rodzajów biegów sztafetowych rozgrywanych na międzynarodowych seniorskich zawodach lekkoatletycznych (drugi to sztafeta 4 × 400 metrów).Bieg na 100 metrów – najkrótszy dystans w biegach lekkoatletycznych na otwartym stadionie (w hali biega się 60 metrów), klasyczny bieg sprinterski. Rekordzistów świata na tym dystansie określa się często mianem "najszybszego mężczyzny/najszybszej kobiety świata". Rywalizacja na tym dystansie przyciąga zawsze wiele uwagi.

  Złoty medalista mistrzostw Wielkiej Brytanii oraz reprezentant kraju na drużynowych mistrzostwach Europy.

  Osiągnięcia[]

  Rekordy życiowe[]

 • Bieg na 60 metrów (hala) – 6,62 (2014)
 • Bieg na 100 metrów – 10,14 (2014)
 • Bieg na 200 metrów – 20,25 (2016)
 • Bibliografia[]

 • Profil zawodnika w bazie tilastopaja.org (ang.) [dostęp 24 lipca 2013].
 • Profil zawodnika na stronie IAAF (ang.) [dostęp 2 maja 2017].
 • Daniel Talbot Bio, Stats, and Results (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2017-05-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-04)].
 • Lekkoatletyka na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2014 – zawody lekkoatletyczne, które rozgrywane były na Hampden Park w Glasgow od 27 lipca do 2 sierpnia.Helsinki (fin. Helsinki, szw. Helsingfors, ros. Хе́льсинки, lap. Helsset) – stolica i największe miasto Finlandii oraz regionu Uusimaa. Liczba mieszkańców 591 306, aglomeracja – około 1,2 mln. W skład zespołu miejskiego wchodzą: Espoo, Vantaa i Kauniainen. Są głównym ośrodkiem przemysłu, kultury i administracji. Port nad Zatoką Fińską. Uniwersytet założony w 1828 roku. W aglomeracji znajduje się główny fiński port lotniczy Helsinki-Vantaa.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Salisbury – miasto w Wielkiej Brytanii, w południowej Anglii, nad rzeką Avon, w hrabstwie ceremonialnym i unitary authority Wiltshire.
  21. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które rozegrane zostały w stolicy Finlandii – Helsinkach od 27 czerwca do 1 lipca 2012. Organizatora zawodów European Athletics wybrało na posiedzeniu w Barcelonie 9 listopada 2009. W programie, rozgrywanych w roku igrzysk olimpijskich, mistrzostw nie było chodu sportowego oraz biegu maratońskiego. Kandydatami do organizacji czempionatu były Helsinki oraz Norymberga.
  Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które według nowej formuły są kontynuacją pucharu Europy w lekkoatletyce. Pierwsza edycja tych drużynowych mistrzostw została rozegrana w 2009. Impreza odbywa się rokrocznie z wyjątkiem roku w którym organizowane są igrzyska olimpijskie.
  13. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się między 19 i 25 lipca 2010 w kanadyjskim mieście Moncton.
  8. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23, które odbyły się w czeskiej Ostrawie pomiędzy 14 i 17 lipca 2011 roku. Miasto prawo do organizacji imprezy otrzymało podczas spotkania European Athletics w Birmingham w marcu 2007. Ostrawa wyrażała wówczas chęć organizacji czempionatu już w roku 2009 jednak na drodze losowania przegrała walkę o siódmą edycję mistrzostw z Kownem.
  31. Letnie Igrzyska Olimpijskie (właściwie: Igrzyska XXXI Olimpiady) – multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro w 2016 roku. Będą to pierwsze igrzyska w Ameryce Południowej. Gospodarz igrzysk został wybrany na 121. sesji MKOl, która odbyła się 2 października 2009 roku w Kopenhadze.
  Rio de Janeiro [ˈʁi.u dʒi ʒaˈnejɾu] (port. Rzeka Styczniowa) – miasto w południowo-wschodniej części Brazylii nad Atlantykiem. Położone na wyżynie, wśród wzgórz, m.in. znana "Głowa Cukru" - Pão de Açúcar, nad zatoką Guanabara. Stolica stanu Rio de Janeiro. Od 1808 do 1821 roku faktyczna stolica Portugalii - rodzina królewska z Janem VI na czele schroniła się tutaj przed inwazją wojsk napoleońskich. W latach 1822-1960 Rio de Janeiro było stolicą niepodległej Brazylii, zanim powstała Brasilia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.