• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daily Herald

  Przeczytaj także...
  Partia Pracy (ang. Labour Party, LP), potocznie laburzyści – brytyjska socjaldemokratyczna partia polityczna powstała w lutym 1900 r. ze zjednoczenia Niezależnej Partii Pracy, Towarzystwa Fabiańskiego i Federacji Socjaldemokratycznej; do 1906 roku pod nazwą Komitet Przedstawicielstwa Robotniczego (Labour Representation Comitee).Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.

  Daily Herald – lewicowy dziennik brytyjski, wydawany w latach 1912-1964 w Londynie (do 1919 jako tygodnik Herald). Jego następcą jest bulwarowy dziennik The Sun.

  The Sun – poranny dziennik brytyjski, utworzony w 1964 roku w Londynie przez koncern prasowy C. Kinga, jako następca dziennika Daily Herald; obecnie własność News International PLC, filii News Corporation Ruperta Murdocha.

  Od 1922 r. był politycznie związany z brytyjską Partią Pracy, od 1929 był własnością centrali związkowej Kongresu Związków Zawodowych TUC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.841 sek.