• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • DB Schenker

  Przeczytaj także...
  Przewoźnik kolejowy – przedsiębiorca, który na podstawie licencji wykonuje przewozy kolejowe lub zapewnia pojazdy trakcyjne.Węgliniec – węzłowa stacja kolejowa w Węglińcu (województwo dolnośląskie), w pow. Zgorzeleckim, położona na linii kolejowej nr 282 (Miłkowice – Jasień), stanowiąca początek linii osobowych do Zgorzelca i Lubania oraz towarowej do granicy z Niemcami w Bielawie Dolnej-Horce.
  DB Cargo Polska (do kwietnia 2016 DB Schenker Rail Polska) – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Zabrzu zajmujące się przewozami kolejowymi, wydobyciem piasku, obsługą bocznic oraz utrzymaniem taboru. Od lipca 2009 wchodzi w skład koncernu Deutsche Bahn.
  Ciężarówka Schenker na końcu toru

  DB Schenkerniemieckie przedsiębiorstwo logistyczne o globalnym zasięgu. Schenker przy świadczeniu usług logistycznych wykorzystuje transport lądowy, lotniczy i morski. Grupa Schenker jest międzynarodową organizacją działającą w branży TSL. Zatrudnia około 94,6 tys. pracowników w około 2000 oddziałach na świecie. Roczne przychody w grupie wynoszą około 19 mld euro (2008) .

  DB Schenker Rail Polska S.A. – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Zabrzu zajmujące się przewozami kolejowymi, wydobyciem piasku, obsługą bocznic oraz utrzymaniem taboru. Od lipca 2009 wchodzi w skład koncernu Deutsche Bahn.

  DB Schenker w Polsce[]

  W Polsce działa spółka-córka koncernu – Schenker Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W 2005 Schenker przewiózł w Polsce ponad 8 mln przesyłek, uzyskując w tym okresie 729 mln zł obrotu.

  W latach 20052008 Schenker Sp. z o.o. była klasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii: usługi logistyczne według wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej.

  Od 7 listopada 2008 r. przy stacji w Węglińcu funkcjonuje wspólna dyspozytura DB Schenker i PKP Cargo.

  W lipcu 2009 DB Schenker wykupił grupę PCC Logistics, w tym polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego PCC Rail, który w listopadzie 2009 zmienił nazwę na DB Schenker Rail Polska S.A.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • DB Schenker – Oficjalna strona internetowa
 • DB Schenker – Polska strona internetowa • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.