• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Da Vinci - stacja telewizyjna  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Było sobie życie (fr. Il Etait Une Fois... La Vie, ang. Once Upon a Time... Life, 1987) – serial animowany z cyklu "Było sobie..." produkcji francuskiej wyprodukowany w roku 1987 dla France 3. Nadawany w 26 odcinkach po 25 minut. Twórcą filmu jest Albert Barillé. Piosenkę w oryginalnej wersji śpiewała Sandra Kim, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w roku 1986. W Polsce serial najpierw był emitowany przez TVP1 w 1988, a następnie przez TV Puls i Polsat Zdrowie i Uroda.Austro-Węgry (t. Monarchia Austro-Węgierska; niem. Österreich-Ungarn, węg. Osztrák-Magyar Monarchia) – państwo związkowe w Europie Środkowej. Austro-Węgry były wielonarodową monarchią konstytucyjną i jednym z największych mocarstw w tamtym czasie. Państwo istniało 51 lat, od 1867 aż do rozpadu w 1918 roku i zakończenia I wojny światowej.
  Dostępność[ | edytuj kod]
 • Cyfrowy Polsat – pozycja 170
 • Platforma Canal+ – pozycja 220
 • UPC – pozycja 674
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. LSC: Da Vinci Learning (ang.). lyngsat-address.com, 2012-11-28. [dostęp 2012-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-29)].
  2. Piotr Cieśliński. Arystokracja kręci biznes. „Gazeta Wyborcza”, s. 12-13, 2010-10-29 (pol.). [dostęp 13 listopada 2010]. 
  3. Da Vinci Learning z nową oprawą graficzną (foto) – artykuł na sat-charts.eu, sat-charts.eu [dostęp 2017-11-22].
  4. Kanał Da Vinci Learning skraca nazwę i odświeża oprawę. Nowe pasmo dla dorosłych [dostęp 2018-01-12] (pol.).
  5. Listopad na kanale Da Vinci i aplikacji Da Vinci Kids – SATinfo24.pl [dostęp 2021-12-27] (pol.).
  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.Karol I Habsburg-Lotaryński (Karl Franz Josef Ludwig Hubert Georg Maria von Habsburg-Lothringen) (ur. 17 sierpnia 1887 w Persenbeug, zm. 1 kwietnia 1922 w Funchal na Maderze) – ostatni władca Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier (jako król Węgier – Karol IV, jako król Czech – Karol III), pochodził z dynastii Habsbursko-Lotaryńskiej. Błogosławiony Kościoła katolickiego.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
  Globert przedstawia niezwykły świat natury (ang. Marvi Hammer Presents National Geographic World, 2004) – niemiecko-brytyjski serial telewizyjny dla dzieci. Emitowany dawniej w TVP2, aktualnie w Da Vinci Learning pod oryginalnym tytułem (Marvi Hammer) z innym dubbingiem.
  Magazyn – cykliczna audycja radiowa lub program telewizyjny. Magazyny poruszają różne tematy, takie jak: społeczny, sportowy, motoryzacyjny czy śledczy. Są one nadawane o różnych porach w niemal każdej telewizji czy radiu.
  Edukacja (łac. educatio - wychowanie) – pojęcie związane z rozwojem umysłowym i wiedzą człowieka, stosowane w następujących znaczeniach:
  Magia, czary – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności.
  Kwant - program popularnonaukowy emitowany przez Telewizję Polską w latach 80. i 90. XX wieku. Prowadzącym był Roman Kanciruk wraz z grupą młodych osób. Program podzielono na kilka mniejszych bloków, każdy omawiał różne osiągnięcia naukowo-techniczne, ciekawostki przyrodnicze i inne. Po programie (trwającym około 40 min) emitowany był film z gatunku popularnonaukowego (m.in. seria Było sobie życie) i inne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.64 sek.