• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarownica - film 2014  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Śpiąca Królewna (ang. Sleeping Beauty) – pełnometrażowy film animowany z 1959 roku, nawiązujący do baśni Śpiąca królewna Charles’a Perraulta. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures.Barbara Kurdej-Szatan (ur. 22 sierpnia 1985 w Opolu) – polska aktorka teatralna i telewizyjna oraz wokalistka, prezenterka telewizyjna i celebrytka.
  Angelina Jolie (2012)
  Elle Fanning (2016)

  Czarownica (ang.: Maleficent, dosł. Diabolina) – amerykańska dramatyczna baśń przygodowa z 2014 w reżyserii Roberta Stromberga z Angeliną Jolie w roli tytułowej. Film zainspirowany Diaboliną – postacią znaną z disneyowskiej Śpiącej królewny z 1959.

  Janet McTeer (ur. 8 maja 1961 w Newcastle upon Tyne) − brytyjska aktorka, nominowana do Oscara za rolę w filmie Niesione wiatrem. Laureatka nagrody Tony za rolę w sztuce Dom lalek.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 2019 roku swoją premierę miała druga część filmu – Czarownica 2.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Stefan pochodził z królestwa starego króla Henryka. Zaprzyjaźnił się, a następnie zakochał się ze wzajemnością w Diabolinie (Furioli), potężnej wróżce i protektorce Kniei, graniczącej z ziemiami, nad którymi chciał kiedyś rządzić. Król Henryk, dążący do podboju Kniei, obiecał swe królestwo i córkę Leah temu, kto przyniesie dowód na zabicie znienawidzonej Czarownicy.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Czarownica 2 (oryg. Maleficent: Mistress of Evil) – amerykański film fantasy produkcji Walt Disney Pictures i Roth Films, kontynuacja filmu Czarownica z 2014 roku.

  Stefan był tak zdeterminowany by zostać monarchą, że odciął skrzydła swej ukochanej, gdy spała i sprezentował je królowi. Otrzymał za nie królestwo, a Czarownica, nie mogąc latać zaczęła wykorzystywać kruka, Diavala, jako szpiega. Ten doniósł o narodzinach Aurory, córki Stefana. Czarownica, która objęła rządy nad Wrzosowiskami, wprosiła się na uroczystość i rzuciła klątwę na dziecko. W dniu 16. urodzin miała ukłuć się wrzecionem w palec i zapaść na sen, z którego się nie miała wybudzić. Widząc ukorzonego Stefana, złagodziła czar, dodając do niego słowa o złamaniu, tylko za pomocą „pocałunku prawdziwej miłości”. Aurora została ukryta i wychowywana przez trzy wróżki, a wszystkie wrzeciona w królestwie spalono. Stefan wysłał nawet armie na Knieję, którą Czarownica otoczyła żywym, kolczastym murem, przez co jego armię pokonano. Czarownica przez te wszystkie lata obserwowała z bliska dziecko i niekompetencję jej opiekunek. Zbliżyła się do niej emocjonalnie i w 15. urodziny ujawniła się jej, jako Wróżka Chrzestna. Próbowała też odczynić klątwę, lecz poniosła porażkę.

  Film dramatyczny – gatunek filmowy zawierający najczęściej utwory o charakterze fabularnym, rzadziej także dokumentalnym, których struktura ma za zadanie poruszyć emocje widza. Akcja filmu skupia się wokół głównego konfliktu. W zależności od typu konfliktu i problematyki występują różne odmiany gatunku.Lesley Ann Manville OBE (ur. 12 marca 1956 w Brighton) – angielska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Nić widmo (2017) Paula Thomasa Andersona.

  Aurora poznała księcia Filipa, a żeby zapobiec klątwie, Czarownica pozwoliła jej zamieszkać na Wrzosowiskach. Aurora usłyszała jednak od wróżek o swoim ojcu i pogalopowała na koniu do pałacu króla, w dniu swych 16. urodzin. Na miejscu, król Stefan dawno postradał rozum, wpatrując się w skradzione skrzydła i odmawiając widzenia się z żoną Leah. Aurora wypełniła klątwę i zapadła w sen. Czarownica porwała Filipa i przedarła się do zamku, zmuszając księcia do pocałowania dziewczyny. Gdy to nie zadziałało, sama przeprosiła Aurorę i pocałowała ją w czoło, co złamało klątwę. Aurora wybaczyła jej. Gdy miały opuścić zamek, Czarownica została schwytana przez straże króla. Zamieniła swego kruka w smoka i walczyła dopóki księżniczka uwolniła jej skrzydła z gabloty, przez co połączyły się z właścicielką. Osobista walka między czarownicą a królem doprowadziła do zrzucenia Stefana z wieży zamkowej, gdy chciał on zabić swą eks-ukochaną z czasów młodości. Aurora została koronowana na królową obydwu ziem, Kniei i terytoriów swego ojca. Filip towarzyszył jej w tym dniu, a szczęśliwa Czarownica wróciła do roli obrońcy Kniei.

  Sharlto Copley (ur. 27 listopada 1973 w Johannesburgu) – południowoafrykański aktor, reżyser i producent filmowy i teatralny, ur. w Johannesburgu w 1973 roku.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bartłomiej Topa (ur. 26 maja 1967 roku w Nowym Targu) – polski aktor, producent filmowy. W roku 1991 ukończył studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTViT w Łodzi.
  Katarzyna Gniewkowska, też jako Katarzyna Gniewkowska-Kępka (ur. 25 października 1962 w Katowicach) – polska aktorka. Córka aktora, Jerzego Gniewkowskiego.
  Karol Wróblewski (ur. 22 kwietnia 1972 roku w Szczecinie) – polski aktor teatralny i dubbingowy. W 1999 roku ukończył PWSFTViT w Łodzi.
  The Walt Disney Company (krócej Disney) (NYSE: DIS) – największa na świecie korporacja mediowa założona 16 października 1923 w Burbanku przez braci Walta i Roya Disneyów, jako małe studio animacyjne pod nazwą Disney Brothers Cartoon Studio. W 2008 roku przychody firmy uplasowały ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich korporacji mediowych świata wyprzedzając dotychczasowego lidera, TimeWarner Company.
  Mary Elle Fanning (ur. 9 kwietnia 1998 roku w Conyers, Georgia, USA) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Jest młodszą siostrą Dakoty Fanning, która jest również aktorką.
  Kenneth Cranham (ur. 12 grudnia 1944 w Dunfermline) – brytyjski i szkocki aktor telewizyjny, filmowy, teatralny i radiowy.
  Hannah New (ur. 13 maja 1984 w Londynie) – angielska modelka i aktorka filmowa i telewizyjna, znana z roli Eleanor Guthrie w serialu Piraci i Rosalindy Fox w hiszpańskim serialu El tiempo entre costuras.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.