• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • D-Generation X  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Superkick – (Side kick lub Crescent kick - z ang. "superkopnięcie"), akcja ofensywna w wrestlingu, polegająca na kopnięciu przeciwnika w twarz lub podbródek. Obecnie jest to jeden z wielu manewrów ofensywnych używanych w zawodowych zapasach. Do najbardziej znanego należy Sweet Chin Music, Shawna Michaelsa, który również jest jego akcją kończącą ("finisherem").Triple Threat - rodzaj walki w wrestlingu. Odbywa się na standardowych zasadach, jednak bierze w nim udział trzech wrestlerów, a wyjście poza ring nie jest wyliczane. Każdy zawodnik walczy na własną rękę. Zwycięzcą walki zostaje ten, który jako pierwszy wykona skuteczny pin lub submission na dowolnym przeciwniku.

  D-Generation X - nieistniejący już tag team w wrestlingu, występujący w federacji World Wrestling Entertainment w latach 1997-2010. W skład teamu wchodziło 2 zapaśników - Triple H oraz Shawn Michaels, a dawniej członkami byli także: Chyna, Rick Rude (manager), Billy Gunn, John Cena, X-Pac, Road Dogg, a do końca istnienia teamu Hornswoggle jako maskotka DX.

  WWE Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako młodszy brat do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane.SummerSlam – doroczna gala PPV wrestlingu federacji WWE organizowana w sierpniu od 1988 roku. W trakcie gali odbywają się walki między wrestlerami rosterów WWE RAW, SmackDown! i NXT. Pierwsza gala SummerSlam odbyła się 29 sierpnia 1988 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W odróznieniu od pierwszej gali Royal Rumble, który był specjalnie transmitowany dla telewizji USA Network, gala SummerSlam była od samego początku galą PPV. W pierwotnym założeniu miała być narzędziem walki z konkurencyjną federacją WCW. Z czasem uzyskała miano największej imprezy lata w profesjonalnym wrestlingu ("The Biggest Event of the Summer"). Wchodzi w skład WWE Big Four, czyli czterech najważniejszych gal każdego roku federacji WWE.

  Koniec D-Generation X nastąpił po Wrestlemanii XXVI, gdyż The Undertaker pokonał Shawna Michaelsa i tym samym zakończył jego 25-letnią karierę zawodową. Na kolejnej Wrestlemanii (XXVII) Triple H przegrał z Undertakerem i doznał kontuzji.

  Shawn Michaels, HeartBreak Kid, Mr. Wrestlemania, Showstopper
  Triple H, Hunter Hearst Helmsley, The Game, The King of Kings
  Hornswoggle - maskotka DX

  Spis treści

 • 1 Ważniejsze wydarzenia DX 2009/2010
 • 2 W wrestlingu
 • 2.1 Tytuły i osiągnięcia teamu
 • 2.2 Inne
 • 3 Zobacz też
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Andrew William "Drew" Hankinson, znany jako Festus i Luke Gallows (ur. 22 grudnia 1983 w Cumberland) – profesjonalny amerykański wrestler, występujący w World Wrestling Entertainment (WWE). 30 listopada 2010 został zwolniony z WWE.Od niedawna występuje w TNA jest członkiem grupy Aces & EightsJohn Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dylan Postl, znany jako Hornswoggle (ur. 29 maja 1986 w Oshkosh) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz menadżer wrestlingowy.
  (WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.
  Run–D.M.C. – zespół hip-hopowy powstały w 1981 roku w Nowym Jorku. W 2009 roku jako druga grupa hip-hopowa została włączona w poczet Rock and Roll Hall of Fame.
  WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.
  Michael Shawn Hickenbottom, znany jako Shawn Michaels (ur. 22 lipca 1965 w Chandler) – amerykański były profesjonalny wrestler. Należał do federacji World Wrestling Entertainment (WWE).
  WWE Hardcore Championship był pasem mistrzowskim organizacji World Wrestling Entertainment, (dawniej WWF). Podczas walk o tytuł obowiązywały tzw. "Hardcore rules".
  1 marca jest 60. (w latach przestępnych 61.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 305 dni. W starożytnym Rzymie był to pierwszy dzień w roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.