• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czesław Mozil  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Bracia Figo Fagot - polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo.Mela Koteluk (właśc.: Malwina Koteluk, ur. 3 lipca 1985 w Sulechowie) – polska wokalistka. Śpiewała w chórkach w zespole Scorpions oraz u Gaby Kulki. W 2003 zdobyła 2 miejsce VI edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. 8 maja 2012 wydała swoją pierwszą płytę pt. Spadochron, będącą płytą tygodnia w programie III Polskiego Radia. Zagrała również koncert retransmitowany przez to radio. 25 kwietnia 2013 została laureatem Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut roku i Artysta roku.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Czesław Stefan Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Dzieciństwo i edukacja
 • 1.2 Kariera
 • 2 Publikacje
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy
 • 3.2 Albumy wideo
 • 3.3 Notowane utwory
 • 3.4 Inne
 • 4 Teledyski
 • 5 Filmografia
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Uwagi
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Życiorys[]

  Dzieciństwo i edukacja[]

  W wieku pięciu lat Mozil wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii, gdzie mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia. Był współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Polsce, w Krakowie.

  Baczyński – polski film z gatunku dokument–fabularyzowany oraz dramat wojenny w reżyserii Kordiana Piwowarskiego, oparty na biografii poety pokolenia kolumbów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Premiera miała miejsce 15 marca 2013 r."Nothing Else Matters" /ˈnʌθɪŋ ɛls ˈmætə(ɹ)s/ (RP) – utwór zespołu Metallica, wydany na albumie "Metallica" (Black Album) w 1991.

  Jest absolwentem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium).

  Kariera[]

  Czesław Mozil podczas koncertu w Gdańsku w 2006 roku

  W 2000 roku wraz z duńskimi przyjaciółmi Mozil założył grupę rockową Tesco Value, z którym nagrał dwie płyty: Tesco Value (2002) i Songs for the Gatekeeper (2004). Nazwa grupy pochodzi od przezwiska, jakim ochrzczono Mozila podczas wakacji na obozie młodzieżowym w Anglii).

  Superextra – drugi solowy album polskiej raperki o pseudonimie Wdowa. Ukazał się 19 czerwca 2010 nakładem wytwórni Alkopoligamia.com. Album w wersji podstawowej składa się z jednej płyty, zaś w wersji specjalnej jest dwupłytowy. Album był promowany teledyskiem do utworu "Cholera tak!!!".Michał Zabłocki (ur. 23 września 1964 roku w Warszawie) – polski poeta, scenarzysta, reżyser teledysków i widowisk teatralnych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Syn aktorki Aliny Janowskiej oraz sportowca i architekta Wojciecha Zabłockiego. Chrzestny syn Agnieszki Osieckiej.

  Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

  Czesław Mozil podczas występu promocyjnego we wrocławskim Empiku, 24 kwietnia 2008

  W 2007 roku wystąpił wraz z grupą Hey podczas realizacji koncertu z cyklu MTV Unplugged. 7 kwietnia 2008 roku ukazał się w Polsce debiutancki album zespołu Czesław Śpiewa Debiut, który został wydany nakładem wytwórni Mystic Production. Sześć tygodni po premierze album uzyskał status złotej płyty, trzy miesiące później po łącznym sprzedaniu ponad 30 tys. egzemplarzy osiągnął status platynowej płyty. Album rozszedł się w multiplatynowym nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy. Teksty piosenek wraz z Michałem Zabłockim pisali internauci na jego czacie na stronie multipoezja.onet.pl. W nagrywaniu albumu brali udział m.in. kwintet dęty Femme Fatale, Chór Świętej Anny z Kopenhagi, Chór Dobrej Karmy i Chór Impreza U Jakuba, a także akompaniatorzy na mandolinie, gitarze basowej, fujarkach, perkusji, gitarach, saksofonie, kontrabasie i waltorni.

  Akordeon (fr. Accordéon) – instrument muzyczny zaliczany do grupy aerofonów bądź idiofonów dętych (patrz niżej). Jest rodzajem harmonii, opartym na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony przez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik wywołuje dźwięk. Początkowo działał przy użyciu miechów nożnych, które z czasem zostały zastąpione przez miech ręczny. Instrument ten z prawej strony ma klawiaturę klawiszową (lub guziki w przypadku akordeonu guzikowego), a z lewej guziki (dźwięki basowe, akordy oraz – choć nie zawsze – manuał melodyczny zwany barytonem.Det Kongelige Danske Musikkonservatorium (pol. Duńska Królewska Akademia Muzyczna, ang. Royal Danish Academy of Music) - akademia muzyczna założona w 1825 roku w Kopenhadze przez Giuseppe Siboniego.
  Czesław Mozil w klubie Alchemia, 10 października 2010

  11 listopada 2008 roku, tj. w 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Mozil wystąpił w Łodzi na Listopadowej Nocy Kabaretowej. W listopadzie 2009 roku odbyła się wspólna trasa koncertowa Trójka Tour, w której oprócz artysty udział wzięli zespół Dick4Dick i Gaba Kulka. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się kolejny album Mozila zatytułowany Pop, który osiągnął status złotej płyty. 19 czerwca tego samego roku została wydana płyta Wdowy pt. Superextra, gdzie artysta gościnnie wystąpił w piosence „Zapomniałam”. W tym samym roku zaśpiewał cover przeboju Nothing Else Matters zespołu Metallica na tribute albumie Acid Drinkers pt.Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again.

  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Jakub Władysław Wojewódzki znany jako Kuba Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie) – polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk i felietonista. Związany z telewizją TVN, radiem Eska Rock i tygodnikiem Polityka.

  W 2011 roku Mozil został jurorem w programie talent show X Factor emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVN. Od 29 listopada 2012 do 19 grudnia 2013 współprowadził z Kubą Wojewódzkim poranną audycję Zwolnienie z WF-u w Esce Rock. W 2012 roku, pod pseudonimem Sztefan Wons, nagrał piosenkę „Zobacz dziwko co narobiłaś” wspólnie z zespołem Bracia Figo Fagot.

  Trójka Tour – trasa koncertowa Gaby Kulki, Czesława Mozila i zespołu Dick4Dick. Odbyła się w 2009 roku i obejmowała 18 koncertów w całej Polsce. Zorganizowała ją wytwórnia Mystic Production, z którą wszyscy wymienieni artyści są związani. Wydarzeniu patronował m.in. Program Trzeci Polskiego Radia.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Wiosną 2013 roku nagrał utwór „Wszędzie się kręci TVN”, który został skomponowany na potrzeby spotu ramówkowego TVN. W tym samym czasie wraz z Melą Koteluk nagrał utwór „Pieśń o szczęściu”, który promował film „Baczyński”. Od września 2015 roku prowadzi program Bumerang Czesława emitowany na antenie Radia Zet. W październiku 2016 roku premierę miał film pt. Szkoła uwodzenia Czesława M., w którym Mozil zagrał tytułową rolę. W tym samym miesiącu został wyróżniony nagrodą „Sojusznika Roku” przez Kampanię Przeciw Homofobii.

  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Tesco Value – debiutancki album zespołu Tesco Value, wydany 4 kwietnia 2002 roku przez duńską wytwórnię Cope Records. 3 października 2008 ukazała się w Polsce podwójna reedycja albumu, zawierająca dodatkowo zapis koncertu w barze Kulkafeen w Kopenhadze z 2003 roku.
  Tesco Value – duńska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę alternatywną. Powstała w 2000 roku z inicjatywy Polaka Czesława Mozila, Duńczyków Magdaleny Entell, Martina Bennebo i Daniela Heloy Davidsena oraz Szwedki Lindy Edsjo. Nazwa grupy pochodzi od przezwiska, jakim ochrzczono Mozila, podczas wakacji na obozie młodzieżowym w Anglii w 1994 roku.
  WdoWA, właściwie Małgorzata Jaworska (ur. 13 października 1985 w Warszawie) – polska raperka. Wykonywany przez nią rap cechuje klimat braggadocio.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Songs for the Gatekeeper - drugi album studyjny duńskiej grupy muzycznej Tesco Value. Wydawnictwo ukazało się w 2004 roku w nakładzie 600 egzemplarzy. 23 marca 2009 roku nakładem Mystic Production ukazała się w Polsce reedycja albumu sygnowana jako Czesław Śpiewa/Tesco Value.
  Dick4Dick (również D4D) – polski zespół założony w Gdańsku w 2004 roku. Grupa początkowo prezentowała muzykę z pogranicza rocka, popu i muzyki elektronicznej. Zespół znany jest z ekstrawaganckich koncertów i dosadnych tekstów piosenek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.073 sek.