• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czas surferów

  Przeczytaj także...
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Quentin Jerome Tarantino (ur. 27 marca 1963 w Knoxville w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych) – amerykański reżyser i scenarzysta filmowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu filmowego (obok Davida Lyncha oraz braci Coen).

  Czas surferów – komedia polska z 2005 roku w reżyserii Jacka Gąsiorowskiego.

  Film utrzymany jest w stylu fimów Quentina Tarantino, przez co czasami nazywa się go "polskim Pulp Fiction". O inspiracjach filmami Tarantina może świadczyć chociażby ułożenie akcji w niechronologicznej kolejności. W jednej ze scen bohaterowie oglądają też jeden z filmów Tarantina – Wściekłe psy – a później starają się go zinterpretować.

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Gmina Skoki – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim.

  Film kręcono od 19 września do 25 października 2004. Plenery : Warszawa, Poznań i okolice (Łosiniec, gm. Skoki)

  Fabuła[]

  Bohaterami filmu jest trójka młodych ludzi – Bonus, Fifi i mało rozgarnięty Kozioł – którzy dostają zadanie od gangstera Dżokera: chce on zemścić się na niejakim Czarneckim, w czym młodziaki mają mu pomóc. Sprzed supermarketu porywają wspólnika niejakiego Klamy, myśląc, że to Czarnecki i udają się na wyznaczone przez Dżokera miejsce. Niestety, nie sprzyja im szczęście: uszkadzają auto przypadkowemu chłopakowi o imieniu Rysio, który teraz nie daje im spokoju. Jakby tego było mało, rozładowuje się im jedyny telefon komórkowy, a Rysio – chcąc zabawić się w gangsterkę – zaczyna namawiać chłopaków do zastraszenia "Czarneckiego". Mimo sprzeciwów, ucinają mu palec. Wkrótce potem przybywa Dżoker, który jest zaniepokojony obecną sytuacją. Okazuje się, że porwanym nie jest Czarnecki. Okłamuje ich, że Klama porwał ich syna i razem z forsą porwanego Dżoker z Fifim, Rysiem i Kozłem udają się do Klamy. Tak naprawdę porwany był wspólnikiem Klamy, któremu Czarnecka dała walizkę z pieniędzmi za życie męża. W międzyczasie porwany ucina palec Bonusowi, który został z nim. Po powrocie chłopaki zaczynają szukać uciętego palca. Wkrótce Dżoker orientuje się, że ktoś jest w bagażniku i razem z Kozłem otwierają go. Dżoker jest załamany na widok Czarneckiego, który został włożony do bagażnika przez podwładnych Klamy, kiedy Dżoker z Fifim i Kozłem byli u niego.

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Obsada[]

  Źródło.

  Przypisy

  1. Czas surferów (pol.). www.filmpolski.pl. [dostęp 2012-09-30].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Czas surferów w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Czas surferów w bazie stopklatka.pl
 • Czas surferów w bazie filmpolski.pl
 • Czas surferów w bazie filmweb.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.