• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarodziejki  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Fox Life – kanał telewizyjny, skierowany głównie do dorosłej publiczności. Stacja prezentuje najnowsze seriale, reality show oraz filmy wyprodukowane głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, który emitowany był na kanale The WB w USA, a w Polsce na kanałach TVP1, Polsat, Hallmark, SciFi Universal, Fox Life i TV6. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalne magiczne zdolności, które rozwijają się w ciągu całego ich życia. Mieszkają razem w starej rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.

  Charles Alan "Charlie" Weber Junior (ur. 20 września 1978 w Jefferson City) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, model, najlepiej znany jako Frank Delfino w serialu ABC Sposób na morderstwo (How to Get Away with Murder).Eduardo Verástegui, właściwie José Eduardo Verástegui Córdoba (ur. 21 maja 1974 w Ciudad Mante, w stanie Tamaulipas) – meksykański aktor, piosenkarz i model.

  Serial jest połączeniem wielu gatunków – od horroru i fantasy aż do komedii, a nawet opery mydlanej. Serial miał najlepszy debiut (aż do pojawienia się Tajemnic Smallville – 8,4 miliona – z 2001 roku), w stacji The WB – pierwszy odcinek serialu obejrzało 7,7 miliona widzów.

  Po emisji odcinka Payback’s a Witch 15 stycznia 2006 roku, Czarodziejki stały się najdłużej trwającym serialem, w którym główne role przypadały kobietom, wyprzedzając tym samym serial Laverne & Shirley. Status ten utrzymał się aż do 13 maja 2012 roku, kiedy to Gotowe na wszystko wyprzedziły Czarodziejki o dwa odcinki. Finałowy odcinek, Forever Charmed, obejrzało 4,49 miliona widzów. W październiku 2013 roku, stacja CBS ogłosiła, że planuje zlecenie nowej wersji serialu.

  Coolio, właściwie Artis Leon Ivey Junior (ur. 1 sierpnia 1963 w Los Angeles) – amerykański raper, kompozytor i aktor.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  Utworem otwierającym serial jest „How Soon Is Now?” śpiewany przez Love Spit Love (cover utworu grupy „The Smiths”), wykorzystany wcześniej w filmie Szkoła czarownic.

  Spis treści

 • 1 Fabuła
 • 2 Główne postacie
 • 2.1 Główne postaci
 • 2.2 Wymienieni w czołówce
 • 2.3 Drzewo genealogiczne głównych bohaterów
 • 3 Sekwencja czołówki
 • 3.1 Seria 1
 • 3.2 Seria 2
 • 3.3 Seria 3
 • 3.4 Seria 4
 • 3.5 Seria 5
 • 3.6 Seria 6
 • 3.7 Seria 7
 • 3.8 Seria 8
 • 3.9 Nieemitowany odcinek pilotażowy
 • 4 Sekwencja końcówki
 • 5 Obsada
 • 5.1 Główna obsada
 • 5.2 Drugoplanowa obsada
 • 5.3 W pozostałych rolach
 • 5.4 Specjalne występy muzyczne
 • 6 Czarodziejki w Polsce
 • 6.1 Wersja Polska
 • 7 Lista odcinków
 • 8 Kontynuacja
 • 9 Wydania DVD
 • 10 Soundtrack
 • 11 Nagrody i Nominacje
 • 12 Linki zewnętrzne
 • 13 Przypisy
 • Louis Mandylor, właściwie Louis Theodosopoulos (ur. 13 września 1966 roku w Melbourne) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.Czarodziejki (komiks) to oficjalna kontynuacja popularnego serialu stacji The WB o tej samej nazwie, który swoją premierową emisję zakończył w 2006 roku - po 8 latach emisji. Seria komiksów jest publikowana przez wydawnictwo Zenescope Entertainment. Autorami scenariuszy są Paul Ruditis i Raven Gregory.

  Fabuła[]

  Siedem miesięcy po śmierci swojej babci, Prue, Piper i Phoebe ponownie spotykają się pod tym samym dachem, gdy najmłodsza z nich, Phoebe, powraca do rodzinnego domu w San Francisco. Jeszcze tego samego dnia odkrywa na dotąd zamkniętym, zaniedbanym strychu, starą książkę – Księgę Cieni. Czytając z niej inkantacje, bezwiednie uruchamia ciąg wydarzeń, które wypełniają prastarą przepowiednię.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Wkrótce siostry odkrywają, że nie tylko posiadały nadnaturalne dary, ale i pochodzą z prastarego rodu czarownic – Warrenów, a pierwsza z rodu, Melinda Warren, została spalona na stosie podczas procesów czarownic w Salem. Jednakże zanim umarła, przepowiedziała, że moc z każdym pokoleniem będzie rosła, a punktem kulminacyjnym będzie pojawienie się trzech sióstr – najpotężniejszych dobrych czarownic, jakie świat kiedykolwiek widział; trzy siostry ukształtują Moc Trzech, największą magiczną siłę dobra jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi. Siostry z czasem odkrywają, iż mają przyrodnią siostrę Paige.

  Danielle Bisutti (ur. 1 października 1976 w Los Angeles) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Znana z roli Amandy Cantwell z serialu Nickelodeon True Jackson. Wystąpiła także m.in. w takich serialach jak: Dharma i Greg, Życie na fali czy Czarodzieje z Waverly Place.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Greg Vaughan, właściwie James Gregory Vaughan, Jr. (ur. 15 czerwca 1973 roku w Dallas, w stanie Teksas) - amerykański aktor telewizyjny i model, znany najbardziej z dwóch oper mydlanych Żar młodości i Szpital Ogólny.
  Triquetra (triquatra) – symbol wykorzystywany szczególnie w religii wikańskiej obrazujący zasadę "Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą". Często widywana jest też ringtriquetra, wpleciona w okrąg. W religii chrześcijańskiej przedstawiana jako symbol świętej trójcy.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Billy Drago, właśc. William Eugene Burrows (ur. 18 września 1946 w Hugoton) − amerykański aktor i producent filmowy.
  Mariah Waterfall O’Brien (ur. 1971 w stanie Ohio) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. W latach 1992–2006 małżonka aktora Giovanniego Ribisi z którym ma córkę Lucię (ur. 6 sierpnia 1997). Jej matka Jackie O’Brien jest również aktorką. Wystąpiły razem w filmie Together & Alone.
  Samantha Shelton (ur. 15 listopada 1978 w Los Angeles w Kalifornii, USA), amerykańska aktorka, siostra aktorki Marley Shelton, córka producenta i reżysera Christophera Sheltona.
  TV6 (Szóstka) – polska stacja telewizyjna, należąca do spółki Polskie Media (od 30 sierpnia 2013 roku w całości należy do Telewizji Polsat). Skierowana głównie do młodzieży. Stacja emituje m.in. seriale animowane, programy rozrywkowe oraz amerykańskie reality show (talent show i inne). Kanał nadaje zarówno przez cyfrową telewizję naziemną (na multipleksie 2) jak i przez platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat i nc+).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.14 sek.