• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • D-Generation X  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Superkick – (Side kick lub Crescent kick - z ang. "superkopnięcie"), akcja ofensywna w wrestlingu, polegająca na kopnięciu przeciwnika w twarz lub podbródek. Obecnie jest to jeden z wielu manewrów ofensywnych używanych w zawodowych zapasach. Do najbardziej znanego należy Sweet Chin Music, Shawna Michaelsa, który również jest jego akcją kończącą ("finisherem").Triple Threat - rodzaj walki w wrestlingu. Odbywa się na standardowych zasadach, jednak bierze w nim udział trzech wrestlerów, a wyjście poza ring nie jest wyliczane. Każdy zawodnik walczy na własną rękę. Zwycięzcą walki zostaje ten, który jako pierwszy wykona skuteczny pin lub submission na dowolnym przeciwniku.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • DX na WWE.com (ang.)
 • Profil tag teamu na OWOW.com
  1. WWE Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  2. European Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  3. Hardcore Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  4. Intercontinental Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  5. World Tag Team Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  6. Raw Tag Team Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  7. WWE Women's Championship, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  8. D-Generation X leads the charge for Class of 2019 into WWE Hall of Fame, WWE [dostęp 2020-11-04] (ang.).
  23 sierpnia jest 235. (w latach przestępnych 236.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 130 dni. WWE Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako młodszy brat do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  SummerSlam – doroczna gala PPV wrestlingu federacji WWE organizowana w sierpniu od 1988 roku. W trakcie gali odbywają się walki między wrestlerami rosterów WWE RAW, SmackDown! i NXT. Pierwsza gala SummerSlam odbyła się 29 sierpnia 1988 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W odróznieniu od pierwszej gali Royal Rumble, który był specjalnie transmitowany dla telewizji USA Network, gala SummerSlam była od samego początku galą PPV. W pierwotnym założeniu miała być narzędziem walki z konkurencyjną federacją WCW. Z czasem uzyskała miano największej imprezy lata w profesjonalnym wrestlingu ("The Biggest Event of the Summer"). Wchodzi w skład WWE Big Four, czyli czterech najważniejszych gal każdego roku federacji WWE.
  Andrew William "Drew" Hankinson, znany jako Festus i Luke Gallows (ur. 22 grudnia 1983 w Cumberland) – profesjonalny amerykański wrestler, występujący w World Wrestling Entertainment (WWE). 30 listopada 2010 został zwolniony z WWE.Od niedawna występuje w TNA jest członkiem grupy Aces & Eights
  John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).
  Richard Erwin „Rick” Rood (ur. 7 grudnia 1958 w St. Peter, zm. 20 kwietnia 1999 w Alpharetcie), lepiej znany pod swoim pseudonimem ringowym jako „Ravishing” Rick Rude – amerykański wrestler związany w różnych okresach z National Wrestling Alliance, World Championship Wrestling oraz World Wrestling Federation i przez krótki okrez z Extreme Championship Wrestling. W 2017 roku został wprowadzony do WWE Hall of Fame przez Ricky’ego Steamboata.
  Dylan Postl, znany jako Hornswoggle (ur. 29 maja 1986 w Oshkosh) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz menadżer wrestlingowy.
  (WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.
  22 listopada jest 326. (w latach przestępnych 327.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 39 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.