• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dania w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

  Przeczytaj także...
  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.Anne Mondrup Gadegaard Jensen bardziej znana jako Anne Gadegaard (ur. 7 listopada 1991 r.) – duńska piosenkarka, najbardziej znana z finału Dziecięcej Eurowizji 2003, gdzie zajęła piąte miejsce jako reprezentantka Danii.
  Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci (ang. Junior Eurovision Song Contest) - dziecięcy konkurs muzyczny, organizowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU) od 2003 roku, w którym udział biorą młodzi wykonawcy (w wieku od 10 do 15 lat) reprezentujący kraje członkowskie EBU.

  Dania w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 3 razy. Dania zrezygnowała z udziału, gdyż bierze udział w MGP Nordic.

  Dania mieściła się w pierwszej piątce. W 2003 roku w Kopenhadze pierwszym reprezentantem była Anne Gadegaard z piosenką Arabiens Drøm zajmujące 5 miejsce z 93 punktami. Rok później Cool Kids z piosenką Pigen Er Min zajęli 5 miejsce ze 116 punktami. W kolejnym roku Nicolai Kielstrup z piosenką Shake Shake Shake była jedną z najlepszych reprezentantek Danii zajmując 4 miejsce ze 121 punktami. Pierwszy konkurs został zorganizowany w Kopenhadze.

  Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 15 listopada 2003 roku w Kopenhadze. Wygrała Chorwacja reprezentowana przez 11-letniego Dino Jelusicia, który wykonał piosenkę Ti Si Moja Prva Ljubav.

  Uczestnictwo[ | edytuj kod]

  Legenda:

       1 miejsce

       2 miejsce

       3 miejsce

  Historia punktacji[ | edytuj kod]

  Dania dała najwięcej punktów dla ...

  Dania otrzymała najwięcej punktów od ...

  Gospodarze[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.