• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czas apokalipsy  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Gabriel Mérétik (ur. 15 września 1939, zm. 1 maja 2000) – dziennikarz francuskiego radia i telewizji ORTF, RFO, wieloletni korespondent TF1 w Moskwie, pisarz, tłumacz literatury polskiej na język francuski, tłumaczył między innymi Mrożka i Witkacego. Mieszkał jednocześnie w Burgundii i w Warszawie. Założyciel audycji muzycznej MiniMax w Programie III Polskiego Radia.Walkiria (niem. Die Walküre) – druga, po stanowiącym wstęp Złocie Renu, część dramatu muzycznego Pierścień Nibelunga, w trzech aktach. Muzykę skomponował i libretto napisał Richard Wagner.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Apocalypse Now (1979) - Release Info (ang.). Internet Movie Database. [dostęp 2020-08-18].
  2. Czas Apokalipsy: Powrót (Apocalypse Now: Redux) (pol.). Stowarzyszenie Filmowców Polskich. [dostęp 2020-08-18].
  3. Apocalypse Now Soundtrack, a playlist by Marie Robert on Spotify, Spotify [dostęp 2020-04-03] (pol.).
  4. Walter Murch: W mgnieniu oka: Sztuka montażu filmowego. Warszawa: Wydawnictwo Wojciech Marzec, 2009, s. 20. ISBN 978-83-922604-1-7.
  5. Zdjęcie autorstwa Chrisa Niedenthala z 1981 r.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Czas apokalipsy w bazie IMDb (ang.)
 • Czas Apokalipsy w bazie Filmweb


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Frederic Fenimore Forrest, Jr. (ur. 23 grudnia 1936 w Waxahachie w stanie Teksas) – amerykański aktor filmowy nominowany do Oscara i Złotego Globu za drugoplanową rolę w filmie Róża (1979; reż. Mark Rydell).
  Postprodukcja filmowa – etap po zakończeniu zdjęć i nagrań dźwiękowych trwający do momentu wykonania kopii emisyjnych filmu.
  Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.
  Surfing – jazda (ślizg) na przystosowanej do tego specjalnej desce, unoszonej przez czoło fali morskiej. Największy efekt osiąga się na przybrzeżnych falach oceanicznych. Deska wyposażona w żagiel służy do uprawiania windsurfingu, deski do uprawiania kitesurfingu napędzane są rodzajem latawca - paralotni. Jednym z rodzajów surfingu jest bodyboard, czyli ślizg na desce w pozycji leżącej.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.