• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daleko od noszy. Reanimacja

  Przeczytaj także...
  ipla – interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie prowadzony przez Redefine sp. z o.o., związaną z grupą Polsat. W 2010 r. ipla osiągnęła oglądalność na poziomie ok. 2 milionów stałych użytkowników. Konkurencję stanowią TVN Player, TVP PL, Iplex, Kinoplex, AXN Player, YouTube, TV Jard i CinemanKrzysztof Kowalewski (ur. 20 marca 1937 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy. Znany głównie z licznych ról komediowych. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, do dziś wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.
  Katarzyna Glinka (ur. 19 kwietnia 1977 w Świdnicy) – polska aktorka filmowa i teatralna oraz prezenterka telewizyjna.
  Gmach dawnego Zakładu Wychowawczego im. Michała Bergsona przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie, w którym mieści się serialowy szpital

  Daleko od noszy. Reanimacja – polski sitcom wyświetlany przez telewizję Polsat od 4 marca 2017 do 29 kwietnia 2017 i od 16 listopada 2017 do 30 listopada 2017 . Kontynuacja seriali: Szpital na perypetiach, Daleko od noszy, Daleko od noszy 2 i Daleko od noszy. Szpital futpolowy.

  Magdalena Mazur, właściwie Magdalena Matysiewicz (ur. 1976 w Katowicach) – polska modelka, prezenterka telewizyjna, aktorka reklamowa i filmowa, znana jako pielęgniarka Magda z serialu komediowego Daleko od noszy.Daleko od noszy 2 – polski sitcom wyświetlany przez telewizję Polsat od 13 marca 2010 do 25 maja 2011. Serial można oglądać online w Ipla oraz w Nowa TV. Dawnej emitowany w Polsacie 2 i ATM Rozrywka.

  Emisję serialu zakończono po emisji 9 z 12 odcinków ze względu na niską oglądalność. 10. odcinek miał premierę 14 maja 2017 na kanale Polsat 1, dostępnym wyłącznie poza granicami kraju. W Polsce trzy pozostałe wyemitowano kolejno 16, 23 i 30 listopada 2017 ok. godziny 3 w nocy. Serial można oglądać online w serwisie Ipla.

  Agnieszka Antonina Suchora (ur. 10 stycznia 1968 w Lublinie) – polska aktorka teatralna i filmowa, laureatka Orła za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Cicha noc. Krzysztof Tyniec (ur. 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, konferansjer, tancerz. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Daleko od noszy. Reanimacja jest, podobnie jak jego poprzednicy, parodią polskich realiów szpitalnych. Serialowa załoga szpitalna w dużej części kreowana jest przez tych samych aktorów (z wyjątkiem zmarłej Anny Przybylskiej, która wcześniej wcielała się w rolę Karinki), pojawiają się jednak nowe postacie, m.in. siostra Rita, dawna stewardesa oraz brat Czesława Basena, Oskar. Natomiast szpital opuszcza ordynator Łubicz, który zostaje ministrem zdrowia, a także dr Kraśnik, który otwiera własną klinikę weterynaryjną.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Anna Przybylska (ur. 26 grudnia 1978 w Gdyni) – polska aktorka oraz fotomodelka. Pierwsza polska aktorka, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Krzysztof Kowalewski – minister Zygmunt Łubicz
 • Paweł Wawrzecki – doktor Roman Kidler (pani Ordynator)
 • Hanna Śleszyńska – siostra Genowefa Basen
 • Piotr Gąsowski – doktor i salowy Czesław Basen
 • Agnieszka Suchora – siostra Barbara Es
 • Krzysztof Tyniec – doktor Rudolf Wstrząs
 • Rafał Rutkowski – doktor Szerlok Dżems Kraśnik
 • Katarzyna Glinka – siostra Rita Różalska
 • Magdalena Mazur – siostra Magda
 • Bogusław Kaczmarczyk – pacjent Wieńczysław Nowak
 • Andrzej Nejman – Oskar Basen
 • Michał Lewandowski – Kuba Nowak
 • Daniel Olbrychski – Wiedźmin
 • Dorota Rabczewska – Aniela, kierowca sanitarki
 • Spis odcinków[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Daleko od noszy. Reanimacja w bazie Filmweb
 • Daleko od noszy. Reanimacja w bazie filmpolski.pl
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. „Daleko od noszy. Reanimacja” od 4 marca w Polsacie (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. Wirtualnemedia.pl, 2017-02-07. [dostęp 2017-04-28].
  2. Polsat zdejmuje seriale „Daleko od noszy. Reanimacja” i „Ameryka marzeń” (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. Wirtualnemedia.pl, 2017-04-24. [dostęp 2017-04-28].
  3. Polsat pokaże brakujące odcinki seriali "Daleko od noszy. Reanimacja" i "Ameryka marzeń" (pol.). W: tvpolsat.info [on-line]. tvpolsat.info, 2017-10-26. [dostęp 2017-10-26].
  4. Daleko od noszy - Reanimacja - SERIAL - oglądaj przez internet na Ipla.tv, Ipla.tv [dostęp 2020-08-28].
  5. W czołówce, na podpisie Nowaka widnieje na imię Bogumił, natomiast w 9. odcinku siostra Basen wyczytuje jego imię – Wieńczysław.
  6. Poza granicami Polski premiera miała miejsce 14 maja 2017 na kanale Polsat 1.
  Andrzej Nejman (ur. 5 listopada 1974 we Włocławku) – polski aktor oraz prezenter telewizyjny i radiowy, który zdobył rozpoznawalność głównie dzięki wcieleniu się w postać Waldka Złotopolskiego w telenoweli Złotopolscy oraz dzięki roli w filmach Poranek kojota i Sposób na Alcybiadesa.Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Warto wiedzieć że... beta

  Daleko od noszy. Szpital futpolowy – polski sitcom wyświetlany przez telewizję Polsat od 17 września do 3 grudnia 2011.
  Polsat 1 – kanał Telewizji Polsat uruchomiony 18 grudnia 2015 z myślą o polskich widzach mieszkających poza ojczyzną. Stacja przejęła rolę Polsatu 2, który od momentu jej uruchomienia kontynuuje nadawanie wyłącznie na terenie Polski. Kanał nie emituje reklam w języku polskim.
  Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
  Sitcom (ang. situation comedy) – rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Nazwa sitcom pochodzi od angielskiego wyrażenia situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną.
  FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
  Daleko od noszy – polski sitcom wyświetlany przez telewizję Polsat od 25 grudnia 2003 do 14 stycznia 2009. Akcja dzieje się na oddziale chirurgicznym, na czwartym piętrze Szpitala Miejskiego nr 1 im. Astronoma Kopernika przy ulicy Zdobywców 19 w Warszawie.
  Szpital na perypetiach – polski serial komediowy (sitcom) w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego i Tomasza Wiszniewskiego produkowany przez Gabi Sp. z o.o. dla Telewizji Polsat, emitowany w latach 2001-2003. Łącznie wyemitowano 30 odcinków.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.75 sek.