• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • DCLXVI: To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth

  Przeczytaj także...
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.MC5 (skrót od Motor City Five) – zespół hardrockowy, powstały w Detroit w 1964 r. W jego skład wchodzili Wayne Kramer i Fred "Sonic" Smith (gitary), Michael Davis (bas), Rob Tyner (śpiew) i Dennis Thompson (perkusja).
  Metal Hammer – zachodnioeuropejskie pismo zajmujące się muzyką heavymetalową. Edycja polskojęzyczna dostępna jest od 1990 roku w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Redaktorem pisma był Tomasz Dziubiński, menedżer wielu polskich zespołów metalowych (np. Acid Drinkers) i krytyk muzyczny Roman Rogowiecki. Przez pierwszy rok pismo zamieszczało wyłącznie przedruki z niemieckiej edycji, a następnie materiały promocyjne Metal Mind Productions, m.in. zmyślony wywiad z Acid Drinkers. Obecnie stałymi współpracownikami magazynu są m.in. Marek Krukowski, Maciej Krzywiński, Rafał Monastyrski, Cyprian Łakomy i Karolina Rokita, zaś rolę redaktora naczelnego pełni Darek Świtała. Anglojęzyczna wersja pisma ukazywała się w latach 80. i po przerwie – od połowy lat 90. i koncentrowała się na głównym nurcie rocka i heavy metalu. Obok Kerrang! i Terrorizer należy do najbardziej opiniotwórczych brytyjskich pism.

  DCLXVI: To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth – czwarty album studyjny szwedzkiego zespołu deathmetalowego Entombed, wydany w 1997 roku przez wytwórnię Threeman Recordings. DCLXVI w rzymskim systemie liczbowym oznacza liczbę 666.

  Album znalazł się na drugim miejscu listy najlepszych albumów roku 1997, przygotowanej przez magazyn Metal Hammer.

  Twórcy[]

 • Lars-Göran Petrov - śpiew
 • Jörgen Sandström - gitara basowa
 • Nicke Andersson - perkusja
 • Monster Cederlund - gitara
 • Alex Hellid - gitara
 • Anders Lindström - "air guitar"
 • Lista utworów[]

  1. „To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth” – 3:11
  2. „Like This with the Devil” – 2:12
  3. „Lights Out” – 3:36
  4. „Wound” – 2:44
  5. „They” – 4:06
  6. „Somewhat Peculiar” – 3:20
  7. „DCLXVI” – 1:44
  8. „Parasight” – 2:50
  9. „Damn Deal Done” – 3:25
  10. „Put Me Out” – 2:25
  11. „Just as Sad” – 1:52
  12. „Boats” – 3:07
  13. „Uffe's Horrorshow” – 1:19
  14. „Wreckage” – 4:01

  Limitowany edycja digipak zawierała również dodatkową płytę zatytułowaną Family Favourites, która zawierała cztery dodatkowe utwory - covery:

  Rzymski system zapisywania liczb zwany też łacińskim – addytywny system liczbowy, w podstawowej wersji używa 7 znaków.Lars-Göran Petrov (ur. 17 lutego 1972), znany również jako L-G Petrov - szwedzki muzyk, wokalista i autor tekstów pochodzenia macedońskiego. Lars-Göran Petrov znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Entombed. Wraz z zespołem uzyskał m.in. nominację do nagrody szwedzkiego przemysłu fonograficznego Grammis. Wcześniej występował w zespole Nihilist. Wraz z wokalistą Per Yngve "Deadem" Ohlinem współtworzył także formację Morbid. W 1992 roku na krótko związał się z zespołem Comecon. Petrov wystąpił ponadto gościnnie na płytach takich zespołów jak: Amon Amarth, The 69 Eyes, Leukemia, Rotten Sound i The Project Hate MCMXCIX.
  1. "Kick out the Jams" – 2:49 (MC5)
  2. "21st Century Schizoid Man" – 3:19 (King Crimson)
  3. "Bursting Out" – 3:43 (Venom)
  4. "Under the Sun" – 5:45 (Black Sabbath)

  Przypisy

  King Crimson – brytyjska grupa muzyczna z kręgu awangardowego i progresywnego rocka. Nazwę zaczerpnęła od jednego z synonimów Belzebuba. Jej korzeni należy szukać w krótko działającym Giles, Giles and Fripp. Wskutek licznych zmian personalnych nigdy nie wykształciła stałego brzmienia. Założycielem i jej jedynym stałym członkiem jest Robert Fripp, wirtuoz gitary i melotronu. Muzyka King Crimson czerpie wiele inspiracji z muzyki poważnej, w tym współczesnej, także z awangardowego jazzu i jazz rocka. Złożoność i rożnorodność poszczególnych wcieleń zespołu nie pozwala na jednolitą analizę dokonań grupy. Charakterystycznym dla King Crimson jest to, że nigdy nie odstąpiła od awangardowej koncepcji na rzecz łatwiejszego brzmienia (Roberta Frippa charakteryzuje bardzo poważny stosunek do własnej twórczości). Grupa powstała w 1969 r. W 2010 roku zawiesiła działalność na czas nieokreślony.Digipak (również digipack, digi-pack lub digi-pak) – opatentowany przez firmę MeadWestvaco, Inc. rodzaj opakowania na płyty kompaktowe o średnicy 12 cm, takie jak CD, DVD, HD-DVD czy Blu-ray.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jörgen Sandström (ur. 13 listopada 1971 w Visby) - szwedzki muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Jörgen Sandström znany jest przede wszystkim z występów w zespole prekursorów szwedzkiego death metalu - formacji Grave, której był członkiem w latach 1988-1996. Wcześniej występował w krótkotrwale istniejących zespołach Grinding Death, Corpse i Putrefaction. Następnie, w 1997 roku związał się z zespołem Entombed. W grupie występował do 2006 roku. W latach późniejszych współpracował z takimi zespołami jak: The Project Hate MCMXCIX, Vicious Art, Krux czy Torture Division.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.072 sek.