• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Długosiodło - gmina

  Przeczytaj także...
  Gajówka Grabnik – gajówka w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.Sieczychy – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło, na skraju Puszczy Białej. Miejscowość zajmuje podnóże skarpy doliny rzeki Narwi, od której odgradza ją rozległe bagno Pulwy. Wyjątkiem jest położony na skarpie przysiółek Zagórze.
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).

  Długosiodłogmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

  Siedziba gminy to Długosiodło.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 7718 osób.

  Gmina Rzewnie (dawn. gmina Sielc) - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Syropiast – osada leśna w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Długosiodło ma obszar 167,45 km², w tym:

 • użytki rolne: 57%
 • użytki leśne: 38%
 • Gmina stanowi 19,1% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Gmina Wąsewo (do 1954 gmina Komorowo) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie ostrowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Wólka Grochowa – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Długosiodło w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Dlugosiodlo.png

  Sołectwa[]

  Adamowo, Augustowo, Blochy, Budy-Przetycz, Chorchosy, Chrzczanka-Folwark, Chrzczanka Włościańska, Dalekie, Dębienica, Długosiodło, Grądy Szlacheckie, Grądy Zalewne, Jaszczułty, Kalinowo, Kornaciska, Lipniak-Majorat, Łączka, Małaszek, Marianowo, Nowa Pecyna, Nowe Bosewo, Nowa Wieś, Olszaki, Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański, Plewki, Prabuty, Przetycz-Folwark, Przetycz Włościańska, Sieczychy, Stara Pecyna, Stare Bosewo, Stare Suski, Stasin, Wólka Grochowa, Wólka Piaseczna, Zalas, Zamość, Znamiączki, Zygmuntowo.

  Wólka Piaseczna – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.Gajówka Zapole – gajówka w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.

  Pozostałe miejscowości: Gajówka Grabnik, Gajówka Lipniak-Majorat, Gajówka Zapole, Kabat, Lipnik, Pecynka, Sewerynka, Syropiast

  Sąsiednie gminy[]

  Brańszczyk, Goworowo, Ostrów Mazowiecka, Rząśnik, Rzewnie, Wąsewo

  Przypisy

  Długosiodło – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło nad rzeką Wymakracz.Powiat wyszkowski - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wyszków.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Przetycz-Folwark – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Chrzczanka-Folwark – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.
  Pecynka – leśniczówka w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 2011 r. miało 5,29 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 r.
  Gajówka Lipniak-Majorat – gajówka w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Długosiodło.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.073 sek.