• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czego pragnie dziewczyna

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Jessica Ann Simpson (ur. 10 lipca 1980 w Abilene, Teksas), amerykańska piosenkarka i aktorka. Córka Joego i Tiny Simpsonów oraz starsza siostra Ashlee Simpson.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Czego pragnie dziewczyna (oryg. ang. What a Girl Wants) – amerykański film fabularny (komedia) z 2003 roku w reżyserii Denniego Gordona. Remake filmu z 1958 roku na podstawie sztuki Williama Douglas-Home'a.

  Opis fabuły[]

  Daphne to amerykańska, zwariowana nastolatka. Jej matka jest piosenkarką, a ojciec, którego jednak nie miała okazji poznać, angielskim arystokratą. Pewnego razu wyrusza do Londynu, by go poznać. Ojciec postanawia wprowadzić ją w życie angielskiej arystokracji. Film kręcono w Londynie oraz w hrabstwie Buckinghamshire. Do roli Daphne rozważano też kandydatury Jessiki Simpson i Alexis Bledel. W albumie ze zdjęciami, który często występuje w filmie, są prawdziwe zdjęcia Amandy Bynes z dzieciństwa.

  Kimberly Alexis Bledel (ur. 16 września 1981 w Houston, Teksas) – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa. Wystąpiła w serialu telewizyjnym Kochane kłopoty i filmach: Tuck Everlasting, Sin City: Miasto Grzechu, Absolwentka, Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów oraz Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów 2, Źródło młodości (2002).Oliver James, właściwie Oliver James Hudson (ur. 1 czerwca 1980 roku w Ottershaw, w hrabstwie Surrey) - angielski muzyk, piosenkarz, autor tekstów piosenek i aktor.

  Obsada[]

 • Amanda Bynes – Daphne
 • Kelly Preston – Libby
 • Colin Firth – Henry
 • Oliver James – Ian
 • Christina Cole – Clarissa
 • Eileen Atkins – Jocelyn
 • Piosenki z soundtracku filmu[]

  Przypisy

  1. Inne warianty tytułu: O czym marzą dziewczyny; Czego pragną dziewczyny.

  Linki zewnętrzne[]

 • Plakat filmu
 • Czego pragnie dziewczyna w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Czego pragnie dziewczyna w bazie filmweb.pl
 • Czego pragnie dziewczyna w bazie stopklatka.pl
 • Colin Andrew Firth (ur. 10 września 1960 w Grayshott) − brytyjski aktor filmowy i teatralny, laureat Oscara, Złotego Globu i nagród BAFTA.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Film fabularny – film fikcji, film aktorski przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach. Jeden z głównych rodzajów filmowych obok filmu animowanego, filmu dokumentalnego i filmu oświatowego. Posiada fabułę, czyli dramaturgiczną, najczęściej wielowątkową opowieść.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.