• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • D.H. Peligro

  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Ted właśc. Bruce Slesinger - amerykański perkusista. Występował w zespole Dead Kennedys od lipca 1978 do stycznia 1981. Wziął udział w nagraniu trzech pierwszych singli oraz pierwszego albumu zespołu Fresh Fruit for Rotting Vegetables. Jest współautorem singlowej piosenki Holiday in Cambodia i Pull My Strings - utworu specjalnie napisanego na imprezę Bay Awards Music Area. Odszedł z zespołu, ponieważ chciał zająć się zawodowo architekturą. Został zastąpiony przez D.H. Peligro. Jako muzyk używał zestawów perkusyjnych firmy Pearl.
  Give Me Convenience or Give Me Death – siódmy album zespołu Dead Kennedys wydany w czerwcu 1987 roku przez firmę Alternative Tentacles. W skład albumu weszły utwory z lat 1979-1985 znane już singli i koncertów, a także inne wcześniej nie publikowane.

  D. H. Peligro właśc. Darren Henley (ur. 1960 w Saint Louis, Missouri) - amerykański perkusista. W lutym 1981 zaczął występować z zespołem Dead Kennedys po odejściu Teda i grał z nimi do rozpadu w grudniu 1986. Ponownie dołączył do nich w 2001 po reaktywacji.

  W Dead Kennedys zagrał na albumach In God We Trust, Inc., Plastic Surgery Disasters, Frankenchrist, Bedtime for Democracy, a także w niektórych utworach ze składanki Give Me Convenience or Give Me Death. Grał również z takimi zespołami jak Red Hot Chili Peppers (bardzo krótko), Nailbomb, The Feederz i SSI.

  Bedtime for Democracy – szósty album zespołu Dead Kennedys wydany w listopadzie 1986 roku przez firmę Alternative Tentacles.Klaus Flouride właśc. Geoffrey Lyall (ur. 1949 w Detroit, Michigan) - amerykański gitarzysta basowy. W czerwcu 1978 wraz z East Bay Rayem i Jello Biafrą utworzył zespół Dead Kennedys, w którym występował aż do jego rozpadu w grudniu 1986.

  Peligro oznacza w języku hiszpańskim niebezpieczeństwo.

  Pod koniec lat 90. razem z East Bay Rayem i Klausem Flouride pozwał do sądu Jello Biafrę. Poszło o tantiemy, prawa do nagrań i prawa do nazwy zespołu. Po długim i skomplikowanym procesie w 2000 zapadł wyrok korzystny dla nich. W 2001 roku reaktywowali Dead Kennedys jednak bez Jello Biafry, którego zastąpili ex-wokalistą grupy Dr. Know Brandonem Cruzem.

  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.Alternative Tentacles – niezależna wytwórnia płytowa utworzona w 1979 roku w San Francisco przez East Bay Raya i Jello Biafrę.

  D. H. Peligro zadebiutował w 1995 albumem Peligro wydanym przez Alternative Tentacles Biafry. Płyta została jednak usunięta z katalogu firmy w 2001 roku. Do tej pory nagrał trzy albumy z własnym zespołem Peligro. Muzyka Peligro to punk, reggae, funk z domieszką metalu.

  Dyskografia[]

 • Peligro, (Alternative Tentacles 1995)
 • Welcome to America, (Dirrty Records 2000)
 • Sum of Our Surroundings, (Dirrty Records 2003)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  In God We Trust, Inc. – drugi album zespołu Dead Kennedys wydany w grudniu 1981 roku przez firmę Alternative Tentacles.Frankenchrist – piąty album zespołu Dead Kennedys wydany w październiku 1985 roku przez firmę Alternative Tentacles.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Plastic Surgery Disasters – trzeci album zespołu Dead Kennedys wydany w listopadzie 1982 roku przez firmę Alternative Tentacles.
  The Feederz – amerykański zespół punkrockowy z Arizony. Został utworzony w 1977 roku przez wokalistę i gitarzystę Franka Discussiona oraz basistę Cleara Boba (Dan Clark). Później dołączył do nich perkusista Art Nouveau (John Vivier).
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Red Hot Chili Peppers (w skrócie: RHCP) – kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w Los Angeles w 1983. Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Zróżnicowany styl muzyczny zespołu połączył tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka, i rocka psychodelicznego.
  Nailbomb – grupa muzyczna, utworzona jako projekt poboczny przez Maxa Cavalerę (wówczas lidera zespołu Sepultura) i Alexa Newporta (Fudge Tunnel). Formacja reprezentowała brzmienie na pograniczu thrash i industrial metalu oraz hardcore punka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.