• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • D-Generation X  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Superkick – (Side kick lub Crescent kick - z ang. "superkopnięcie"), akcja ofensywna w wrestlingu, polegająca na kopnięciu przeciwnika w twarz lub podbródek. Obecnie jest to jeden z wielu manewrów ofensywnych używanych w zawodowych zapasach. Do najbardziej znanego należy Sweet Chin Music, Shawna Michaelsa, który również jest jego akcją kończącą ("finisherem").Triple Threat - rodzaj walki w wrestlingu. Odbywa się na standardowych zasadach, jednak bierze w nim udział trzech wrestlerów, a wyjście poza ring nie jest wyliczane. Każdy zawodnik walczy na własną rękę. Zwycięzcą walki zostaje ten, który jako pierwszy wykona skuteczny pin lub submission na dowolnym przeciwniku.

  D-Generation X – nieistniejący już tag team w wrestlingu, występujący w federacji World Wrestling Entertainment w latach 1997-2010. W skład teamu wchodziło 2 zapaśników - Triple H oraz Shawn Michaels, a dawniej członkami byli także: Chyna, Rick Rude (manager), Billy Gunn, X-Pac, Road Dogg, a do końca istnienia teamu Hornswoggle jako maskotka DX.

  23 sierpnia jest 235. (w latach przestępnych 236.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 130 dni. WWE Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako młodszy brat do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane.

  Koniec D-Generation X nastąpił po Wrestlemanii XXVI, gdyż The Undertaker pokonał Shawna Michaelsa i tym samym zakończył jego 25-letnią karierę zawodową. Na kolejnej Wrestlemanii (XXVII) Triple H przegrał z Undertakerem i doznał kontuzji.

  Shawn Michaels, HeartBreak Kid, Mr. Wrestlemania, Showstopper
  Triple H, Hunter Hearst Helmsley, The Game, The King of Kings

  Ważniejsze wydarzenia DX 2009/2010[ | edytuj kod]

 • 3 sierpnia 2009 - Raw, Handicap match 2 vs 1. Legacy vs. Triple H. The Game przegrał i powiedział: "Co myślicie na powrót Generation?". Powrót DX miał miejsce na Raw 2 tygodnie później, lecz zaatakowało ich Legacy.
 • 23 sierpnia - SummerSlam (2009). DX vs. Legacy. 20-minutową walkę wygrało DX.
 • 13 września - WWE Breaking Point 2009. Submission Counts Anywhere match, D-X wytrzymało prawie 22 min. W końcu HBK poddał się.
 • 4 października - WWE Hell in a Cell 2009, Hell in a Cell match - rewanż DX vs. Legacy. Legacy zaatakowało Triple H'a przed walką. Hunter leżał nieprzytomny przy wyjściu z hali, kiedy HBK i Legacy poszli do klatki i rozpoczęli walkę. Gdy Triple H otrząsnął się, nie wiedział co zrobić, gdyż klatka jest zamknięta od wszystkich stron. HHH udał się po kombinerki, otworzył nimi klatkę i zaczął walczyć. Ostatecznie DX zwyciężyło ten długi pojedynek.
 • Podczas jednego z Raw, DX pokonało JeriShow (Chris Jericho i The Big Show), lecz pojedynek nie był o zunifikowane pasy mistrzowskie.
 • 25 października - WWE Bragging Rights 2009, walka 7 vs. 7: Smackdown vs Raw. DX było kapitanami Raw. Ekipa Raw przegrała poprzez odwrócenie Big Showa.
 • 26 października - Raw, Triple H kontra Big Show, No Disqualification Lumberjack match z sędzią Johnem Ceną. Wszyscy zawodnicy, m.in: Evan Bourne, Shawn Michaels czy John Cena weszli na ring i wykonali swojego finishera na Showie, a Triple H zakładając mu koszulkę SmackDown, wykonał mu Pedigree i wygrał.
 • 22 listopada - Survivor Series 2009, Triple Threat match o WWE Championship: John Cena (c) vs HBK vs Triple H. Wygrał Cena.
 • 13 grudnia - WWE TLC 2009, DX vs. JeriShow (c) w TLC matchu o WWE Unified Tag Team Championship. D-Generation X zdobywa po raz pierwszy tytuły tag-teamowe.
 • 25 grudnia 2010 - WWE SmackDown!, DX (c) kontra Hart Dynasty (Tyson Kidd i DH Smith). Pierwszy raz DX obroniło pasy.
 • 11 stycznia 2010 - Raw, DX vs. Chris Jericho i Mike Tyson. Gdy Hornswoggle wszedł na ring ubrany w kask i strój bokserski, odwrócił uwagę Chrisa i wtedy Mike Tyson ściągnął koszulkę pod którą była koszulka DX i Jericho dostał prawy sierpowy od Mike'a.
 • 8 lutego - Raw, Triple Threat Elimination Tag Team match o WWE Unified Tag Team Championship: DX vs. The Miz & Big Show vs. CM Punk & Luke Gallows. Punk z Gallowsem odpadli jako pierwsi. Po długiej walce nagle HBK zmienił się z The Game'm i zaszło między nimi nieporozumienie, co wykorzystał Miz i wraz z Big Showem. HBK powiedział Triple H'owi, że jego kariera jest skończona oraz chciał przejścia na SmackDown, na co nie zgodził się Manager SD Teddy Long. Michaels wykonał mu Sweet Chin Music.
 • 21 lutego - WWE Elimination Chamber 2010. Shawn Michaels wykonał Undertakerowi Sweet Chin Music i pozbawił go pasa wagi ciężkiej. Dzień później Undertaker zgodził się na walkę z Michaelsem na WrestleManii 26, ale jeśli Shawn przegra, skończy karierę.
 • 1 marca - Raw, rewanż DX vs. ShoMiz (c) o pasy tag-teamowe. Gdy Shawn szykował się na Sweet Chin Music na Mizie, na ekranie pokazał się Undertaker i rozproszył HBK'a. przez co ShoMiz obronili pasy.
 • 28 marca - WrestleMania XXVI, Carrer vs. Streak: HBK vs. The Undertaker. Shawn przegrał, co oznaczało koniec jego kariery oraz D-Generation X. Dzień później Shawn pożegnał się z całym WWE, fanami oraz szczególnie z Triple H'em.
 • WWE Hall of Fame jest aleją sław dla wrestlerów występujących w WWE. Oficjalnie utworzona 1 lutego 1993 przed World Wrestling Federation (WWF), poprzednika WWE, na poniedziałkowym Monday Night Raw. W tym odcinku, został przyjęty pierwszy członek André the Giant, który zmarł pięć dni wcześniej (zm. 27 stycznia 1993). Jego śmierć była powodem dla utworzenia Hall of Fame. Uroczystości wprowadzania kandydatów odbywały się w latach 1994-1996, nie ma jednak żadnego zapisu video wydanego przez WWE z tych uroczystości. Po ceremonii w 1996 r., WWF wstrzymał przyjmowanie nowych członków. W 2004 r. odnowiono WWE Hall of Fame, która zbiegała się z Wrestlemanią XX. Zawodnicy mogą zostać tam dodani poprzez innych liczących się zawodników lub "Hall Of Famera", czyli osobę, która jest dodana do hali sław.SummerSlam – doroczna gala PPV wrestlingu federacji WWE organizowana w sierpniu od 1988 roku. W trakcie gali odbywają się walki między wrestlerami rosterów WWE RAW, SmackDown! i NXT. Pierwsza gala SummerSlam odbyła się 29 sierpnia 1988 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W odróznieniu od pierwszej gali Royal Rumble, który był specjalnie transmitowany dla telewizji USA Network, gala SummerSlam była od samego początku galą PPV. W pierwotnym założeniu miała być narzędziem walki z konkurencyjną federacją WCW. Z czasem uzyskała miano największej imprezy lata w profesjonalnym wrestlingu ("The Biggest Event of the Summer"). Wchodzi w skład WWE Big Four, czyli czterech najważniejszych gal każdego roku federacji WWE.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Andrew William "Drew" Hankinson, znany jako Festus i Luke Gallows (ur. 22 grudnia 1983 w Cumberland) – profesjonalny amerykański wrestler, występujący w World Wrestling Entertainment (WWE). 30 listopada 2010 został zwolniony z WWE.Od niedawna występuje w TNA jest członkiem grupy Aces & Eights
  John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).
  Richard Erwin „Rick” Rood (ur. 7 grudnia 1958 w St. Peter, zm. 20 kwietnia 1999 w Alpharetcie), lepiej znany pod swoim pseudonimem ringowym jako „Ravishing” Rick Rude – amerykański wrestler związany w różnych okresach z National Wrestling Alliance, World Championship Wrestling oraz World Wrestling Federation i przez krótki okrez z Extreme Championship Wrestling. W 2017 roku został wprowadzony do WWE Hall of Fame przez Ricky’ego Steamboata.
  Dylan Postl, znany jako Hornswoggle (ur. 29 maja 1986 w Oshkosh) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz menadżer wrestlingowy.
  (WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.
  22 listopada jest 326. (w latach przestępnych 327.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 39 dni.
  WWE European Championship było tytułem mistrzowskim profesjonalnego wrestlingu promowanym przez federację World Wrestling Entertainment (poprzednio World Wrestling Federation). W późniejszych latach 90. i początku XXI wieku, kilku wrestlerów posiadało European i WWE Intercontinental Championship w jednym czasie, gdzie trójka z nich była tzw. "Eurocontinental Championami".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.