• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • D-Sides

  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  D-Sides – dwupłytowa składanka b-side'ów oraz remix'ów utworów z drugiego studyjnego albumu zespołu GorillazDemon Days. Album został wydany 19 listopada 2007 w Wielkiej Brytanii i 20 listopada w Stanach Zjednoczonych i jest dostępny w wersjach standard oraz deluxe. Japońska edycja standardowa otrzymała dwa dodatkowe utwory, podczas gdy jej wersja deluxe jest ich pozbawiona.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.

  Stworzeniem widniejącym na okładce albumu jest Pazuzu, król demonów wiatru w mitologii sumeryjskiej.

  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.”Feel Good Inc.” – pierwszy singel z drugiej płyty zespołu Gorillaz Demon Days. Został wydany 9 maja 2005 roku.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  CD 1
  1. „68 State” – 4:48
  2. „People” – 3:28
  3. „Hongkongaton” – 3:34
  4. „We Are Happy Landfill” – 3:39
  5. „Hong Kong” – 7:15
  6. „Highway (Under Construction)” – 4:18
  7. „Rock It” – 3:30
  8. „Bill Murray” – 3:53
  9. „The Swagga” – 4:58
  10. „Murdoc Is God” – 2:26
  11. „Spitting Out the Demons” – 5:10
  12. „Don't Get Lost in Heaven” (oryginalna wersja dema) – 2:30
  13. „Stop the Dams” – 5:40
  14. „Samba at 13” – 6:23 (tylko w wersji japońskiej)
  15. „Film Trailer Music” – 2:36 (tylko w wersji japońskiej)
 • "Rock It” dołączony teledysk (tylko w wersji japońskiej)
 • CD 2
  1. „DARE” (DFA Remix) – 12:14
  2. Feel Good Inc.” (Stanton Warriors Remix) – 7:24
  3. „Kids with Guns” (Jamie T's Turns to Monsters Mix) – 4:22
  4. „DARE” (Soulwax Remix) – 5:42
  5. „Kids with Guns” (Hot Chip Remix) – 7:09
  6. „El Mañana” (Metronomy Remix) – 5:44
  7. „DARE” (Junior Sanchez Remix) – 5:26
  8. „Dirty Harry” (Schtung Chinese New Year Remix) – 3:53
  9. „Kids with Guns” (Quiet Village Remix) – 10:08
  10. „Hong Kong” (Live At Manchester Opera House) – 6:35 (tylko w wersji japońskiej)

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Gorillaz – D-Sides w Discogs.com (ang.)
 • Okładka
 • Pazuzu – demon-bóstwo z wierzeń asyryjskich i babilońskich, występujący w mezopotamskich źródłach pisanych i ikonograficznych z pierwszego tysiąclecia p.n.e.Kompilacja (składanka) – wydawnictwo muzyczne (płyta CD, DVD) składająca się z utworów wydanych już uprzednio – wybór nagrań z wcześniejszych płyt tego samego autora, bądź też nagrań różnych wykonawców połączonych zazwyczaj jakąś wspólną myślą przewodnią.
  Warto wiedzieć że... beta

  W nazewnictwie muzycznym, terminy strona A i strona B (ang. A-side i B-side) odnoszą się do dwóch stron 7-calowej płyty gramofonowej, na której single nagrywane były już od lat 50. Nawiązują one do typów utworów umieszczanych na każdej ze stron: główna piosenka znajdowała się na stronie A, zaś strona B (nazywana też „flipside”) zawierała utwór mniej popularny (często nieobecny nawet na longplayach wykonawcy).
  Jamie Treays (urodzony 8 stycznia 1986), występujący jako Jamie T, to brytyjski muzyk i autor tekstów z Wimbledonu w południowym Londynie. Jego obecną wytwórnią jest Virgin Records, jednakże jego pierwszy minialbum Betty and the Selfish Sons EP został wydany przez jego własne Pacemaker Records.
  Soulwax – belgijska grupa muzyczna tworząca muzykę elektroniczną oraz rock alternatywny, założona w 1992 r. w Gandawie. Trzon grupy tworzy didżejsko-producencki duet, w skład którego wchodzi Stefaan Van Leuven oraz Steve Slingeneyer.
  Demon Days – drugi album studyjny zespołu Gorillaz, wydany w maju 2005 roku, promowały go single Feel Good Inc., Dirty Harry, DARE i El Mañana/Kids With Guns. Album uzyskał miano platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych i podwójnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii. W Polsce dystrybutorem albumu jest wytwórnia EMI Music Poland. Wśród gości specjalnych, którzy pojawili się na płycie są: De La Soul, Martina Topley-Bird, Roots Manuva, Bootie Brown, Ike Turner, MF DOOM, Neneh Cherry, Shaun Ryder, Bootie Brown, The London Community Gospel Choir i San Fernandez Youth Chorus. Album Demon Days został nagrany we własnym studiu zespołu Kong Studios i wyprodukowany przez zespół oraz Damona Albarna.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.587 sek.